دکتر سعید پارسیان‌فر – نظام پزشکی 109316

پیرسینگ زبان

بسیاری از نوجوانان علاقمند هستند که استایل خاصی داشته باشند و نسبت به افراد دیگر متفاوت باشند. جوانان و نوجوانان پیرسینگ زبان را جزو ساده‌ترین روش‌ها برای ایجاد زیبایی می‌شناسند. این تکنیک بسیار حساس بوده زیرا همانطور که می‌دانید، دهان یک ناحیه مرطوب است که زخم‌ها در آن به شدت دیر ترمیم می‌شوند.

پیرسینگ زبان مدل هلو کیتی
پیرسینگ زبان مدل هلو کیتی

پیرسینگ زبان یک سوراخ بر سطح زبان است که تکه‌ای جواهر و یا فلز و بدلیجات را به آن متصل می‌کنند.

آشنایی با مکان پیرسینگ زبان

پیرسینگ زبان که امروزه بسیار رواج پیدا کرده است، در قسمت جلویی زبان کار گذاشته می‌شود. شما به محض اینکه یک شخص با این نوع پیرسینگ در مقابل شما شروع به صحبت یا خندیدن کند، می‌توانید پرسینگ زبان او را مشاهده کنید. این سوراخ در حالت عمودی از بالا به پایین قرار دارد و مکان کلی آن تقریباً جلو و وسط زبان است.

پیرسینگ زیر زبان
پیرسینگ زیر زبان

گاهی برخی افراد علاقه دارند که دو سوراخ در سطح زبان داشته باشند که میتوانند پیرسینگ زبان افقی انجام دهند. در سوراخ افقی زبان، از یک سمت تا سمت دیر زبان امتداد دارد و به این ترتیب در دو سوراخ می‌توانید جواهرات بگذارید. این تکنیک جذاب را اغلب دختران پسران از 16 تا 30 سال انجام می‌دهند. البته بسیاری از افراد میانسال نیز به پیرسینگ لب، سوراخ زبان و بدلیجات این قسمت علاقه داشته و آن را انجام می‌دهند.

برای انجام پیرسینگ میتوانید با مطب زیبایی دکتر پارسیان‌فر در تهران با بیش از 15 سال سابقه به شماره 09303839919 تماس بگیرید.

احتمال عفونت پیرسینگ زبان چقدر است؟

آیا می‌دانستید که بزاق دهان می‌تواند ترمیم زخم‌های دهان را تسریع بخشد؟ درون بزاق دهان یک ماده ضد عفونی کننده وجود دارد که احتمال عفونت در این ناحیه را کاهش می‌دهد اما در پیرسینگ زبان، علاوه بر ایجاد سوراخ زبان، به دلیل غذا خوردن و حرف زدن و موارد این چنینی که سبب تحرک بیش از اندازه زبان می‌شود، ترمیم زخم پیرسینگ تا حدودی دشوار می‌شود و ممکن است در این مدت به عفونت دچار شود.

پیرسینگ بلند برای زبان ممکن است هنگام غذا خوردن مشکل ایجاد کنند
پیرسینگ بلند برای زبان ممکن است هنگام غذا خوردن مشکل ایجاد کنند

در صورتی که شما تمام نکات مراقبتی این روش زیبایی را بشناسید و رعایت کنید و همچنین آن را توسط یک پزشک زیبایی مجرب انجام دهید، به عوارض عفونتی دچار نمی‌شوید.

انواع پیرسینگ زبان

بافت‌های مختلف زبان با شیوه‌های متفاوتی سوراخ می‌شوند و معمولاً به گونه‌ای است که اشخاص یک میله را از آن عبور می‌دهند. در ادامه به تمامی انواع پیرسینگ زبان اشاره کردیم:

 • پیرسینگ عمودی زبان از متداول ترین انواع این سوراخ‌ها است که در مرکز زبان انجام شده و از بالا وارد شده و از قسمت پایینی زبان خارج می‌شود.
 • یکی دیگر از انواع پیرسینگ که بسیار مورد استفاده نوجوانان قرار می‌گیرد، پیرسینگ سطحی افقی است که در آن گوی فلزی قرار می‌دهند.
 • در نوع دیگر، زبان را به حالت افقی سوراخ کرده و گوی را در آن قرار می‌دهند. برای ایجاد پیرسینگ افقی زبان، سوزن را از یک طرف زبان وارد و در یک خط موازی از طرف دیگر زبان خارج می‌کنند. این نوع از پیرسینگ بسیار حساس و خطرناک است و باید توسط پزشک زیبایی با تجربه انجام شود تا به اعصاب زبان آسیب وارد نکند. بافت زبان بسیار نرم و در عین حال سخت است که باید شیوه درست و اصولی انجام شود.
 • نوع دیگری از پیرسینگ زبان اینگونه است که پوست نازک زیر زبان را سوراخ کرده و حلقه‌ای را از آن عبور می‌دهند.
 • پیرسینگ ونوم زبان به گونه‌ای است که هم از پیرسینگ عمودی و هم پیرسینگ سمت چپ و راست ایجاد می‌شود.

مشاهده نمونه کارهای پیرسینگ

بعد از پیرسینگ زبان چه مراقبتهایی لازم است؟

باید نکات مراقبتی این روش زیبایی را بشناسید و سپس آن را انجام دهید. مراقبت‌های بعد از پیرسینگ زبان تا حدودی مشابه با پیرسینگ گردن و پیرسینگ دست است. این مراقبتها به شرح زیر است:

 • برای اینکه از بروز عفونت جلوگیری کنید، باید آب و نمک استفاده کنید و ضدعفونی با دهانشویه و مواد تجویزی توسط پزشک را انجام دهید.
 • شما نباید از نی استفاده کنید زیرا ممکن است با برخورد به جای پیرسینگ برای شما آسیب و درد را به همراه داشته باشد.
 • بهتر است که از سیگار و دخانیات در این زمان استفاده نکنید زیرا ترمیم جای سوراخ را با تاخیر رو به رو کرده و تورم را به همراه دارد. شما تا یک ماه نباید از قلیان استفاده کنید.
 • توجه داشته باشید که تا 2 تا 3 هفته از مواد غذایی ادویه‌دار و تند استفاده نکنید زیرا التهاب و تورم و همچنین درد و سوزش را ایجاد می‌کنند.
 • بهتر است که تا مدتی از مواد لبنی مصرف نکنید تا به طور ناگهانی و استثنا، باکتری بر زخم شما وارد نشود.
 • برای اینکه استفاده از جواهرات برای شما حساسیت ایجاد نکند، لازم است تا 20 روز از جواهرات و بدلیجات با کیفیت استفاده کنید. اگر احساس کردید که بعد از گذشت چندین روز از پیرسینگ زبان، تورم ایجاد شد و یا شدید شد، باید به پزشک مراجعه کنید تا بررسی کند که این التهاب از حساسیت به بدلیجات استفاده شده برای پیرسینگ زبان است یا خیر.

پیرسینگ زبان چقدر درد دارد؟

با ایجاد یک سوراخ بر سطح زبان تا حدودی درد را احساس خواهید کرد. درد پیرسینگ زبان تقریباً برای همگان قابل تحمل است. ایجاد این نوع سوراخ، نسبت به بسیاری از انواع دیگر پیرسنگ مانند پیرسینگ پا کمتر درد خواهد داشت.

پیرسینگ داخل زبان
پیرسینگ داخل زبان

بعضی افراد حتی تا 3 روز این درد را به اندازه خفیف احساس می‌کنند. پیرسینگ عمودی زبان دارای درد بسیار کمی است اما پیرسینگ افقی به دلیل تجمع اعصاب در بافت زبان و تعداد سوراخ بیشتر، درد بیشتری دارد.

تورم بعد از پیرسینگ زبان چقدر است؟

این بسیار طبیعی است که زبان بعد از انجام پیرسینگ با کمی التهاب و تورم و همچنین قرمزی رو به رو باشد. تورم بعد از پیرسینگ، معمولاً تا پنج روز ادامه دارد و شما برای بهبود آن بهتر است که از پزشک خود کمک و راهنمایی بگیرید.

پیرسینگ فیروزه‌ای برای زبان
پیرسینگ فیروزه‌ای برای زبان

چه زمانی پیرسینگ زبان به عفونت دچار میشود؟

با ورود باکتری‌ها به ناحیه زخم، عفونت برای هر ناحیه ایجاد می‌شود. برای جلوگیری از ابتلا به عفونت پیرسینگ زبان باید مراقبت‌های لازم را انجام دهید و به رعایت بهداشت دهان و دندان اهمیت دهید. وجود تورم و قرمزی در این ناحیه تا چندی روز اول حتی تا هفت روز نیز بسیار طبیعی است و به همین دلیل نیاز نیست که مداوم، سوراخ ایجاد شده بر سطح زبان را برای بهتر شدن لمس کنید. برای بهبود علائم گفته شده و یا با مشاهده علامت‌های غیر طبیعی باید با پزشک مشورت کنید.

پیرسینگ برای زبان
پیرسینگ برای زبان

برای انجام پیرسینگ زبان به کجا مراجعه کنیم؟

برای پیرسینگ زبان در تهران میتوانید با مطب زیبایی دکتر پارسیان فر با بیش از 15 سال سابقه به شماره 09303839919 تماس بگیرید.

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز
[تعداد امتیازها 4 عدد و میانگین امتیازها 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‫20 نظر

 • Anias گفت:

  سلام قیمت پیرسینگ زبان چنده‌؟

 • فاطمه گفت:

  سلام من دو روز پیش پیریسینگ زبان زدم الان زیر زبانم درد داره جوری که انگار جای مناسبی نزدن اگه بخوام درش بیارم باید به دکتر مراجعه کنم یا خودم میتونم؟

 • مهدیه حسن زاده گفت:

  سلاممم یه سوال تروخدا جواب بدین ایا پیرسینگ نیپل سینه هم اقای دکتر انجام میدن

 • ضحی گفت:

  یعنی جاش می‌ره ؟ ببخشید متوجه نشدم آخه بله تون برای چه جوابیه

 • ضحی گفت:

  سلام خسته نباشید
  پیرسینگ زبونم شکلش به روی زبونم فشار آورده و جاش افتاده ولی چون هنوز یک ماه نشده نمیتونم عوضش کنم و تقریبا هر روزم جاش داره عمیق تر میشه. مشکلی نداره؟ اگه پیرسینگو عوض کنم جاش میره؟ (حدود دو هفته دیگه باید عوض کنم)

 • Negar گفت:

  سلام من 3 روز پیش پرسینگ زبون زدم الان دوروزه زبونم سفید شده از دهانشویه ضدقارچ استفاده کردم بهتر شد.اما ورم داره یکم درددارم حالت ی گوشت اضافه ریز اطرافشه و حتی جای پرسینگ رو سقف زبونم مونده.کلی رعایت کردم.اگر چندروز صبر کنم خوب میشه یا باید دربیارم؟

 • .. گفت:

  سلام اگ دور محل پیرسینگ ی گوشت سفیدی بیرون اومد عفونته؟

 • Ala گفت:

  سلام تا چند وقت نباید پیرسینگ زبان رو دراورد؟

 • شقایق وحیدی گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید. اگر از پیرسینگ زبان راضی نبودم یا برای من مشکل ایجاد کرد میتونم آن را بیرون بیارم؟