دکتر سعید پارسیان‌فر – نظام پزشکی 109316

پیرسینگ بینی؛ انواع، عوارض و روش‌های مراقبت از آن

پیرسینگ بینی محبوب‌ترین نوع پیرسینگ بعد از پیرسینگ گوش است که به ویژه در بین گروه سنی نوجوان و جوان طرفداران زیادی دارد. فرقی نمی‌کند که یک حلقه براق، نگین بینی شیک یا حلقه‌های بینی الماسی را انتخاب کنید؛ پرسینگ بینی می‌تواند جذابیت شما را بیشتر کند و باعث زیباتر و خاص‌تر دیده شدن شما ‌شود.

شاید تصور کنید که سوراخ کردن بینی آسان است؛ اما این کار با چالش‌هایی همراه است، به خصوص اگر فرد غیر حرفه‌ای آن را انجام دهد. در مطب دکتر پارسیان فر سوراخ کردن بینی تحت بی‌حسی و با ایمن‌ترین روش انجام می‌شود تا عوارض پیرسینگ بینی به صفر برسد.

در این مطلب به زوایای مختلف این عمل زیبایی می‌پردازیم و به این سؤال پاسخ می‌دهیم که بهتر است کدام طرف بینی را سوراخ کنم؟ ما دیدگاه‌های مختلف را بررسی می‌کنیم، نظرات کارشناسان را به اشتراک می‌گذاریم و تمام اطلاعاتی را که برای تصمیم‌گیری آگاهانه نیاز دارید در اختیار شما قرار می‌دهیم.

پیرسینگ بینی چیست؟

پیرسینگ بینی در واقع ایجاد یک سوراخ کوچک در ناحیه غضروف بینی و یا نواحی نزدیک به سوراخ بینی، پل بینی و پره‌ها به منظور قرار دادن زیورآلات مخصوص مانند نگین بینی، حلقه یا میله طلا در آن است.

پیرسینگ بینی انواع مختلفی دارد و می‌تواند از یک سوراخ‌ ساده تا جایگذاری‌های پیچیده‌تر در سپتوم یا بریج بینی متفاوت باشد. بنابراین مهم است که یک پزشک باتجربه و آموزش دیده این کار را انجام دهد تا بهترین نتیجه حاصل شود. برای انجام پیرسینگ بینی در تهران می‌توانید با مطب زیبایی دکتر پارسیان‌فر با بیش از 15 سال سابقه به شماره 09303839919 تماس بگیرید.

پیرسینگ بینی در تهران
پیرسینگ بینی در تهران

پیرسینگ بینی نشانه چیست؟

تاریخچه سوراخ کردن بینی به هزاران سال پیش برمی‌گردد و ریشه در فرهنگ‌های باستانی سراسر جهان دارد. در برخی جوامع، سوراخ کردن بینی نمادی از موقعیت اجتماعی یا اعتقادات مذهبی بوده است؛ مثلاً در هند باستان، سوراخ کردن بینی وضعیت تأهل یک زن را نشان می‌داد.

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد هزاران سال پیش، سوراخ کردن بینی توسط بومیان آمریکای شمالی و جنوبی و همچنین آفریقا و خاورمیانه انجام می‌شد. امروزه نیز این کار به دلایل مختلفی از فرهنگی و معنوی گرفته تا صرفاً دوست داشتن ظاهر آن و پیروی از مد انجام می‌شود.

اگر به هر دلیل نمی‌توانید پیرسینگ انجام دهید، احتمالاً میکرودرمال گزینه خوبی برای شما است.

برای انجام پیرسینگ بینی در تهران با مطب دکتر پارسیان‌فر با بیش از 15 سال سابقه به شماره 09303839919 تماس بگیرید یا در واتساپ یا تلگرام پیام دهید.

فواید پیرسینگ بینی

برخی از دانشمندان به طور کامل مزایای علمی پرسینگ دماغ را نادیده می‌گیرند و ادعا می‌کنند که آنها شواهد مناسبی ندارند، طبق آداب و رسوم و فرهنگ‌های مختلف در سراسر جهان، مزایای زیادی برای سوراخ کردن بینی وجود دارد. مزایای کلیدی پیرسینگ بینی شامل فواید ادعا شده برای سلامتی، طالع بینی و البته افزایش جذابیت چهره شماست!

فراتر از ریشه‌های تاریخی و فرهنگی، سوراخ کردن بینی نمادی قدرتمند از هویت افراد است. همان طور که لباس، مدل مو و خالکوبی اشکالی از خودنمایی هستند، پیرسینگ بینی به افراد اجازه می‌دهد تا هویت و ارزش‌های خود را به دنیا منتقل کنند.

طبق مطالعات انجام شده، پیرسینگ دماغ طول موج مغز را تنظیم می‌کند که منجر به کنترل راحت‌تر سلامت روان و ثبات خلق می‌شود. بسیاری معتقدند که سوراخ کردن سمت چپ بینی اعتماد به نفس و تمرکز بیشتری را برای استفاده کننده به ارمغان می‌آورد؛ در حالی که سوراخ کردن سمت راست بینی، به فرد توانایی دسترسی به بخش‌هایی از مغز را می‌دهد که تحلیل کمتری دارند و بیشتر معنوی هستند و شما را به دنیایی بالاتر یا ماوراء متصل می‌کنند.

در برخی موارد نیز ادعا شده که پیرسینگ بالای بینی یا سپتوم می‌تواند موجب بهبود مشکلات تنفسی شود. بدیهی است که این ادعاها نیاز به تحقیق و تأیید علمی بیشتری دارند و نباید به عنوان درمان قطعی در نظر گرفته شوند.

پس به طور کلی می‌توان مزایای پيرسينگ بيني را این طور بیان کرد:

 • افزایش زیبایی و بهتر نشان دادن ظرافت چهره
 • تقویت اعتماد به نفس
 • بیان شخصیت و هویت
 • ایجاد تنوع

انواع پیرسینگ بینی

در دنیای مد معاصر، دلیل انجام پیرسینگ بینی در افراد مختلف متفاوت است. این پروسیجر زیبایی به طور کلی فرآیندی است برای ایجاد سوراخ در بدن یا صورت شما که این روزها روی گوش‌ها، بینی، ابروها، ناف، لب‌ها و حتی گردن، ترقوه، دست و پاها انجام می‌شود.

رایج‌ترین آنها سوراخ کردن بینی و پیرسینگ گوش یا همان سوراخ کردن گوش است که والدین برای کودکانشان نیز انجام می‌دهند. تا چند سال اخیر، انواع دیگر آن‌ به ویژه سوراخ کردن بینی زیاد مورد توجه افراد نبود و بسیاری از اشخاص آن را به عنوان ترویج فرهنگ غربی می‌شناختند، اما اکنون پیرسینگ بینی حتی بیشتر از پیرسینگ لب یا پیرسینگ ناف رواج دارد.

به طور کلی پیرسینگ‌ها به دو دسته جامع تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

پیرسینگ بینی موقت

اگر نمی‌خواهید پرسینگ دماغ دائمی داشته باشید یا می‌خواهید فقط برای رفتن به یک مهمانی یا دورهمی‌ دوستانه، یک تنوع جذاب ایجاد کنید پیرسینگ موقت بینی مناسب شماست که انواع مختلفی دارد:

 • پیرسینگ بینی موقت چسبی
 • پیرسینگ موقت مغناطیسی یا پیرسینگ مگنتی
 • پیرسینگ بینی موقت فنری که یک حلقه فنری با میانه باز است و همانند یک حلقه بر پره بینی قرار می‌گیرد.

پیرسینگ بینی دائمی

پیرسینگ‌های دائمی در دیواره غضروف بینی یا نواحی دیگر به انتخاب شما ایجاد شده و برای همیشه باقی خواهند ماند. فراموش نکنید که برای ماندگاری بهتر و جلوگیری از هر گونه عارضه، حتماً پیرسینگ بینی توسط پزشک انجام شود. قسمت‌های مختلف بینی را می‌توان سوراخ کرد که در جدول زیر به طور خلاصه و در ادامه به تفصیل به آن پرداختیم:

نام پیرسینگمحل
سپتومغضروف بین دو سوراخ بینی
پره بینیپره بینی، قسمت گوشتی پایین بینی
پلپل بینی، بین دو چشم
تیغهنوک بینی
پتریلفاصله بین دو سوراخ بینی
محل‌های قابل انجام برای پیرسینگ بینی

پیرسینگ پره بینی معمولاً در لبه بیرونی انجام می‌شود و محبوب‌ترین مدل برای انجام پیرسینگ بینی نگین است.

هزینه پیرسینگ بینی

سوراخ کردن بینی دو هزینه دارد: یکی برای عمل سوراخ کردن و دیگری برای جواهرات. البته در مقایسه با سایر قسمت‌های بدن به خصوص نوک سینه‌ها یا اندام تناسلی مانند پیرسینگ واژن، سوراخ کردن بینی اغلب هزینه کمتری دارد و می‌توان گفت بیشترین هزینه مربوط به جواهراتی است که می‌خواهید برای پیرسینگ بینی استفاده کنید.

به طور کلی فلزاتی که برای پیرسینگ بدن استفاده می‌شوند باید ضد حساسیت باشند تا واکنش آلرژیک ایجاد نکنند. بهترین آنها عبارتند از:

 • استیل ضد زنگ
 • طلای 14 یا 18 عیار
 • تیتانیوم
 • نیوبیم

برای اطلاع از هزینه سوراخ کردن بینی، با کلینیک پیرسینگ بینی در تهران به شماره 09303839919 تماس بگیرید.

چه جواهراتی برای پیرسینگ بینی مناسب هستند؟

جواهرات ساخته شده از نیکل بیشتر احتمال دارد که واکنش آلرژیک ایجاد کنند. نکته مهم در مورد جواهراتی که برای پیرسینگ بینی و کلاً هر پیرسینگی حتی پیرسینگ گردن انتخاب می‌کنید این است که نباید خیلی بزرگ یا سنگین باشند تا باعث درد یا تورم نشوند.

پیرسینگ با پایه پشتی صاف در بینی بی‌خطر نیست و می‌تواند محلی برای تجمع باکتری‌هایی که منجر به عفونت می‌شوند، باشد. همچنین اگر ضربه‌ای به بینی وارد شود، ممکن است آسیب‌های شدید ایجاد کند. از پزشک بخواهید به شما کمک کند تا بهترین نوع و اندازه جواهرات را برای بینی خود انتخاب کنید. گاهی تنها یک پیرسینگ بینی نگین ریز جلوه‌ای بی‌نهایت زیبا و شیک به چهره شما می‌دهد.

برخی از گزینه‌های دیگر عبارتند از:

 • پیرسینگ بینی حلقه‌ای: اگر بالای بینی را سوراخ می‌کنید، حلقه بزرگتر احتمالاً مناسب‌تر است، اما برای سوراخ سپتوم نباید حلقه خیلی بزرگ باشد.
 • گل میخ بینی: گل میخ‌هایی که برای استفاده در بینی ساخته شده‌اند ساختار خاصی دارند که بینی شما را به سمت بالا نشان می‌دهد.
 • پیرسینگ بینی زنجیری: در این مدل، یک زنجیر پیرسینگ بینی و پیرسینگ گوش را به هم متصل می‌کند.

مراحل انجام پیرسینگ بینی

نحوه انجام سوراخ کردن بینی، با پیرسینگ سایر نقاط صورت مانند پیرسینگ ابرو، کمی ‌متفاوت و اختصاصی بینی است.

در مرحله اولیه انتخاب بهترین کلینیک برای انجام پیرسینگ بینی بسیار مهم است. پزشک ابتدا نواحی مورد نظر را ضدعفونی کرده و نقطه دقیق سوراخ را مشخص می‌سازد.

بعد از علامت‌گذاری این بخش، با استفاده از سوزن یا تفنگ پیرسینگ، این تکنیک را انجام می‌دهد. خون‌هایی که بعد از ایجاد سوراخ در این ناحیه به وجود می‌آید را کامل پاک کرده و در این مرحله پماد آنتی‌بیوتیک را برای شخص تجویز می‌کنند که باید تا پایان دوره گفته شده توسط پزشک، مورد استفاده قرار گیرد.

انجام پیرسینگ بینی در تهران
انجام پیرسینگ بینی در تهران

مدت زمان انجام پیرسینگ چقدر است؟

مدت زمان انجام آن حدود نیم ساعت است که بیشتر صرف بی‌حس کردن موضع می‌شود و زمان انجام خود پیرسینگ کمتر از 5 دقیقه است.

سوراخ کردن بینی چقدر درد دارد؟

سوراخ کردن بینی نسبت به سایر نواحی صورت حساس‌تر است؛ چرا که اساساً سوراخ کردن غضروف درد بیشتری نسبت به سوراخ کردن نواحی نرم‌تر مانند لاله گوش ایجاد می‌کند. با این حال، اکثر افرادی که بینی خود را سوراخ کرده‌اند معتقدند درد آن از آنچه انتظار داشتند کمتر بوده است. البته این عمل معمولاً با بی‌حسی انجام می‌شود.

آیا جای پیرسینگ بینی میماند؟

سوراخ بینی می‌تواند بسته شود، حتی سال‌ها پس از انجام آن! جواهرات را همیشه در بینی خود نگه دارید تا سوراخ باز بماند.

پیرسینگ نگینی روی بینی
پیرسینگ نگینی روی بینی

پیرسینگ بینی سمت چپ یا راست؟ طرف مناسب برای سوراخ کردن بینی کدام است؟

هیچ طرف درست یا غلطی وجود ندارد، اما در برخی فرهنگ‌ها، سوراخ کردن در طرف‌های مختلف معانی متفاوتی دارد. به عنوان مثال، در آیورودا (پزشکی هندی)، سمت چپ بینی شما با سلامت باروری در زنان مرتبط است. اعتقاد بر این است که سوراخ کردن سمت چپ بینی به آسان‌تر کردن قاعدگی و زایمان شما کمک می‌کند.

پیرسینگ بینی را قبل از جراحی بینی انجام دهیم یا بعد از جراحی؟

جراحی بینی ممکن است جای سوراخ پیرسینگ را تغییر دهد. بنابراین اگر قصد انجام این عمل زیبایی را دارید، بهتر است پیرسینگ بینی را به بعد از جراحی موکول کنید.

فرآیند بهبود پیرسینگ بینی

سوراخ ایجاد شده در بینی حدود 3 تا 4 ماه طول می‌کشد تا به طور کامل بهبود یابد؛ اما زمان‌ ترمیم از فردی به فرد دیگر متفاوت است و گاهی اوقات بهبودی قسمت داخلی پیرسینگ شما بسیار بیشتر از قسمت بیرونی طول می‌کشد.

غضروف نسبت به نواحی گوشتی‌تر مثل پیرسینگ زبان، روند بهبودی دشوارتری دارد. ماهیت حساس و زمان‌ بهبود طولانی‌مدت، آن را مستعد ابتلا به عوارض درمانی مانند برآمدگی‌ و عفونت می‌کند. شما باید مراقبت‌های بعد از پیرسینگ بینی را جدی بگیرید و مطمئن شوید که سوراخ بینی خود را از عوامل محرک مانند شستشوی صورت یا لوازم آرایش دور نگه می‌دارید.

مراقبت های بعد از پیرسینگ بینی

شما باید پس از سوراخ کردن بینی، 2 تا 3 بار در روز و طبق دستور پزشک ناحیه را با محلول نرمال سالین تمیز کنید. در ادامه برخی از نکات مراقبت‌های بعدی پیرسینگ بینی را برایتان آورده‌ایم:

 • به جواهرات پیرسینگ دست نزنید؛ چرخاندن، خراشیدن یا حرکت دادن جواهرات می‌تواند باعث آسیب به پوست اطراف شود که منجر به زخم، برآمدگی‌های سوراخ شده و سایر مسائل ناخوشایند خواهد شد.
 • هیچ گونه کرم یا مواد آرایشی را در ناحیه پیرسینگ استفاده نکنید. تنها محصول یا محلولی که باید برای پیرسینگ بینی خود استفاده کنید محلول نمکی است. صابون، لوازم آرایش و لوسیون‌ها حاوی مواد شیمیایی هستند که می‌توانند پیرسینگ شما را تحریک کنند.
 • تا زمان بهبودی بینی از استخر، دریاچه، رودخانه و جکوزی خودداری کنید.
 • الکل یا پراکسید هیدروژن را روی محل قرار ندهید.
 • زیورآلات بینی خود را تا زمانی که به طور کامل بهبود نیافته، خارج نکنید. شما حتی می‌توانید با آن بخوابید؛ اما سعی کنید روی قسمت سوراخ شده فشار وارد نکنید. اگر زیورآلات شما در حین بهبود سوراخ بینی افتاد، فوراً به سوراخ کننده خود مراجعه کنید تا جواهرات دیگری را جایگزین کند.
 • ملحفه‌ها و حوله‌های خود را هر هفته عوض کنید تا زمانی که پیرسینگ شما به طور کامل بهبود یابد.

خطرات سوراخ کردن بینی

مانند همه پیرسینگ‌ها، سوراخ کردن بینی نیز خطراتی دارد:

عارضهتوضیحاتراه‌‌های پیشگیریراه‌حل‌های درمانی
عفونتشایع‌ترین عارضه سوراخ کردن بینی است که می‌تواند باعث قرمزی، تورم، چرک و درد شود.سوراخ کردن باید توسط پزشک و با سوزن و جواهرات استریل انجام دهید.
محل سوراخ کردن را دو بار در روز با محلول آب نمک تمیز کنید.
از دست زدن یا چرخاندن جواهرات خودداری کنید.
آنتی بیوتیک‌های موضعی یا خوراکی
خونریزیخونریزی خفیف بلافاصله پس از سوراخ کردن طبیعی است.
خونریزی شدید یا مداوم غیر طبیعی است.
از جواهرات مناسب استفاده کنید.
از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید.
فشار مستقیم را به مدت 5 تا 10 دقیقه اعمال کنید. اگر خونریزی متوقف نشد، به دنبال مراقبت‌های پزشکی باشید.
واکنش آلرژیکمی‌تواند در پاسخ به فلز جواهرات یا محصولات مراقبت از پیرسینگ ایجاد شود.از جواهرات ساخته شده از فلزات ضد حساسیت مانند تیتانیوم یا استیل ضد زنگ استفاده کنید.
از محصولات مراقبت از پیرسینگ بدون عطر و رنگ استفاده کنید.
آنتی‌هیستامین‌ها یا داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) بدون نسخه
تشکیل اسکاراسکارها ممکن است در محل سوراخ، به خصوص اگر عفونت یا تحریک وجود داشته باشد، ایجاد شوند.از مراقبت‌های بعد از سوراخ کردن به دقت پیروی کنید.
از دست زدن یا چرخاندن جواهرات خودداری کنید.
ژل یا ورق‌های سیلیکونی برای کاهش ظاهر اسکار
پس زدنزمانی اتفاق می‌افتد که بدن جواهرات را به عنوان جسم خارجی رد می‌کند و باعث می‌شود سوراخ به سرعت بسته شود.از جواهرات با کیفیت بالا و فلزات ضد حساسیت استفاده کنید.
محل پیرسینگ را به طور مرتب تمیز کنید.
ممکن است نیاز به جایگزینی یا برداشتن جواهرات باشد.
مشکلات تنفسیمی‌تواند در روند سوراخ کردن سپتوم که خیلی نزدیک به مجرای بینی است، رخ دهد.از پزشک بخواهید محل پیرسینگ را با دقت انتخاب کند.در صورت مشکل در تنفس، فوراً به پزشک یا اورژانس مراجعه کنید.
خطرات پیرسینگ بینی

عفونت پیرسینگ بینی

پوست به دور نگه داشتن میکروب‌ها از بدن شما کمک می‌کند. هر زمان که این سد محافظ شکسته شود، این امکان وجود دارد که باکتری به داخل آن نفوذ کند و باعث عفونت شود. اگر تجهیزات مورد استفاده برای پیرسینگ شما به خوبی استریل نشده باشند، این احتمال بیشتر است و ویروسی مانند HIV، هپاتیت B یا C یا کزاز می‌تواند وارد جریان خون شما شود.

برخی از علائم عفونت که باید مراقب آنها بود عبارتند از:

 • درد
 • قرمزی
 • احساس گرما در ناحیه
 • چرک غلیظ و زرد رنگ

برای درمان عفونت پیرسینگ بینی، سعی کنید:

 • منطقه را تمیز نگه دارید؛ حداقل دو بار در روز آن را با آب و صابون بشویید و به آرامی‌ آن را با یک دستمال تمیز یا حوله کاغذی خشک کنید.
 • پماد بزنید؛ از پماد آنتی‌بیوتیکی بدون نسخه استفاده کنید و اگر نمی‌دانید چه پمادی بهتر است، از پزشک خود بپرسید که از کدام نوع استفاده کنید.
 • کمپرس سرد، به کاهش تورم یا قرمزی ناشی از عفونت کمک می‌کند.
 • برای هرگونه درد، می‌توانید از NSAID استفاده کنید. اگر مطمئن نیستید که NSAID (داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی) برای شما بی‌خطر است، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.
 • اگر مراقبت‌های خانگی کمکی نکرد، ممکن است به آنتی‌بیوتیک خوراکی نیاز داشته باشید. پزشک شما نوعی را تجویز می‌کند که بتواند با حمله به باکتری‌های عامل عفونت، آن را درمان می‌کند.

گاهی در جای زخم ناشی از پیرسینگ بینی، کلوئیدها که توده‌های ضخیمی ‌از بافت اسکار فیبری هستند ایجاد می‌شوند. اگر پوست قهوه‌ای یا سیاه دارید، احتمال بروز این عارضه بیشتر است. اگرچه کلوئید بی‌ضرر است، اما می‌تواند در طول زمان بزرگتر شود. اگر از ظاهر آن خوشتان نمی‌آید، یک متخصص پوست می‌تواند به درمان آن کمک کند.

اگر پیرسینگ سپتوم انجام داده باشید، ممکن است در طول فرآیند بهبودی متوجه بوی شدید و بدی شوید. این شایع است و لزوماً به این معنی نیست که شما عفونت دارید.

پیرسینگ بینی برای چه کسانی مناسب نیست؟

زیبایی پیرسینگ واقعاً به آناتومی‌ بینی شما بستگی دارد. سوراخ کردن بینی را می‌توان در هر جایی از بینی انجام داد، اما معمولاً در چین بینی که غضروفی و نازک‌ترین قسمت است قرار می‌گیرد. دقت کنید که دمیدن بینی می‌تواند به خصوص در طول بهبودی دشوار باشد. فشار دادن دستمال بر روی سوراخ‌ جدید می‌تواند برایتان دردسرساز باشد؛ بنابراین اگر آلرژی دارید، باید منتظر بمانید تا فصل آلرژی به پایان برسد و بعد پیرسینگ خود را انجام دهید.

اگر خیلی به پیرسینگ علاقه دارید اما به دلایلی مثل آلرژی یا مشکلات تنفسی نمی‌توانید پیرسینگ بینی انجام دهید، می‌توانید پیرسینگ سایر نقاط بدن مثل پیرسینگ پا، پیرسینگ دست یا پیرسینگ ترقوه را امتحان کنید.

برای پیرسینگ بینی از چه ابزاری استفاده میشود؟

راحت‌ترین و بی‌عارضه‌ترین وسیله برای پیرسینگ بینی آنژیوکت است که می‌توان در شرایط استریل این کار را انجام داد.

نکات ایمنی پرسینگ بینی

مهم‌ترین نکته این است که بینی خود را توسط یک متخصص مجاز سوراخ کنید. بهترین متخصص پیرسینگ بینی در تهران برای انجام کار این نکات را رعایت می‌کند:

 • از شما می‌پرسد که آیا بیماری خاصی دارید یا ممکن است باردار باشید؟
 • با استفاده از سوزن استریل عمل سوراخ کردن را انجام می‌دهد. تفنگ‌های سوراخ کننده را نمی‌توان به درستی استریل کرد.
 • ابزار را با اتوکلاو ضد عفونی می‌کند؛ دستگاهی که حرارت بسیار بالایی دارد.
 • بسته سوزن مهر و موم شده را در مقابل شما باز می‌کند.
 • استفاده از دستکش استریل و شستن دست‌ها قبل و بعد از سوراخ کردن، از واجبات است.
 • بینی شما را قبل از سوراخ شدن با الکل یا مایع ضد عفونی کننده تمیز و ضدعفونی می‌کند.
 • به شما دستور العمل‌های واضحی در مورد نحوه تمیز کردن و مراقبت از سوراخ جدید می‌دهد.
 • اگر عفونت سینوسی یا عفونت تنفسی مانند آنفولانزا داشته باشید، پیرسینگ را به تعویق می‌اندازد.

مراقبتهای بعد از انجام پرسینگ بینی چیست؟

 • روزی 2 بار محل پیرسینگ را با پنبه و الکل تمیز کنید.
 • روزی 2 بار پیرسینگ را به آرامی در جهت‌های مختلف بچرخانید.
 • حداقل به مدت 4 هفته از خارج نمودن آن خودداری کنید.
 • در صورت بروز علائم حساسیت مثل قرمزی و خارش در محل، به پزشک معالج خود جهت درمان مراجعه کنید.

سخن پایانی

اگر می‌خواهید پیرسینگ بینی انجام دهید، آن را نزد یک پزشک باتجربه و معتبر انجام دهید. برای کاهش احتمال ابتلا به عفونت، دستور العمل‌های مراقبت‌ بعد از آن را دنبال کنید. گاهی بهبود پیرسینگ بینی بیشتر از آنچه فکر می‌کنید طول می‌کشد. صبور باشید و نکات را در نظر بگیرید.

جنس پیرسنگ‌ها باید مناسب و ترجیحاً نقره یا طلا باشد تا ریسک آلرژی به حداقل میزان ممکن کاهش یابد. ما در مطب دکتر پارسیان‌فر از پیرسینگ‌های با کیفیت استفاده می‌کنیم، اما خودتان هم می‌توانید پیرسینگ دلخواه‌تان را بیاورید تا برای شما انجام دهیم.

منابع این مطلب

Healthline.com/health/do-nose-piercings-hurt

Webmd.com/beauty/nose-piercing-safety

Francisalukkas.com/blog/nose-piercing-benefits

Freshtrends.com/pages/nose-piercing-guide

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز
[تعداد امتیازها 16 عدد و میانگین امتیازها 4.7]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‫18 نظر

 • شیدا پارسایی گفت:

  اگه پرسینگ بینی زدم و راضی نبودم میشه بیرونش بیارم؟

 • مهدیس زمانی گفت:

  سلام وقت بخیرمن ۳روز پیرسینگ سپتام بینی انجام دادم کمی درد وبینیم هم کمی ورم داره اما هیچ علائم عفونتی نی طبیعیه؟

 • kim_lona گفت:

  سلام ببخشید من مامانم نمیزاره انجام بدم و میخوام امروز تو خونه با آنژوکت و پماد بی حسی خودم انجام بدم مشکلی نداره،؟

 • ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید من 3 روزه پرسینگ بینی انجام دادم ولی پرسینگم شل شده و شبا که میخوابم در میاد میشه ی پرسینگ بزرگ‌تر بندازم؟

 • زهرا گفت:

  سلام آقای دکتر. میشه پیرسینگ را خودم بیارم و شما فقط کار پیرسینگ بینی را انجام دهید؟