دکتر سعید پارسیان‌فر – نظام پزشکی 109316

جشنواره پاییزه تزریقات زیبایی تا 30 درصد تخفیف

پیرسینگ بینی

یکی از انواع پیرسینگ که در بین گروه سنی نوجوان و جوان طرفداران زیادی دارد پیرسینگ بینی است. این عمل جذابیتی منحصر به فرد به شخص می‌دهد و باعث زیباتر و خاص‌تر دیده شدن فرد می‌شود.

پیرسینگ بینی چیست؟

این تکنیک زیبایی، امروزه توسط خانم‌ها و گاهی اوقات آقایان در هر رده سنی نوجوانی، جوانی و میانسالی نیز انجام می‌شود. پیرسینگ بینی از روش‌های زیبایی جذاب و پرطرفدار است که هزینه زیادی ندارد اما می‌تواند حس بسیار دلچسبی برای شخص ایجاد کند. طی این روش، یک سوراخ بسیار ریز در ناحیه غضروف بینی و یا نواحی نزدیک به سوراخ بینی، پل بینی و پره‌ها ایجاد می‌کنند و پیرسینگ را در آن قرار می‌دهند. زیور آلات از قدیم مورد توجه بانوان بوده و از همان سنین خردسالی به آویزهای پر زرق و برق علاقه نشان می‌دهند.

پیرسینگ بینی
پیرسینگ بینی

جالب است بدانید که پیرسینگ گوش یا همان سوراخ کردن گوش مانند پیرسینگ لب یا پیرسینگ ناف از پرمخاطب‌ترین روش‌های زیبایی اولیه است که والدین برای کودکانشان نیز انجام می‌دهند اما بعد از آن سوراخ کردن بینی نیز مورد توجه بانوان است. تا چندین سال اخیر، این تکنیک آنچنان مورد توجه افراد نبود و بسیاری از اشخاص آن را به عنوان ترویج فرهنگ غربی می‌شناختند اما در دهه اخیر، جزو محبوب‌ترین زینت‌ها بشمار می‌رود. بینی یکی از اصلی‌ترین بخش‌های صورت است که به هنگام پیرسینگ، نقطه مثبت آن تقویت می‌شود و اعتماد به نفس افراد را نیز افزایش می‌یابد. حال در این مقاله به تمامی جزئیات این روش می‌پردازیم.

آیا نیاز به انجام پیرسینگ بینی در تهران دارید؟ برای این کار میتوانید با کلینیک زیبایی دکتر پارسیان فر با بیش از 15 سال سابقه به شماره 09303839919 تماس بگیرید.

انواع پیرسینگ بینی

پیرسینگ‌های بینی دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه هر یک را به طور مختصر و مفید توضیح خواهیم داد. به طور کلی پیرسینگها به دو دسته جامع تقسیم می‌گردند که عبارتند از:

پیرسینگ بینی دائمی

پیرسینگهای دائمی معمولاً در دیواره غضروف بینی شما ایجاد خواهند شد که به طور همیشگی باقی خواهند ماند و از بین نمی‌روند. البته ناگفته نماند که در اسیر نواحی بینی نیز قابل انجام است. بهتر است که برای انتخاب پیرسینگ دائمی، حتماً از انجام کار اطمینان حاصل کنید.

پیرسینگ بینی موقت

این روش معمولاً برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که برای ماندن دائمی سوراخ پیرسینگ خود برای همیشه مطمئن نیستند. پیرسینگ بینی موقت، دارای روشهای متعددی است که بهتر است آنها را بشناسید:

پیرسینگ بینی موقت چسبی

بسیاری از بانوان و گاهی آقایان علاقمند هستند که فقط برای رفتن به یک مهمانی یا دورهمی دوستانه، پیرسینگ بینی داشته باشند که می‌توانند از نوع چسبی آن استفاده کنند. این نوع پیرسینگها دارای انواع مختلف در ابعاد متفاوت و قیمت‌های گوناگون در بازار موجود هستند.

پیرسینگ موقت مغناطیسی

شاید تا به حال نام این نوع پیرسینگ را شنیده‌اید و می‌دانید که به آنها پیرسینگ مگنتی نیز می‌گویند. پیرسینگ موقت مغناطیسی برای افرادی که به تکنیک سوراخ کردن بینی علاقمند هستند، به هیچ عنوان مناسب نیست.

پیرسینگ بینی موقت فنری

این نوع پیرسینگ‌ها همانطور که از نامشان پیداست، به عنوان یک حلقه فنری هستند که میانه آنها باز است و همانند یک حلقه بر پره بینی قرار می‌گیرد.

برای پیرسینگ بینی از چه ابزاری استفاده میشود؟

راحت‌ترین و بی‌عارضه‌ترین وسیله برای پیرسینگ بینی آنژیوکت است که می‌توان در شرایط استریل این کار را انجام داد.

نواحی مختلف برای پیرسینگ کردن بینی

 • پره بینی
 • پره بینی
 • پل بینی
 • نوک بینی
 • بالای پره بینی
 • تیغه میانی بینی
 • پتریل یا فاصله بین دو سوراخ بینی

مشاهده نمونه کارهای پیرسینگ

چه نوع پیرسینگی برای بینی مناسب است؟

نوع پیرسینگ بینی، با پیرسینگ بقیه نقاط بدن مانند پیرسینگ ابرو، کمی متفاوت است و اختصاصی بینی است. جنس این پیرسنگ‌ها باید مناسب و ترجیحاً نقره و یا طلا باشد که ریسک آلرژی به حداقل میزان ممکن کاهش یابد.

پیرسینگ بینی مدلهای مختلفی دارد
پیرسینگ بینی مدلهای مختلفی دارد

ما در کلینیک از پیرسینگ‌های نقره‌ای با کیفیت استفاده می‌کنیم اما خودتان هم می‌توانید پیرسینگ را بیاورید تا برای شما انجام دهیم.

نحوه انجام پیرسینگ بینی

در مرحله اولیه انتخاب بهترین کلینیک برای انجام پیرسینگ بینی بسیار دارای اهمیت است. پزشک ابتدا نواحی مورد نظر را ضدعفونی کرده و نقطه دقیق سوراخ را مشخص می‌سازد. بعد از علامت‌گذاری این بخش، با استفاده از تفنگ پیرسینگ، این تکنیک را انجام می‌دهد. خون‌هایی که بعد از ایجاد سوراخ در این ناحیه به وجود می‌آید را کامل پاک کرده و در این مرحله پماد آنتی‌بیوتیک را برای شخص تجویز می‌کنند که باید تا پایان دوره گفته شده توسط پزشک، مورد استفاده قرار گیرد.

آیا پرسینگ بینی درد دارد؟

خیر، این عمل در کلینیک ما با بیحسی کامل انجام شود. لازم به ذکر است که پرسینگ بینی بدون بیحسی فوق‌العاده دردناک است.

آیا پیرسینگ بینی عوارض دارد؟

مانند هر پروسیجر زیبایی دیگر در صورتی که توسط پزشک مجرب انجام شود، میزان عوارض به حداقل می‌رسد، حال اینکه توسط افراد غیرپزشک و ناآشنا با آناتومی عروق و اعصاب بدن می‌تواند عوارض غیرقابل جبران داشته باشد.

اغلب افراد این تکنیک را بسیار ساده می‌شمارند و هیچوقت به اهمیت این مسئله توجه نمی‌کنند که اگر این سوراخ در جای نامناسب ایجاد شود و یا یکی از عروق را درگیر نماید، چه عوارض ناخوشایندی مانند عفونت‌ها را می‌تواند برای شخص به همراه آورد.

 • بینی یکی از نواحی حساسی است که شاید به نظر نرسد اما در معرض چربی و باکتری‌های بسیار قرار دارد. اگر پیرسینگ به صورت غیر بهداشتی برای شما انجام شود و یا موارد مراقبتی بعد از پیرسینگ بینی را رعایت نکنید، عفونت در این ناحیه ایجاد خواهد شد.
 • قبل از اینکه پیرسینگ بینی را انجام دهید، بهتر است از عدم حساسیت به بدل و فلزات اطمینان حاصل کنید. البته ناگفته نماند در صورتی که به اینطور موارد زینتی حساسیت دارید، می‌توانید از پیرسینگ طلا استفاده کنید.
 • سوراخ کردن بینی با کمی خونریزی همراه است که جای نگرانی ندارد اما باید در کلینیک و با رعایت تمامی موارد بهداشتی انجام گیرد.
 • ممکن است که چند روز بعد از فرآیند سوراخ کردن بینی با زخم و یا اسکار در ناحیه سوراخ بینی خود مواجه شوید که البته جای نگرانی چندانی ندارد اما بهتر است که این مورد را به پزشک خود اطلاع دهید.

درمان عفونت پیرسینگ بینی چگونه است؟

باید این مورد را بدانید که در صورتی که بینی بعد از پیرسینگ دچار عفونت شد، علائمی نمایان می‌شود که بهتر است به آنها توجه شود. به عنوان مثال ممکن است که بعد از گذشت یک تا دو روز بعد از سوراخ کردن بینی بدون هیچ مشکل، با درد، قرمزی، تورم و همچنین ترشحات مواجه شوید. همچنین زمانی که پوست بینی شما در ناحیه سوراخ پیرسینگ، دچار تغییر رنگ شد، می‌توانید احتمال دهید که با عفونت پیرسینگ بینی مواجه شده‌اید. حال باید بگوییم که هیچ نوع درمان خانگی عفونت پیرسینگ بینی وجود ندارد و باید بدون اتلاف وقت به یک پزشک مراجعه نمایید.

مدت زمان انجام پیرسینگ چقدر است؟

مدت زمان انجام آن حدود نیم ساعت است که بیشتر صرف بیحس کردن موضع می‌شود و زمان انجام خود پیرسینگ کمتر از 5 دقیقه است.

چقدر طول میکشد که پیرسینگ بینی بهبود یابد؟

به طور کلی حدود 6 هفته زمان لازم است که نقاهت پیرسینگ بینی پایان و به طور کامل بهبود یابد.

پیرسینگ کوچک روی بینی
پیرسینگ کوچک روی بینی

مراقبتهای بعد از انجام پرسینگ بینی چیست؟

 • روزی 2 بار محل پیرسینگ را با پنبه و الکل تمیز کنید.
 • روزی 2 بار پیرسینگ را به آرامی در جهت‌های مختلف بچرخانید.
 • حداقل به مدت 4 هفته از خارج نمودن آن خودداری کنید.
 • در صورت بروز علائم حساسیت مثل قرمزی و خارش در محل، به پزشک معالج خود جهت درمان مراجعه کنید.

پیرسینگ بینی قبل از جراحی بینی انجام دهیم یا بعد از جراحی؟

تمامی افرادی که جراحی بینی انجام داده‌اند و یا قصد انجام این جراحی را دارند، می‌توانند پیرسینگ بینی نیز انجام دهند و در این مسئله هیچ محدودیتی ندارند، اما نکته مهم این است که جراحی بینی ممکن است که جای سوراخ پیرسینگ را تغییر دهد، بنابراین توصیه بر این است که اگر قصد انجام این عمل زیبایی را دارید، باید پیرسینگ بینی خود را به بعد از جراحی موکول نمایید.

برای پیرسینگ بینی چکار کنیم؟

برای پیرسینگ بینی در تهران میتوانید با کلینیک دکتر پارسیان‌فر به شماره 09303839919 تماس بگیرید.

مشاهده نمونه کارهای پیرسینگ

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز است.
[تعداد امتیازها 14 عدد و میانگین امتیازها 4.6]

یک نظر

 • مهدیس زمانی گفت:

  سلام وقت بخیرمن ۳روز پیرسینگ سپتام بینی انجام دادم کمی درد وبینیم هم کمی ورم داره اما هیچ علائم عفونتی نی طبیعیه؟

 • kim_lona گفت:

  سلام ببخشید من مامانم نمیزاره انجام بدم و میخوام امروز تو خونه با آنژوکت و پماد بی حسی خودم انجام بدم مشکلی نداره،؟

 • ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید من 3 روزه پرسینگ بینی انجام دادم ولی پرسینگم شل شده و شبا که میخوابم در میاد میشه ی پرسینگ بزرگ‌تر بندازم؟

 • زهرا گفت:

  سلام آقای دکتر. میشه پیرسینگ را خودم بیارم و شما فقط کار پیرسینگ بینی را انجام دهید؟

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *