دکتر سعید پارسیان‌فر – نظام پزشکی 109316

مزوتراپی صورت برای جوانسازی و رفع مشکلات پوست

مقدمه

شما هم از آن دسته از خانم‌ها و یا آقایانی هستید که زیبایی و شادابی صورت برای شما دارای اهمیت است؟ امروزه درصد افرادی که به پوست صورت خود اهمیت می‌دهند بیشتر از گذشته است و انواع روش‌های جوانسازی پوست سبب شده تا افراد برای مراقبت از پوست صورت خود تشویق شوند.

یکی از روش‌هایی که با ترکیب آنتی اکسیدان‌ها و مواد معدنی نیاز پوست شما را برطرف می‌کند و جوانی را به چهره باز می‌گرداند، تکنیک مزوتراپی صورت است. در این مقاله مطالبی را در رابطه با این روش مراقبتی برای شما آماده کردیم و شما با خواندن این متن در می‌یابید که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر؟

مزوتراپی صورت چیست؟

مزوتراپی صورت روشی است که طی آن تمامی مواد معدنی مورد نیاز پوست را با استفاده از دستگاه مخصوص دارای سوزن بسیار ریز به نواحی زیری پوست تزریق می‌کنند و سپس برای اخذ نتیجه بهتر، محلول‌های مخصوص را بعد از انجام این تکنیک تجویز می‌کنند.

شاید تا به حال شما هم در رابطه با ماده هیالورونیک اسید مواردی شنیده باشید و در رابطه با مزایا و معایب آن تا حدودی اطلاعات داشته باشید. این ماده به طور طبیعی در بدن انسان با اندازه بسیار محدودی وجود دارد که موجب نگهداری از سلامت پوست می‌شود و آب را در لایه‌های پوست ذخیره و حفظ می‌کند، اما متاسفانه به مرور زمان با افزایش سن، حجم هیالورونیک اسید پوست کاهش یافته و همچنین افراد شاهد کاهش ضخامت و شادابی پوست خود در سنین 35 سالگی به بالا می‌شوند. هر چه میزان ضخامت پوست کاهش یابد، شکنندگی و خاصیت ارتجاعی آن کاهش یافته و مزوتراپی صورت دقیق تکنیکی کارآمد برای جلوگیری از این اتفاقات ناخوشایند است.

اگر بانوان یا آقایان به طور روتین طی دوره‌های مختلف چند ماهه و یا حتی یک ساله از این روش استفاده کنند، دیگر شاهد پیری پوست خود نخواهند بود و دیرتر با مشکلاتی نظیر خشکی پوست، شکنندگی، خارش و سوزش، چین و چروک و موارد این چنینی رو به رو می‌شوند. شما می‌توانید با استفاده از تکنیک مزوتراپی صورت، روند افت و پیری پوست صورت خود را به تعویق بی‌اندازید.

از چه موادی برای مزوتراپی صورت استفاده میشود؟

انتخاب نوع داروی تزریقی در مزوتراپی از اهمیت بسیاری برخوردار است و این مورد به اهداف کاندید این روش و شرایط پوستی وی بستگی دارد. برخی مواد قابل استفاده در تکنیک مزوتراپی عبارتند از:

  • ویتامین‌های متعدد
  • مواد معدنی مورد نیاز پوست
  • آنزیم‌های کلاژناز و هیالورونیداز
  • هورمون‌های کلسی تونین و تیروکسین
  • داروهای گشاده کننده عروق صورت (در صورت نیاز)

دلایل انجام مزوتراپی

مزوتراپی صورت معمولاً به دو منظور انجام می‌شود، یکی برای جوانسازی و درخشندگی پوست صورت و دیگری به منظور درمان انواع لک.

مزوتراپی جوانسازی

بدین منظور از داروهای مخصوص مزوتراپی که حاوی هیالورونیک اسید و انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز پوست است استفاده می‌شود. تزریق این داروها باعث جوانی و شادابی پوست می‌گردد.

مزوتراپی لک

در این روش از داروهای ترکیبی استفاده می‌شود که باعث کاهش تولید رنگدانه در پوست و در نتیجه برطرف شدن لک‌های پوستی می‌گردد.

مزوتراپی صورت چگونه انجام میشود؟

در ابتدا متخصص پوست باید تمامی شرایط پوستی شما را بررسی کند تا اطمینان حاصل کند که دچار مشکلات و بیماری‌های پوستی نیستید. سپس بعد از مشاوره در رابطه با این تکنیک، محلول انتخاب شده را با استفاده از روش مخصوص به لایه‌های زیرین پوست صورت تزریق می‌کند. افرادی که علاقمند باشند تا نتیجه بهتری دریافت کنند می‌توانند به طور همزمان با این روش، از تکنیک میکرونیدلینگ صورت استفاده کنند تا مواد هیالورونیک اسید تزریقی بهتر جذب پوست شود.

چه میزان ماده در مزوتراپی به صورت تزریق میکنند؟

به طور دقیق نمی‌توان این میزان را مشخص کرد زیرا هر شخص دارای مشکلات و شرایط پوستی متفاوت است اما به طور میانگین هر شخص به 5 سی‌سی ماده مزوتراپی نیاز دارد.

چه زمانی باید مزوتراپی صورت را دوباره انجام داد؟

مزوتراپی صورتبرای هر شخص بسته به اندازه ماده هیالورونیک اسید و آنتی اکسیدان تزریقی و نوع شرایط پوستی، مدت زمان ماندگاری متفاوتی دارد.

مزوتراپی صورت برای چه افرادی مناسب است؟

این روش مراقبتی برای افراد بالای 25 سال کاربرد دارد و افراد می‌توانند از این طریق شادابی از دست رفته پوست خود را برطرف کنند. اشخاصی که دارای پوست خشک و شکننده هستند و یا به مدت طولانی به دلیل استفاده از سولاریوم به پوست خود آسیب رساندند، می‌توانند از مزوتراپی صورت بهره ببرند.

آیا این روش نیاز به بیهوشی دارد؟

خیر، این کار به صورت سرپایی و در مطب انجام می‌شود.

آیا مزوتراپی صورت دردناک است؟

خیر، قبل از تزریق از پمادهای موضعی که باعث کاهش درد تزریقات می‌شود استفاده می‌گردد.

برای چه مناطقی قابل انجام است؟

مزوتراپی را برای جوانسازی کل صورت، زیر چشم‌ها، پشت دست و ناحیه دکلته می‌توان استفاده کرد و مزوتراپی لک را در همه مناطق بدن که دچار لک شده‌اند می‌توان به کار گرفت.

تعداد جلسات مزوتراپی چند جلسه است؟

تعداد جلسات مزوتراپی بسته به نوع لک و سن پوستی فرد متفاوت است ولی معمولاً 8 تا 12 جلسه انجام می‌شود.

فاصله بین جلسات چند مدت است؟

4 جلسه اول به فاصله یک تا دو هفته یکبار و جلسات بعدی فاصله جلسات بیشتر می‌شود.

میزان نتیجه آن چگونه است؟

میزان نتیجه به فاکتورهای زیادی از جمله مهارت پزشک و انتخاب تکنیک درست و نیز عوامل ژنتیکی و شرایط پوستی بیمار بستگی دارد. در صورت رعایت همه پروتوکل‌های استاندارد به طور معمول در یک دوره درمان که حدود سه ماه طول می‌کشد، پوست شما شفاف‌تر، جوان‌تر و در صورت داشتن هر گونه لک، لکها برطرف می‌گردد.

آیا این روش دائمی است یا برگشت دارد؟

در صورت انجام مراقبت‌های لازم مثل رژیم غذایی مناسب، استفاده منظم از ضد آفتاب‌ها احتمال عود و برگشت بسیار پایین است. برای پیشگیری از عود می‌توان هر 3 یا 6 ماه یکبار فقط یک جلسه شارژ مجدد انجام داد.

آیا مزوتراپی صورت عوارض دارد؟

در صورتی که برای مزوتراپی صورت از مواد آنتی اکسیدانی با کیفیت و معتبر استفاده شود، عوارض چندانی به همراه نخواهد داشت. ناگفته نماند که عوارضی چون قرمزی، التهاب، خارش و کمی سوزش تا 24 ساعت اولیه کاملاً طبیعی است و تمامی موارد گفته شده به مرور زمان بهبود می‌یابند.

مراقبت های بعد از مزوتراپی صورت

  • به مدت 72 ساعت بعد از انجام مزوتراپی صورت نباید با آب گرم استحمام کنید زیرا ممکن است با این کار التهاب را در این ناحیه به وجود آورید. در روزهای اولیه بیش از 15 دقیقه نباید استحمام طول بکشد.
  • از فعالیتهای سنگین که موجب تعریق شود در روزهای اولیه بپرهیزید.
  • برای بهبودی کبودی نواحی تزریقی از قرارگیری در معرض نور خورشید به طور مستقیم اجتناب کنید.

مدت زمان انجام مزوتراپی صورت چقدر است؟

این پروسیجر در مدت زمان 5 تا 10 دقیقه انجام می‌شود و بیشترین زمان صرف بی‌حسی موضعی برای بیدردی کامل می‌گردد.

هزینه مزوتراپی صورت چقدر است؟

هزینه مزوتراپی صورت در تهران بسته به وسعت منطقه و نوع داروی مورد استفاده متفاوت است. برای اطلاع از هزینه با شماره 09303839919 تماس بگیرید.

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز
[تعداد امتیازها 8 عدد و میانگین امتیازها 5]
دکتر سعید پارسیان فر وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *