دکتر سعید پارسیان‌فر – نظام پزشکی 109316

پیرسینگ دست؛ انتخابی جسورانه با ظرافت‌های خاص

دست‌ها، به عنوان اعضای پرکاربرد و همیشه در معرض دیده شدن، انتخابی محبوب برای پیرسینگ و ایمپلنت‌های تزئینی هستند، اما به دلیل سختی روند بهبودی و ماهیت دائمی این نوع تغییر در بدن، باید قبل از اقدام به انجام پیرسینگ دست حتماً سبک زندگی خود را در نظر بگیرید. پیرسینگ انگشت یکی از انواع پیرسینگ‌ها است که معمولاً با یک گل میخ ساده انجام می‌شود.

با توجه به اینکه دست‌ها نقش زیادی در زندگی روزمره ما دارند، مهم است که پیرسینگ دست توسط پزشک باتجربه انجام شود تا دچار مشکل نشوید. دکتر پارسیان فر متخصص پیرسینگ انگشت تهران این کار را به بهترین نحو ممکن برای شما انجام می‌دهند. در ادامه هر آنچه در مورد نحوه انجام و مراقبت از پیرسینگ دست و پیرسینگ انگشت دست را با جزئیات توضیح دادیم.

پیرسینگ دست چیست؟

پیرسینگ دست نوعی سوراخ کردن و تزئین بدن است که با استفاده از لنگر زیر پوست انجام می‌شود. در برخی موارد، به جای لنگر از هالتر نیز استفاده می‌کنند.

محل‌های مختلفی برای سوراخ کردن انگشت یا پرسینگ انگشت وجود دارد که هر کدام نام خاص خود را دارند.

دست‌ها به طور مداوم در معرض عوامل محیطی و آلودگی‌ها هستند. به همین دلیل، بهبود زخم و سوراخ‌های پیرسینگ در این ناحیه به زمان بیشتری نیاز دارد. همچنین به دلیل وجود استخوان و تماس زیاد با آب، زخم پیرسینگ روی انگشت دست دیرتر خوب می‌شود. از این رو عفونت یکی از خطرات بالقوه پرسینگ دست است.

اینکه شما برای چه ناحیه‌ای از دست یا انگشت‌تان پیرسینگ استفاده کنید، به سلیقه خودتان بستگی دارد. ما همیشه برای دست، استفاده از لنگر پوستی (Dermal anchor) را پیشنهاد می‌کنیم، چون نسبت به سایر انواع پیرسینگ، محافظت شده‌تر است و ماندگاری بیشتری دارد. نکته مهم این است که به هیچ عنوان نباید ناحیه بین انگشت شست و سبابه را سوراخ کنید، چون این کار همیشه باعث ایجاد مشکل می‌شود.

پیرسینگ دست در تهران
پیرسینگ دست در تهران

اگر در تهران به دنبال یک مرکز خوب برای انجام پیرسینگ دست، پیرسینگ پا یا سایر پیرسینگ‌ها هستید، توصیه می‌کنیم به مطب زیبایی دکتر پارسیان‌فر مراجعه نمایید.

برای انجام پیرسینگ دست در تهران با مطب دکتر پارسیان فر به شماره 09303839919 تماس بگیرید یا در واتساپ یا تلگرام پیام دهید.

انواع پیرسینگ انگشت

مانند بسیاری از سوراخ‌های سطحی و میکرودرمال، بسته به آناتومی‌ شما، پیرسینگ روی دست را می‌توان در مکان‌های مختلفی انجام داد. در جدول زیر برخی از انواع پرسینگ دست آورده شده است:

نوع پیرسینگجایگاهجواهرات رایج
پیرسینگ پرده دستسوراخ کردن پرده پوستی بین انگشت شست و اشاره یا بین دو انگشت دیگریک گل میخ در هر پرده با زنجیری که آن‌ها را به هم وصل میکند یا یک پرده با یک میله هالتر
پیرسینگ روی انگشتسوراخ کردن قسمت بالایی انگشت، اما نه روی بند انگشتیک میله سطحی یا یک حلقه کوچک
پیرسینگ برآمدگی انگشتسوراخ کردن سطح پوست روی بند انگشت (نوعی پیرسینگ رو انگشت است)، معمولاً بند انگشت پایینیک میله سطحی یا هالتر که با یک زنجیر ظریف به هم وصل شده باشد
پیرسینگ روی دستمحبوب‌ترین نوع پیرسینگ دست که روی سطح بالایی دست انجام می‌شودیک گل میخ ساده
پیرسینگ مچ دستاز طریق بافت زیر جلدی مچ دست انجام می‌شود و می‌توان آن را در مرکز مچ یا کمی متمایل به یک طرف انجام دادسوراخ‌های تک نقطه‌ای
پیرسینگ انگشت شستدر نوک و کناره‌های انگشت شست انجام می‌شودمیله‌ها رایج‌ترین نوع جواهری هستند که برای پیرسینگ انگشت شست استفاده می‌شود
مدل‌های پیرسینگ دست

نحوه انجام پیرسینگ دست

روش سوراخ کردن دست بسته به نوع پیرسینگ و جواهراتی که انتخاب کردید و همچنین در مقایسه با پیرسینگ زبان کمی متفاوت است.

اگر دست یا انگشت خود را با‌ هالتر سوراخ می‌کنید، همان طور که در پیرسینگ ترقوه این موارد را گفتیم، پزشک یک سوزن استریل شده را از روی پوست عبور می‌دهد. اگر پیرسینگ دست میکرودرمال انجام می‌دهید، پیرسر با استفاده از سوزن یا پانچ پوستی سوراخ کوچکی روی پوست ایجاد می‌کند و با استفاده از فورسپس یک لنگر پوستی را وارد می‌کند.

انجام پیرسینگ دست
انجام پیرسینگ دست

ایا پیرسینگ انگشت درد دارد؟

درد سوراخ کردن دست برای هر فرد متفاوت است، اما در مقیاس درد به طور متوسط نمره ​​3 از 10 می‌گیرد. می‌توان گفت پیرسینگ دست نسبت به پیرسینگ واژن به مراتب کمتر است؛ اما ممکن است بعد از پیرسینگ درد بیشتری نسبت به سایر انواع پیرسینگ از جمله پیرسینگ گردن تجربه کنید. این به این دلیل است که ما دائماً از دستان خود استفاده می‌کنیم، بنابراین احتمال بیشتری وجود دارد که دست شما ضربه بخورد.

پیرسینگ انگشت معمولاً هنگام انجام آن درد چندانی ندارد زیرا سوراخ کردن فقط از طریق پوست انجام می‌شود، اما ممکن است تا چند هفته پس از انجام به دلیل تورم دردناک باشد. بنابراین شما باید به طور کامل به مراقبت‌های بعد از آن متعهد شوید و بهتر است به طور موقت سبک زندگی خود را تغییر دهید تا میزان حرکت دست‌ها و انگشتان خود را محدود کنید. اگر ورزش می‌کنید، ساز می‌زنید یا یک کارگر یدی هستید، باید این موارد را در نظر بگیرید.

عوارض پیرسینگ انگشت

سوراخ کردن دست معمولاً آسیب جدی و زیادی ایجاد نمی‌کند زیرا از طریق پوست و گوشت نرم سوراخ می‌شود، اما برخی از افراد در مقایسه با انواع دیگر پیرسینگ مثل پیرسینگ ابرو یا پیرسینگ ناف، در طول فرآیند بهبودی درد بیشتری را تجربه می‌کنند.

از دیگر عوارض پرسینک دست و انگشت مانند پیرسینگ گوش می‌توان به عفونت اشاره کرد. بنابراین در این مورد هم لازم است عمل سوراخ کردن را نزد بهترین دکتر پیرسینگ انگشت در تهران انجام دهید و مراقبت‌های بعدی را جدی بگیرید.

آیا پیرسینگ انگشت دست خطرناک است؟

پیرسینگ و سوراخ‌هایی که بر سطح انگشت ایجاد می‌شوند با زخم همراه نیستند اما به هر حال هر جای سوراخ بازی بر روی پوست مستعد جذب باکتری است. برای اینکه خطر پیرسینگ شما را تهدید نکند، اقدامات لازم برای بهبود جای پیرسینگ را به درستی رعایت کنید.

آیا میتوان جای پیرسینگ دست را با الکل ضدعفونی کرد؟

نباید زمانی که این سوراخ به تازگی بر سطح پوست دست شما ایجاد شده است، از الکل برای ضدعفونی کردن استفاده کنید. استفاده از الکل برای این ناحیه موجب خشکی شدید و زخم در این ناحیه می‌شود. برای ضدعفونی کردن پیرسنگ پوست دست فقط باید از محلول استریل نمکی رقیق موجود در داروخانه‌ها استفاده کنید.

هزینه پیرسینگ دست چقدر است؟

قیمت پیرسینگ دست هم مانند پیرسینگ بینی یا پیرسینگ لب یک عدد ثابت نیست؛ هزینه سوراخ کردن دست و پیر سینگ انگشت بسته به محل و نوع جواهراتی که انتخاب می‌کنید متغیر است. پرسینگ دست را می‌توان با‌ هالتر یا انکر میکرودرمال انجام داد که قیمت‌های متفاوتی دارند.

راهنمای انتخاب جواهرات پیرسینگ دست

گزینه‌های زیادی برای پیرس انگشت وجود دارد. هنگام انتخاب جواهرات پیر انگشت باید به چند نکته توجه کنید:

  • اندازه جواهرات: مهم است که طول، ضخامت و وزن جواهر مورد نظر را در نظر بگیرید و از انواع بزرگ و سنگین پرهیز کنید.
  • جنس جواهرآلات: اگر پوست حساسی دارید که مستعد تحریک است، بهترین انتخاب طلا یا تیتانیوم است.

شما باید صبور باشید و جواهرات پیرسینگ دست خود را خیلی زود عوض نکنید؛ زیرا این پرسینگ به دلیل موقعیت مکانی زمان زیادی طول می‌کشد تا بهبود یابد.

روش های مراقبت‌ از پیرسینگ انگشت دست

سوراخ کردن دست ممکن است 6 تا 12 ماه طول بکشد تا به طور کامل بهبود یابد. زمان بهبودی از فردی به فرد دیگر متفاوت است و برای اطمینان از بهبود موفقیت‌آمیز به مراقبت‌های بعدی نیاز دارد.

در طول فرآیند بهبود، مهم است که از ضربه زدن به سوراخ یا فشار دادن به ناحیه خودداری کنید، زیرا این کار روند بهبودی را کند می‌کند و حتی می‌تواند مشکلات زیادی ایجاد کند. برای کمک به جلوگیری از عفونت، همیشه هنگام شستن یا انجام سایر فعالیت‌هایی که ممکن است میکروب را وارد زخم کند، دستکش بپوشید؛ البته بعد از مدتی که التهاب و تورم روزهای اول کاملاً از بین رفت.

پیرسینگ مچ دست
پیرسینگ مچ دست

هنگام تمیز کردن پیرسینگ دست، حتماً قبل از دست زدن به پیرسینگ، دست‌های خود را با صابون آنتی‌باکتریال بشویید (مراقب باشید که روی پیرسینگ خود صابون نریزید). به آرامی ‌دو بار در روز پرسینک انگشت یا دست خود را با محلول آب نمک یا روغن درخت چای تمیز کنید.

سخن پایانی

اگر پیرسینگ دست یا انگشت دارید، زمانی که بدنتان شروع به پس زدن آن کرد، باید آن را بردارید. این معمولاً بعد از چند ماه تا چند سال اتفاق می‌افتد. اگر جواهرات به طور طبیعی بیرون نیایند، پزشک با یک روش ساده می‌تواند آن را از بین ببرد. دستور العمل‌های پزشک را در مورد مراقبت از زخم دنبال کنید تا به بهبود آن کمک کنید. در صورت داشتن هر گونه علائم عفونت به کلینیک پیرسینگ انگشت در تهران مراجعه کنید. همچنین برای انجام پیرسینگ انگشت در تهران با مطب دکتر پارسیان‌فر با بیش از 15 سال سابقه به شماره 09303839919 تماس بگیرید.

منابع این مطلب

Bluebanana.com/en_US/section/hand-surface-piercing-jewellery/

Piercingstudio-wien.at/en/piercing-wiki/double-microdermals-on-the-hand/

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز
[تعداد امتیازها 4 عدد و میانگین امتیازها 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *