دکتر سعید پارسیان‌فر – نظام پزشکی 109316

پیرسینگ ترقوه

از جمله تکنیک‌های زیبایی که علاقمندان و طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است و با هزینه‌ای بسیار کم، زیبایی ظاهری را برای شما ایجاد می‌کند، پیرسینگ است. پیرسینگ به معنای سوراخ کردن پوست است که در بخش مورد نظر، یک جواهر، آویز، گوی فلزی و ابزار زیبایی این چنینی قرار می‌دهند. پیرسینگ ترقوه یکی از انواع پیرسینگی است که امروزه بیشتر طرفدار پیدا کرده و تا حدودی جدید است. در این مقاله در رابطه با پیرسینگ ترقوه به طور کامل توضیح دادیم.

استخوان ترقوه کجای بدن است؟

ترقوه نوعی استخوان کشیده است که از ناحیه داخل به جناغ و از سمت خارج به استخوان کتف متصل است و به دلیل بیرون زدگی در دو سمت بدن، از معیارهای زیبایی به شمار می‌رود. پیرسینگ ترقوه که بر روی همین استخوان انجام می‌شود زیبایی بسیاری داشته، اما نحوه انجام آن بسیار حساس است. ترقوه یک استخوان به صورت افقی با منشا غشایی است که در هر طرف قفسه سینه به فرم ظاهری حرف انگلیسی s نمایان است.

برای انجام پیرسینگ ترقوه با شماره 09303839919 تماس بگیرید.

آشنایی با پیرسینگ ترقوه

از زمانی که پیرسینگ ترقوه جزء تکنیک‌های زیبایی شناخته شد، با سرعت فراوانی میان نوجوانان و جوانان با استقبال مواجه شده است. بسیاری از دختران این نوع پیرسینگ را از پیرسینگ گردن نیز جذاب‌تر شناخته و ترجیح می‌دهند که در هر دو طرف استخوان ترقوه خود را سوراخ ایجاد کنند و از گوی فلزی برای تزئین آن استفاده کنند. پیرسینگ کردن ترقوه معمولاً در راستای استخوان ترقوه و بالای سینه انجام می‌شود.

اگر از افرادی هستید که به لباس‌های مجلسی با یقه دلبری یا قایقی علاقه دارید، حتماً از پیرسینگ ترقوه استفاده کنید تا جذابیت خود را چندین برابر کنید. توجه کنید که این نوع پیرسینگ را با پیرسینگ بین استخوان ترقوه اشتباه نگیرید زیرا آن سوراخ را در فاصله میانی این استخوان و پایین‌تر از گردن انجام می‌دهند.

پیرسینگ ترقوه در تهران
پیرسینگ ترقوه در تهران

پیرسینگ ترقوه چطور انجام میشود؟

این پیرسینگ یک سوراخ یک طرفه یا تک ورودی است که بر دو طرف استخوان ترقوه و یا یک سمت ترقوه ایجاد می‌شود. خروجی این نوع سوراخ‌ها در ظاهر اصلاً مشخص نیست. جواهرات در پیرسینگ ترقوه با استفاده از یک لنگر در زیر پوست نصب می‌شود و رویه پوستی مستقیم به داخل پیچ می‌شود.

آیا پیرسینگ ترقوه درد دارد؟

پیرسینگ ترقوه را بدون استفاده از بی‌حسی انجام نمی‌دهند، زیرا این ناحیه استخوانی است و بدون بی‌حسی با درد همراه خواهد بود، البته طبق ارزیابی‌های پزشکی انجام شده، سوراخ کردن استخوان ترقوه دارای شدت درد پایین است. تمامی افرادی که در مرکز دکتر پارسیان فر، پیرسینگ ترقوه انجام می‌دهند، احساس رضایت داشته و اظهار دارند که هیچ دردی را حین انجام پیرسینگ احساس نکردند.

احساس کمی سوزش و درد بعد از اینکه اثر بی‌حسی از بین رفت، طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد. به هر حال پوست با یک روش، سوراخ شده است و این بسیار معقول است که در روز اولیه احساس ناخوشی داشته باشید. ممکن است پزشک زیبایی برای شما قرص ضد درد معرفی می‌کند که در صورت غیر قابل تحمل بودن درد از آن مصرف کنید، اما تاکنون موردی وجود نداشته که با این‌گونه مشکلات رو به رو شوند.

مشاهده نمونه کارهای پیرسینگ

پیرسینگ ترقوه چه عوارضی دارد؟

پیرسینگ‌‌ها حساس هستند و باید به روش اصولی و با رعایت بهداشت انجام شوند، زیرا در غیر این صورت می‌توانند عوارض را برای فرد به همراه داشته باشند. نه تنها برای پیرسینگ ترقوه، بلکه برای سایر نواحی مانند پیرسینگ زبان، پیرسینگ بینی، پیرسینگ دست و سایر پیرسینگ‌ها نیز اگر این اصول و نکات مراقبتی قبل و بعد پیرسینگ رعایت نشود، ممکن است عوارض را در برداشته باشد.

انتقال عفونت‌های پوستی باکتریایی و ویروسی از یک سوراخ که سطح باز دارد بسیار ساده است و به همین دلیل باید در بهترین مرکز توسط یک پزشک زیبایی به انجام آن بپردازید. برای اینکه عوارضی چون حساسیت و آلرژی برای شما به وجود نیاید، از جواهرات با کیفیت برای پیرسینگ‌های خود استفاده کنید.

چگونه از پیرسینگ ترقوه مراقبت کنیم؟

  • به ناحیه پیرسینگ در استخوان ترقوه به هیچ وجه دست نزنید.
  • با استفاده از محلول‌های ضد عفونی، سوراخ‌ها را تمیز نمایید.
  • از پزشک بپرسید که چه زمانی می‌توانید حمام کنید.
  • اگر ترشحات رنگ‌دار در نواحی سوراخ پیرسینگ مشاهده کردید، به پزشک اطلاع دهید.
  • تا 1 هفته از لباس‌های یقه گشاد و باز تا چندین روز اول استفاده کنید که به پیرسینگ شما گیر نکند.

برای انجام پیرسینگ ترقوه چکار کنیم؟

برای پیرسینگ ترقوه در تهران با مطب دکتر پارسیان فر با بیش از 15 سال سابقه به شماره 09303839919 تماس بگیرید.

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز
[تعداد امتیازها 2 عدد و میانگین امتیازها 5]
دکتر سعید پارسیان فر وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *