دکتر سعید پارسیان‌فر – نظام پزشکی 109316

چال گونه

مقدمه

چال گونه یا چال خنده یکی از معیارهای زیبایی محسوب می‌شود و جذابیت و معصومیتی به چهره می‌بخشد که به هیچ وجه انکار شدنی نیست.

این چال به علت نقص در یکی از عضلات صورت است که به صورت طبیعی در بعضی از افراد وجود دارد اما در کسانی که این نقص به صورت طبیعی وجود ندارد، می‌توان با یک عمل جراحی ساده و حتی بعضی مواقع بدون جراحی و فقط به وسیله نخ بخیه‌ای را ایجاد کرد.

چال گونه چیست؟

شاید تا به حال شما هم در اطرافیان و دوستان خود دیده باشید که هنگامی که شخص می‌خندد، یک فرو رفتگی کوچک در روی لپ یا همان قسمت گونه ایجاد می‌شود که به چال گونه معروف است. شاید شما هم به این نقص مادرزادی دچار باشید که البته یکی از فاکتورهای زیبایی نیز بشمار می‌رود.

امروزه می‌توانید شما هم برای خود این چال گونه را ایجاد کنید تا جذابیت چهره خود را چندین برابر کنید. این حفره بر سطح لپ، باعث می‌شود که خنده‌های شما ناخودآگاه جذاب‌تر به نظر برسد.

آیا صورت با چال گونه زیباتر میشود؟

به طور کلی یکی از معیارهای زیبایی شناختی داشتن چال گونه است اما برخی افراد می‌پرسند که از کجا بدانیم بعد از عمل چال گونه و ایجاد این حفره بر سطح گونه، زیباتر می‌شویم؟ برخی از پزشکان تصویر نهایی چهره شما را با استفاده از نرم‌افزارهای مخصوص شبیه‌سازی می‌کنند.

چال گونه
چال گونه

بسیاری از افراد اکنون برای ایجاد چال گونه در ظاهر خود، تصاویر خود را با استفاده از فیلترهای مختلف با حفره گونه می‌گیرند. یعنی شما به راحتی می‌توانید با استفاده از این موارد تصمیم خود را در مورد انجام این عمل بگیرید.

آیا نیاز به انجام چال گونه در تهران دارید؟ برای این کار میتوانید با شماره 09303839919 تماس بگیرید.

ایجاد چال گونه برای چه افرادی مناسب است؟

همه افرادی که به داشتن چال گونه علاقمند هستند، می‌توانند از این روش زیبایی استفاده کنند. برای انجام عمل چال گونه هیچ محدودیتی برای افراد وجود ندارد.

توصیه این است که اگر دارای صورت چاق یا تپل هستید، به دلیل اینکه ممکن است چال گونه برای شما به گونه‌ای ایجاد شود که به طور مشخص نمود پیدا نکند، بنابراین به بهترین متخصص زیبایی مراجعه کنید تا بهترین نتیجه را از ایجاد این فرورفتگی در ناحیه گونه خود بگیرید. ایجاد چال گونه دارای محدودیت سنی نیست.

چال گونه چطور انجام میشود؟

ابتدا پزشک ناحیه مورد نظر برای ایجاد چال گونه را تا محدوده اطراف بیحس می‌کند. سپس نقطه متقارن با ناحیه مورد نظر برای ایجاد فرورفتگی را از سمت داخل دهان پیدا کرده و تا حدود 2 سانت از این بخش را برش داده و تخلیه می‌کند. بعد از اینکه چاله به اندازه مورد نظر ایجاد شد، این ناحیه را بخیه می‌زند. جای بخیه در ظاهر دیده نمی‌شود و بعد از گذشت مدتی در دهان نیز بهبود می‌یابد.

عمل چال گونه به بیهوشی نیاز دارد؟

عمل کاشتن چال گونه، بسیار سبک بوده و در دسته عمل‌های سرپایی قرار دارد. به طور معمول برای این روش زیبایی پرطرفدار از بیحسی موضعی استفاده می‌کنند و نیازی به بیهوشی وجود ندارد.

مدت زمان انجام چال گونه چقدر است؟

این کار بین 20 تا 30 دقیقه انجام میشود.

کاشت چال گونه برای آقایان انجام میشود؟

ایجاد چال گونه برای آقایان در هر رده سنی هیچگونه محدودیتی ندارد. طرفداران این روش نیز بیشتر بانوان هستند اما آقایانی که در زمینه مد و زیبایی فعالیت دارند، از این عمل استفاده می‌کنند.

مشاهده نمونه کارهای چال گونه

عوارض عمل چال گونه

به طور کلی عمل چال لپ، سرپایی و بدون عارضه است. تنها عوارضی که بعد از این عمل احساس می‌کنید، التهاب و تورم در ناحیه درون دهان که حفره ایجاد شده است، احساس می‌شود. برای از بین بردن این موارد نیز می‌توانید از کیسه آب یخ استفاده کنید.

افرادی که این تکنیک را انجام داده‌اند، اظهار دارند که درد آن مانند این است که شما لپ خود را گاز گرفته باشید و اذیت کننده نیست، اما با این حال دقت کنید که آنتی‌بیوتیک تجویزی خود را تا پایان دوره مصرف کنید زیرا درون دهان، محیطی مرطوب است که ممکن است عفونت را برای جای بخیه‌ها ایجاد کند.

آیا میتوان بدون عمل چال گونه ایجاد کرد؟

چال گونه مانند چال چانه یک نقص مادرزادی است که از بدو تولد فرد با آن همراه است. شما به جز تکنیک عمل چال گونه و یا کاشت چال گونه از هیچ روش دیگری مانند ورزش و رژیم غذایی نمی‌توانید این چال را برای گونه‌های خود ایجاد کنید.

آیا چال گونه کاشته شده بعد از مدتی از بین میرود؟

ماندگاری این عمل بسیار طولانی بوده و دائمی ماندن آن به سبک و عادات زندگی شما بستگی دارد. این چال فقط در صورتی به فرم برگشت‌پذیری می‌رود که بافت گونه آزاد و از عضله زیرین جدا شود. این احتمال، بسیار کم و نادر است و معمولاً در صورتی رخ می‌دهد که پزشک ماهر و با تجربه نباشد.

مراقبتهای بعد از عمل چیست؟

بعد از انجام این کار باید آنتی‌بیوتیک مصرف کنید و بعد از غذا خوردن دهان خود را بشویید. در کل باید بهداشت دهان را رعایت کنید.

مدت زمان استراحت چقدر است؟

نیازی به استراحت ندارد و شخص بلافاصله بعد از عمل می‌تواند به کارهای روزمره خود برسد.

هزینه انجام چال گونه چقدر است؟

این عمل دارای هزینه چندان بالایی نیست اما به دلیل اینکه برخی از پوست‌های درون دهان، دارای ضخامت زیادی هستند و یا بیمار دارای شرایط خاصی می‌باشد، ممکن است که هزینه‌ها تا حدودی متفاوت گردند. همچنین اندازه چال گونه ایجاد شده و مقدار بخیه مصرفی نیز بر میزان هزینه تاثیرگذار است. بنابراین بهتر است که برای اطلاع از هزینه‌ها و مشاوره کوتاه با شماره‌های تماس ارتباط برقرار نمایید و یا حضوری مراجعه فرمایید.

برای انجام چال گونه چکار کنیم؟

برای چال گونه در تهران میتوانید با مطب دکتر پارسیان‌‌فر با بیش از 15 سال سابقه به شماره 09303839919 تماس بگیرید.

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز
[تعداد امتیازها 8 عدد و میانگین امتیازها 4.6]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *