دکتر سعید پارسیان‌فر – نظام پزشکی 109316

سابسیژن روشی برای جوانسازی و درمان پوست

زیبایی چهره برای خانم‌ها و آقایان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و وجود زخم و جای جوش اغلب اعتماد به نفس بانوان را کاهش می‌دهد. در موارد بسیاری دیده شده، افرادی که دارای جای جوش و آکنه هستند، کمتر در جمع‌های دورهمی و جامعه ظاهر می‌شوند.

در برخی موارد، آکنه ممکن است اسکارهایی به جا بگذارد. فرورفتگی در پوست ناشی از چسبیدن پایه اسکار به لایه‌های عمیق‌تر پوست است که آن را به سمت داخل می‌کشد. سابسیژن بهترین نوع برای درمان اسکار است.

انجام سابسیژن توسط دکتر پارسیان فر در تهران

سابسیژن پوست یک تکنیک جراحی جزئی در مطب است که با وارد کردن یک سوزن در زیر پوست برای برای رها شدن اسکار آکنه از بافت زیرین انجام می‌شود. این کار، به پوست شما اجازه می‌دهد تا بالا بیاید و اسکار آکنه تا حدود زیادی از بین برود. سابسیژن صورت علاوه بر درمان اسکار آکنه، به کاهش اثرات ناشی از شرایط دیگر مانند آبله مرغان، تروما، جراحی و جای بخیه، جای زخم یا حتی سلولیت نیز کمک می‌کند.

در این مقاله، ما نگاهی دقیق‌تر خواهیم داشت به اینکه سابسیژن چیست، در صورت انجام این درمان چه انتظاراتی می‌توانید داشته باشید و هزینه آن چقدر است.

سابسیژن چیست؟

سابسیژن (Subcision) روشی است که اسکارهایی را که به بافت‌های عمیق‌تر چسبیده و بسته شده‌اند آزاد می‌کند. با تشکیل یک اسکار، کلاژن جدید تولید می‌شود. کلاژن اسکار به اندازه کلاژن معمولی انعطاف‌پذیر یا منظم نیست. این کلاژن جدید می‌تواند از جای زخم به بافت‌های عمیق‌تر مانند تار کشیده شود و جای زخم را به سمت پایین بکشد که باعث می‌شود جای زخم بیشتر فرورفته به نظر برسد. شکستن این اتصالات به بلند کردن جای زخم کمک می‌کند.

در سابسیژن بدون استفاده از ابزار تیز مانند تیغ، برشی در زیر پوست ایجاد می‌کنند. این تکنیک برای از بین بردن خط خنده عمیق یا اسکار، سلولیت‌های عمیق، رفع جای جوش و کارهای دیگر مورد استفاده قرار میگیرد که البته گاهی با تکنیک‌هایی نظیر میکرونیدلینگ ترکیب می‌شود.

ماهیت این روش اینگونه است که بافت‌های سفت و منسجم با استفاده از ورود سوزن‌های مخصوص و ریز به پوست، تخریب شده و به مرور از بین میروند و به دلیل افزایش کلاژن‌سازی و تحریک اپیدرم پوست، لایه جدیدی در اثر بازسازی ایجاد می‌شود و نواحی فرورفته و اسکارها درمان می‌شوند.

انجام سابسیژن با کانولا
انجام سابسیژن با کانولا

بعد از هر گونه جراحت، زخم و یا التهاب که بهبود آن طول کشیده، ممکن است بافت ناحیه درگیر چسبندگی به بافت‌های زیرین چسبیده و در اصطلاح فیبروز شود. این فیبروز، پوست را به پایین کشیده و نمای ناهموار به پوست می‌دهد.

در آکنه اتفاقی که می‌افتد دقیقاً همین است. التهاب طول کشیده ناشی از آکنه باعث چسبندگی پوست به ساختمان‌های زیرین می‌گردد و در نتیجه نمای ناهموار و ناخوشایندی به پوست می‌دهد که می‌تواند بار روحی و روانی زیادی برای افراد نوجوان و جوان داشته باشد.

سابسیژن چگونه انجام میشود؟

عمل سابسیژن یک روش جراحی جزئی است که برای درمان اسکارها و چین و چروک‌های پوستی استفاده می‌شود. به آن جراحی برش زیر جلدی نیز می‌گویند. نحوه انجام سابسیژن به این صورت است که از یک سوزن زیرپوستی مخصوص برای شکستن رشته‌های فیبروتیک استفاده می‌شود که جای زخم را به بافت زیرین متصل می‌کند.

نحوه انجام سابسیژن
نحوه انجام سابسیژن

ابتدا یک نقطه را بی‌حس کرده و سپس محلولی به نام تامیسنت را تزریق می‌کنیم. این محلول چندین کاربرد دارد که یکی از آنها بی‌حسی و به صفر رساندن درد است. سپس با وسیله مخصوص سابسیژن که سابسیژکتور نامیده می‌شود وارد شده و چسبندگی‌های منطقه را آزاد می‌کنیم.

آزاد شدن رشته‌های فیبروتیک و رسوب کلاژن جدید ناشی از بهبود زخم منجر به از بین رفتن اسکار می‌شود. عمل سابسیژن صورت را می‌توان با خیال راحت در محیط سرپایی انجام داد.

ساب سیژن با سوزن نوکور بهتر است یا کانولا؟

در گذشته از سرسوزن‌های معمولی و یا ابزاری تیغ مانند به نام نوکور استفاده می‌شد اما امروزه سابسیژن به وسیله ابزار خاصی که نوکی نیمه تیز دارد و عموماً سابسیژکتور نامیده می‌شود، انجام می‌گردد.

مزیت این وسیله نسبت به نوکور که لبه تیز و برنده داشت این است که ریسک آسیب به عروق و اعصاب و نیز کبودی به شکل قابل توجهی کاهش می‌یابد.

مزیت دیگر کاهش درد است چرا که فقط از یک نقطه وارد و کل چسبندگی‌های منطقه را آزاد می‌نماییم و این یک نقطه به راحتی با بی‌حسی موضعی، بی‌حس می‌شود.

هر یک از این روش‌ها دارای مزایا و معایب خاص خودشان هستند و نمی‌توان گفت کدام بهتر است. بهره بردن از هر کدام از این روش‌ها به تشخیص پزشک بستگی دارد، اما باید این مورد را بدانید که درمان اسکار و رفع جای جوش توسط روش سابسیژن با کانولا بسیار بیشتر زمان خواهد برد؛ زیرا تیز و برنده نیست و بیشتر زمان لازم دارد تا بافت‌های منسجم و مشکل‌دار را از بین ببرد.

مزایای سابسیژن چیست؟

برخی از مزایای ساب سیژن به شرح زیر است:

 • قابل انجام برای خانم‌ها و آقایان
 • دوره نقاهت کوتاه
 • نتایج با ماندگاری و دوام بالا
 • امکان استفاده برای انواع پوست
 • نتایج درمانی بسیار خوب و کاربردی
 • امکان استفاده به طور همزمان با سایر روش‌های زیبایی و جوانسازی نظیر لیزر آر اف فرکشنال، میکرودرم ابریژن، تزریق ژل لب و سایر کارهای زیبایی.

لیزر RF Fractional نیز یکی دیگر از راه‌های بهبود ظاهر پوست و درمان اسکارهای آکنه، چین و چروک، خطوط ریز و سایر ناهنجاری‌های پوستی است که می‌توانید در مقاله آر اف فرکشنال همه اطلاعات لازم در مورد آن را به‌دست آورید. در صورت ترکیب این دو روش، ممکن است به آن لیزر سابسیژن بگویند.

جدیدترین متد سابسیژن کدام روش است؟

برای انجام این تکنیک باید به مراکز و پزشکانی مراجعه کنید که با جدیدترین روش‌های روز دنیا برای جوانسازی پوست آشنایی داشته باشند. سابسیژن با اندولیفت امروزه جدیدترین نوع سابسیژن شناخته شده است که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است زیرا تأثیرات زیادی برای افراد به همراه دارد.

انواع روش های سابسیژن چیه؟

سابسیژن دارای روش‌های مختلفی است که پزشک بسته به شرایط پوستی فرد تصمیم می‌گیرد که از چه روشی برای وی استفاده کند. انتخاب نوع روش سابسیژن در جلسه مشاوره حضوری امکان‌پذیر است؛ زیرا پوست باید در ابتدا مورد معاینه قرار گیرد.

سابسیژن با پی‌آر‌پیسابسیژن با PRP با استفاده از تزریق پلاسمای غنی از پلاکت انجام می‌شود. این پلاکت‌ها در خون افراد موجود است که از همان‌ها استفاده می‌شود و پلاسما به ناحیه‌ای که باید، تزریق می‌گردد. این روش بسیار متداول بوده و از طرفداران زیادی برخوردار است.
سابسیژن با سوزن نوکوردر تکنیک سابسیژن برای رفع اسکارهایی در سطح کم، از سوزن نوکور استفاده می‌کنند که مشابه با تیغ برنده است. این روش دارای عوارضی خفیف مانند کبودی و التهاب و گاهی درد را به همراه دارد. اگر بعد از انجام سابسیژن با سوزن نوکور، لکه‌های قهوه‌ای کمرنگ در سطح پوست ایجاد شد، نگران نباشید زیرا بعد از چندین روز با افزایش کلاژن‌سازی نیز از بین خواهند رفت.
سابسیژن با اندولیفتمتداول‌ترین روش برای انجام سابسیژن، استفاده از کانولا است که با نام‌های سابسیژن با اندولیفت نیز شناخته می‌شود. این وسیله نوک تیزی نداشته و درنتیجه عوارض ایجاد نخواهد کرد. کانولا را در عمق پوست وارد کرده و در عمق‌های زیادی جهت تخریب بافت‌های منسجم نفوذ می‌کند. کانولا تا عمق‌های بسیار زیادی از پوست نفوذ می‌کند و حتی به اعصاب زیر پوستی می‌رسد. به‌طور کل این روش ایمن بوده و عوارض شدیدی نظیر خونریزی برای فرد به همراه نخواهد داشت.
انواع روش‌های سابسیژن

رفع جای جوش با سابسیژن

شما هم در اطرافیان خود، آشنایانی دارید که از زمان آبله مرغان، دارای جای زخم‌های آن باشند یا به دلیل جوش‌های فراوانی که در سطح پوست داشته، جای آنها باقی مانده باشد. برخی از آکنه‌ها نظیر جوش‌های آبله مرغان نیز به بافت‌های داخل پوست کشیده شده و سخت می‌شوند که دلیل این مورد، فیبروز آنها است.

این بافت‌های تشکیل شده به مرور موجب عدم امکان بازسازی پوست می‌شوند و اجازه ترمیم پوست را نمی‌دهند. در این صورت سابسیژن با استفاده از سوزن‌های ریز مخصوص، این بافت‌های پوست را از حالت انسجام در آورده و آن ناحیه را تحریک می‌سازد که کلاژن‌سازی را افزایش دهد و پوست بازسازی شود.

درمان جای جوش با سابسیژن در تهران
درمان جای جوش با سابسیژن در تهران

ساپسیژن برای چه افرادی مناسب است؟

ساب صورت برای افراد زیر مناسب است:

 • افرادی که دارای خط خنده یا اخم عمیق هستند.
 • اشخاصی که دارای پوست‌های فرورفته یا اسکار هستند.
 • اشخاصی که در اثر اشعه و برخورد آفتاب، دچار مشکلات پوستی شدند.
 • خانم‌ها و آقایانی که از جای جوش و آکنه سطح پوستشان رنج می‌برند.

سابسیژن برای چه افرادی مناسب نیست؟

اگرچه بسیاری از روش‌های زیبایی و جوانسازی مزایا و جذابیت زیادی دارند، اما برای همه افراد مناسب نیستند. در ادامه افرادی را که برای سابسیژن تراپی مناسب نیستند، نام بردیم:

 • بیمارانی که اسکار‌ هایپرتروفیک یا کلوئید دارند.
 • اشخاصی که دارای زخم یا آکنه فعال هستند.
 • آقایان و خانم‌هایی که اختلالات خونی یا انعقاد خون دارند.
 • افرادی که از داروهایی خاص نظیر رتینوئید خوراکی سیستمیک در عرض 12 ماه (مانند آسیترتین، ایزوترتینوئین) استفاده می‌کنند.
 • اشخاصی که در سطح پوستشان دارای عفونت یا ویروس فعال هستند.
 • بانوان و مردانی که داروی رقیق کننده خون مانند آسپرین را برای مدت طولانی استفاده می‌کنند.

نکات قبل از سابسیژن پوست صورت

افرادی که برای انجام سابسیژن علاقمند هستند ابتدا باید به این مورد توجه کنند که اگر از داروهایی نظیر راکوتان یا آکوتان استفاده می‌کنند، باید بعد از پایان دوره، مدت زمان 3 ماه صبر کنند و بعد از آن این تکنیک را انجام دهند. همچنین نباید قبل از انجام سابسیژن، آکنه فعالی داشته باشید. اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کند، حتماً با پزشک خود مشورت نمایید زیرا شاید نیاز باشد تا مصرف این داروها را دو هفته قبل از انجام تکنیک قطع نمایید.

سابسیژن چند درصد جواب میده؟

تصمیم برای انجام سابسیژن به نوع، محل و شدت زخم، ترجیحات و انتظارات بیمار و تجربه و انتظارات پزشک بستگی دارد؛ اما حداقل تا 50 درصد در بهبود ظاهر اسکارها مؤثر است و گاهی تا 99 درصد اثرگذار است. شدت اسکار آکنه را می‌توان با استفاده از سیستم درجه‌بندی کیفی اسکار آکنه Goodman و Baron درجه بندی کرد تا امکان مقایسه عینی قبل و بعد از درمان سابسیژن فراهم شود.

اسکار ماکولامی‌توانند اریتماتوز،‌ هایپرپیگمانته (قهوه ای) یا هیپوپیگمانته (رنگ پریده) باشند. آنها مانند سایر درجات اسکار مشکل کانتور را نشان نمی‌دهند، بلکه مشکل رنگ را نشان می‌دهند.
اسکارهای آتروفیک یا هیپرتروفیک خفیفدر فواصل اجتماعی 50 سانتی‌متری یا بیشتر آشکار نمی‌شوند و ممکن است به اندازه کافی با آرایش یا سایه طبیعی موهای صورت (منظور ریش آقایان) پوشانده شوند.
اسکارهای آتروفیک یا هیپرتروفیک متوسطدر فواصل اجتماعی 50 سانتی‌متر یا بیشتر آشکار است و به راحتی با آرایش یا سایه معمولی موهای ریش تراشیده شده در مردان پوشانده نمی‌شود، اما همچنان می‌توان با کشش دستی آن را صاف کرد.
اسکار آتروفیک یا هیپرتروفیک شدیددر فواصل اجتماعی بیش از 50 سانتی‌متر مشهود است و به راحتی با آرایش یا سایه طبیعی موهای ریش تراشیده شده در مردان پوشانده نمی‌شود و با کشش دستی پوست قابل صاف شدن نیست.
ارزیابی اسکار آکنه

عوارض سابسیژن صورت چیست؟

هر روشی در پزشکی می‌تواند عوارضی داشته باشد. از جمله این عوارض تورم و گاهی کبودی است که نگران کننده نیست. تورم معمولاً 1 تا 2 روز برطرف می‌گردد و کبودی معمولاً اتفاق نمی‌افتد اما در صورت بروز حداکثر ظرف یک هفته برطرف می‌گردد.

از عوارض کمتر شایع آسیب به عروق و اعصاب و عفونت است که اگر توسط پزشک مجرب و با تکنیک درست انجام شود، ریسک آسیب عروقی و عصبی به شدت پایین می‌آید و نزدیک صفر است.

گوشت اضافه بعد از سابسیژن یا کلوئید یک عارضه جانبی نادر است که ممکن است در برخی افراد رخ دهد. کلوئیدها توده‌های زخمی برجسته هستند که می‌توانند در محل برش یا زخم ایجاد شوند. در صورت رعایت مراقبت‌های بعد از انجام کار، ریسک عفونت نیز بسیار کاهش می‌یابد.

آیا سابسیژن نیاز به استراحت در منزل دارد؟

تورم 1 تا 2 روزه ممکن است نیاز به استراحت یک تا دو روزه را برای افراد حساس و شاغل ایجاد کند وگرنه از روز بعد می‌توان فعالیت‌های روزمره را از سر گرفت. بهتر است از 3 تا 5 روز از انجام فعالیت‌های ورزشی بپرهیزید.

آیا سابسیژن درد دارد؟

خیر. این کار با بی‌حسی کامل انجام می‌شود، بنابراین این روش درد ندارد.

سابسیژن چند جلسه است؟

تعداد جلسات سابسیژن بسته به نوع، عمق و قدمت اسکار و همچنین میزان پاسخگویی شما به درمان متفاوت است. در بیشتر اوقات یک جلسه کافی است. به هر حال، بسته به نوع اسکار، پزشک تعداد دقیق هر جلسه را مشخص می‌کند.

هر جلسه سابسیژن چقدر زمان میبرد؟

سابسیژن روش پیچیده‌ای نیست که مدت زمان زیادی را به خود اختصاص دهد. فرد بعد از هر جلسه درمانی می‌تواند طبق روال به انجام فعالیت‌های روزانه بپردازد و تنها موردی که بسیار مهم است، تعداد جلسات این روش برای دوام بیشتر آن است. هر جلسه حدود 45 دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد.

مدت زمان اثر سابسیژن

با توجه به نتیجه گرفته شده از درمان و رعایت مراقبت‌های بعدی شامل استفاده از کرم ضد آفتاب و پرهیز از قرار گرفتن در برابر نور خورشید می‌توان گفت که نتایج سابسیژن تا چند سال باقی می‌ماند و حتی می‌توان گفت دائمی ‌هستند، اما باید توجه داشته باشید که اگر تعداد جلسات تجویزی را به پایان نرسانید و نیمه راه این روش را رها کنید، هیچ نتیجه ماندگاری نخواهید گرفت.

هزینه سابسیژن چقدر است؟

قیمت سابسیژن با توجه به تعداد جلسات مورد نیاز، عمق و وسعت ناحیه اسکار، شهری که هستید و تجربه و مهارت پزشک متفاوت است. برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه هر جلسه سابسیژن با ما به شماره 09303839919 تماس بگیرید یا در واتس‌اپ یا تلگرام پیام دهید.

چه مدت بعد از سابسیژن میتوان آرایش کرد؟

خانم‌ها به هیچ عنوان بعد از انجام سابسیژن در همان روز و تا 48 ساعت بعد از مواد آرایشی استفاده نکنند. بعد از گذشت این مدت زمان می‌توانند از کانسیلرها و سایر مواد آرایشی و بهداشتی استفاده کنید.

چه مدت بعد از سابسیژن می توان ورزش کرد؟

سابسیژن در دسته روش‌هایی قرار ندارد که دوران نقاهت چندان سختی داشته باشد و افراد فقط باید به بهداشت پوست خود بعد از انجام این تکنیک اهمیت فراوان دهند. اگر ورزشکار هستید یا برنامه روزانه ورزش دارید، باید توجه کنید که انجام فعالیت‌های سنگین به پوست فشار وارد کرده و منجر به کند شدن ترمیم پوست خواهد شد. همچنین ورزش کردن موجب تعریق می‌شود که سطح پوست را آزرده می‌سازد. بهتر است از 3 تا 5 روز از انجام فعالیت‌های ورزشی بپرهیزید.

مراقبت های بعد از عمل سابسیژن

پس از سابسیژن نکات زیر را رعایت کنید:

 1. برای حفظ هموستاز و کاهش خطر خونریزی، روی محل عمل فشار و یخ بگذارید.
 2. پرهیز از شست و شو با آب
 3. آنتی بیوتیک تجویز شده را تا پایان دوره و به موقع مصرف نمایید.
 4. اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنید، برای شروع مجدد بعد از انجام تکنیک با دکتر خود مشورت کنید.
 5. به احتمال بسیار زیاد بعد از انجام این تکنیک با کبودی ناحیه مواجه خواهید شد که برای رفع آن باید از کمپرس سرد استفاده نمایید.

منابع این مطلب

https://dermnetnz.org/topics/subcision#:~:text=What%20is%20subcision%20and%20how,puncture%20in%20the%20skin%20surface

https://www.healthline.com/health/subcision

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز
[تعداد امتیازها 31 عدد و میانگین امتیازها 4.5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‫26 نظر

 • فاطمه قربانی گفت:

  سلام وقت بخیر. من تیروئید کم کار و قند لب مرز دارم. آیا سابسیژن روی صورت اثرگذار نیست؟ تشکرجناب دکتر

  • سلام وقت بخیر
   نه موردی نداره. در صورت تمایل شماره تماستون بذارید تا مشاورین ما جهت مشاوره کامل‌تر در اول فرصت با شما تماس بگیرند. دقت بفرمایید که شماره شما د روبسایت منتشر نمیشود. همچنین در صورت تمایل میتوانید با ما به شماره 09303839919 تماس بگیرید.

   • عسل گفت:

    سلام وقت بخیر. من متاسفانه جای جوش زیادی دارم و بیمارستان رازی هم که رفتم زیاد روش هاشون جوابگو نبود. یعنی واقعا با روش های شما صورت من بهتر میشه؟

    • سلام وقت بخیر
     بله خوشبختانه امروزه با روشهای نوین، امکان درمان اسکار آکنه با نتایج رضایت بخش وجود دارد. لطفا شماره تماستون را بفرسید تا مشاورین ما در اولین فرصت جهت مشاوره بیشتر خدمتتون تماس بگیرند یا اینکه با شماره 09303839919 تماس بگیرید.

 • آرش گفت:

  سلام اگه‌ همراه با سابسیژن ژل تزریق کنیم یک جلسه سابسیژن کافیه؟

 • صفا گفت:

  سلام وقت بخیر
  بعضی از پزشک ها فاصله جلسات سابسیژن را هر ماه تا 45 روز توصیه کردن. آیا این درسته؟

 • نجمه ازادسروستانی گفت:

  سلام من جای جوش روی صورتتم که حالت گودی هست دارم آیا باسابسبژن رفع میشه؟درضمپ پوست چرب وحساسی دارم

  • مدیریت گفت:

   سلام وقت بخیر
   جای جوش انواع مختلفی دارد و روش درمان آنها متفاوت است. لطفاً چند عکس باکیفیت از جای جوش از روبرو و نیم رخ و سه رخ به شماره ۰۹۳۰۳۸۳۹۹۱۹ در واتس‌اپ ارسال کنید تا مشاوره دقیق را به شما بدهیم.
   با تشکر

 • هیما گفت:

  سلام بهترین فاصله زمانی بین دو نوبت سابسیژن چه مدته؟ آیا اگر از جلسه اول درمان تا جلسه دوم زمان زیادی بگذرد اشکالی داره؟

  • مدیریت گفت:

   سلام وقت بخیر
   معمولاً شش ماه تا یکسال بعد جلسه دوم را انجام میدهیم.
   در صورتی که نیاز به سابسیژن دارید میتوانید با شماره 09303839919 تماس بگیرید.
   موفق باشید

 • محمد گفت:

  سلام من روی صورتم جای جوش دارم که به شکل گودی هست خواستم ببینم سابسیژن جوابگو هست یا لیزر؟

  • مدیریت گفت:

   سلام وقت بخیر
   لطفا چندتا عکس باکیفیت از جای جوش به شماره ۰۹۳۰۳۸۳۹۹۱۹ در واتس‌اپ ارسال کنید تا ببینیم چه نوع اسکاری است. سپس به شما میگوییم که چه نوع درمانی برای شما مناسب است.
   با تشکر

 • فروغ گفت:

  سلام وقت بخیر من یه اسکار 40 ساله دارم یه سوختی روی هردو پا که یه مقدار تغییر رنگ داره و یه مقدار چروک شده میخواستم ببینم با سابسیژن قابل درمان هست یا لیزر فرکشنال بهتره انجام بدم ممنون

  • مدیریت گفت:

   سلام وقت بخیر
   لطفا چندتا عکس باکیفیت از محل سوختگی به شماره 09303839919 در واتساپ ارسال کنید تا توضیحات دقیق را برای شما ارسال کنیم.
   با تشکر

 • مریم گفت:

  سلام من زخمی روی صورتمه برای۲۰سال پیش ی بخیه ست که وقتی میخندم ی طرف صورتم چال میفته چال طبیعی نیست آیاباسابسیژن برطرف میشه؟

  • مدیریت گفت:

   سلام وقت بخیر
   لطفاً یک فیلم کوتاه از صورتتون در حالت عادی و حالتی که میخندید بگیرید و به شماره ما 09303839919 ارسال کنید تا ببینیم میشه برای شما کاری کرد یا خیر.
   با تشکر

   • وحید موسوی گفت:

    سلام مگه اقای دکتر پزشک عمومی نیستن؟ این کار که تحصصی یه

    • سلام وقت بخیر
     آقای دکتر حدود 15 سال است که زیبایی کار میکنند و حدود 10 سال است که مدرس زیبایی برای پزشکان هستند. حتی بسیاری از بیماران که به مراکز دیگر مراجعه کرده بودند و دچار عارضه شدند، به کلینیک ما مراجعه کردند و عارضه آنها را درمان کردیم.

 • فاطمه گفت:

  سلام. آیا اگر تزریق ژل گونه انجام داده باشیم ، میتونیم سابسیژن انجام بدیم؟ مشکلی پیش نمیاد؟

  • مدیریت گفت:

   سلام وقت بخیر
   ممکن است کمی در ماندگاری ژل تاثیر بگذارد و ماندگاری آن کم شود.

   • H گفت:

    سلام خسته نباشید به علت جوش های صورتم اسکار ب وجود اومده و حالت گودی دارن ایا با سابسیزن حال می شود؟

    • مدیریت گفت:

     سلام وقت بخیر
     احتمال خیلی زیاد میتوان با سابسیژن درمان کرد. جهت اطمینان بیشتر لطفا چند عکس باکیفیت از جای جوش به شماره ۰۹۳۰۳۸۳۹۹۱۹ در واتس‌اپ ارسال کنید تا آن را بررسی کنیم. سپس به شما میگوییم که آیا سابسیژن مناسب است یا خیر.
     با تشکر