دکتر سعید پارسیان‌فر – نظام پزشکی 109316

داکسیفی Daxxify رقیب جدید بوتاکس

امروزه بیشتر افراد با سم بوتولونیوم که در قالب بوتاکس برای رفع خطوط تزریق می‌شوند آشنایی دارند. یکی از بزرگترین دغدغه افراد به خصوص خانم‌ها، حالت پیری صورت و از دست رفتن کلاژن‌های این ناحیه است. حس پیری و بالا رفتن سن، اعتماد به نفس خانم‌ها را کاهش داده و سبب می‌شود تا از حضور در جامعه کناره‌گیری کنند.

حال به تازگی رقیبی برای بوتاکس به وجود آمده است که مورد تایید غذا و دارو آمریکا FDA قرار گرفته است و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بدون هیچ عارضه‌ای خطوط و چروک‌ها را برطرف می‌کند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا در رابطه با جزئیات روش داکسیفی و ساز و کار آن آشنا شوید.

داکسیفی چیست؟

چندی پیش یکی از بزرگترین شرکت‌ها که محصولات درمانی زیبایی تولید می‌کند، دارویی تزریقی مناسب رفع چروک را تولید کرد که مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا قرار گرفت. داکسیفی Daxxify ضد چروک در واقع با روی کار آمدن، به عنوان بزرگترین رقیب بوتاکس شناخته می‌شود. در چند سال اخیر بیشتر بانوان و حتی آقایان با ماده تزریقی بوتاکس آشنا شده بودند و از مزیت‌های آن استفاده می‌کردند، اما بسیاری از افراد به دلیل ماهیت سمی بوتاکس، برای استفاده از آن هراس داشتند و ناگفته نماند که گاهی عوارضی بعد از تزریق این ماده مشاهده می‌شود که بعضی مواقع حدود چندین ماه زمان می‌برد تا برطرف شوند.

داکسیفی Daxxify
داکسیفی Daxxify

اکنون پیش‌بینی می‌شود که بوتاکس به مرور جای خود را به Daxxify خواهد داد و تمامی طرفداران آن به تزریق و استفاده از این روش روی می‌آورند. مدیر عامل این شرکت گفته است که این محصول تولید شده در واقع با هدف جایگزینی بوتاکس تولید شده است و به مراتب دارای ماندگاری بیشتری نیز است. همچنین وی خاطر نشان کرد که این ماده قابلیت دو مرتبه تزریق در سال را دارد و موجب ماندگاری اثربخش و طولانی خواهد شد.

مزایای تزریق داکسیفی

این ماده دارای مزایای بیشتری نسبت به بوتاکس است و در مقابل به اندازه بوتولونیوم از عوارض برخوردار نیست. جالب است بدانید که اثر این محصول ضد چروک، اثری بسیار بیشتر از پلاسبو داشته و حدود 80 درصد از افرادی که از این ماده برایشان استفاده شد، با بهبود کامل خطوط و چروک مواجه شدند، یعنی این امکان وجود دارد که شما بعد از چند جلسه تزریق، بهبود کامل برخی خطوط را مشاهده کنید:

  • بدون درد
  • بدون خونریزی
  • اثر درمانی بالا
  • دارای ماندگاری طولانی
  • برطرف‌سازی کامل انواع چروک‌ها

داکسیفی چه عوارضی دارد؟

طبق تحقیقات و بررسی شرکت ریوانس که تولید کننده داکسیفی است، هیچگونه عوارض خطرناکی برای افراد ایجاد نشده است. ناگفته نماند که برخی متقاضیان، بعد از تزریق داکسیفی، سر دردهای خفیف را تجربه می‌کنند که نسبت آنها از آمار این عارضه در تکنیک تزریق بوتاکس بسیار پایین است.

موارد کاربرد داکسیفی

تا این لحظه کاربرد داکسیفی فقط برای از بین بردن خطوط اخم از جانب FDA مورد تایید قرار گرفته است. حال شرکت معتبر ریوانس در حال بررسی سایر موارد کاربردی این ماده است. پزشکان عقیده دارند که داکسیفی بسیار بیشتر از بوتاکس دارای اندیکاسیون‌های زیبایی است.

تفاوت بوتاکس و داکسیفی

اولین تفاوتی که برای بوتاکس و داکسیفی می‌توان بیان کرد، این است که این ماده از بروز چین و چروک جلوگیری می‌کند و همچنین دارای ماندگاری بالاتری است. این مسئله که یک ماده این چنینی از بروز چین و چروک جلوگیری کند، مزیتی بزرگ محسوب می‌شود. شرکت تولید کننده این محصول بیان کرده است که از این ماده باید در امتداد خطوط استفاده کنند.

از تفاوت‌های دیگری که میان این دو ماده وجود دارد، این است که بعد از تزریق داکسیفی نیازی نیست که فرد حتی سه الی چهار ماه بعد نیز برای تزریق مراجعه داشته باشد.

تمامی نورومدولیتورها از آلبومین‌های انسانی تهیه می‌شوند اما داکسیفی از پپتیدها یا اسیدهای آمینه ساخته شده است که همین مورد، مهمترین عامل برای اثربخشی طولانی این ماده دارد. همانطور که می‌دانید، ماده بوتاکس باید در دمای خنک نگه داشته شود اما داکسیفی در دمای محیط سالم می‌ماند.

میزان ماندگاری Daxxify چقدر است؟

میزان ماندگاری نتایج حاصل از تزریق داکسیفی از بوتاکس بیشتر بوده و حدود 6 الی 12 ماه است. میزان دوام نتایج ممکن است در برخی افراد بیشتر باشد زیرا به میزان شدت و نوع پوست بستگی دارد.

هزینه تزریق داکسیفی چقدر است؟

این نکته بسیار مهم است که ماده Daxxify هیچ یک از عوارض بوتاکس را نخواهد داشت و لازم به ذکر است که این محصول دارای ماندگاری و دوام بسیار بیشتری نسبت به بوتاکس است. این دو مورد از عواملی بشمار می‌روند که میزان هزینه آن را تعیین می‌کند.

میزان هزینه تزریق داکسیفی به میزان خطوط و عمق و شدت چروک‌ها، اندازه مورد نیاز برای تزریق و همچنین به دستمزد پزشک بستگی دارد.

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز
[تعداد امتیازها 36 عدد و میانگین امتیازها 4.5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *