دکتر سعید پارسیان‌فر – نظام پزشکی 109316

جشنواره پاییزه تزریقات زیبایی تا 30 درصد تخفیف

هیدرودرمی یا آبرسانی به پوست

هیدرودرمی یا آبرسانی به پوست در واقع دادن رطوبت به پوست از راه بیرونی است. در این روش به علت رطوبت رسیدن به سلول‌های لایه شاخی و تورم سلول، پوست شاداب می‌شود و فرد احساس خوبی در مورد کیفیت پوست خود می‌کند اما باید بدانیم آبرسانی عملی موقت است و اثر آن دائمی نیست، لذا پیشنهاد می‌شود قبل از مهمانی یا مراسم خاص این کار انجام شود.

هیدرودرمی یا آبرسانی به پوست
هیدرودرمی یا آبرسانی به پوست

با افزایش سن، چین و چروک صورت افزایش می‌یابد. این امر در پوست‌های خشک بیشتر مشاهده می‌شود. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی راه‌های زیادی برای حفظ رطوبت پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از این راه‌ها آن است که با تزریق مواد جاذب آب، پوست را هیدراته می‌کنند.

معمول‌ترین روش، مزوتراپی است. در این روش هیالورونیک ‌اسید که یک گلیکوپروتئین جاذب آب است به پوست اهدا می‌شود تا کمبود آب در آن جبران شود. در واقع هیالورونیک ‌اسید در پوست همه وجود دارد ولی با افزایش سن، مقدار آن در پوست کاهش می‌یابد و به همین دلیل است که با افزایش سن پوست خشک می‌شود.

آبرسانی یک کار درمانی نیست و افرادی که پوست خوب و تغذیه مناسبی دارند نیاز به این کار ندارند. خوردن آب کافی (۸ لیوان آب در روز) و خوردن کافی میوه و سبزی به داشتن پوست خوب کمک می‌کند و فرد را از هیدرودرمی بی‌نیاز می‌کند.

از آنجایی که بعد از عمل آبرسانی پوست، از کرم‌های مرطوب‌کننده و چرب استفاده می‌شود لذا به افرادی که خود دارای پوست چرب می‌باشند، این کار پیشنهاد نمی‌شود، زیرا این افراد مستعد جوش زدن هستند و استفاده از این نوع کرم‌ها سبب جوش زدن بیشتر آنان می‌شود اما کسانی که پوست خشک و نرمال دارند، می‌توانند این کار را انجام دهند و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

در مجموع هیدرودرمی به افرادی که پوست خشک دارند توصیه می‌شود. پس از عمل هیدرودرمی باید از کرم‌های مرطوب‌کننده قوی استفاده کرد تا رطوبت پوست حفظ شود.

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز است.
[تعداد امتیازها 2 عدد و میانگین امتیازها 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *