دکتر سعید پارسیان‌فر – نظام پزشکی 109316

راهنمای جامع پیرسینگ لب

پیرسینگ لب یکی از پرطرفدارترین روش‌های زیبایی چهره است که امروزه هم مورد استفاده خانم‌ها و هم آقایان قرار می‌گیرد. پیرسینگ لب انواع مختلفی دارد و فرد می‌تواند استایل مورد نظر خود را با توجه به ویژگی‌های چهره انتخاب کند.

پرسینگ لب به دلیل تماس منظم با بزاق، غذا، مواد آرایشی و سایر باکتری‌ها، به ویژه در مرحله بهبودی اولیه بیشتر مستعد عفونت است. بنابراین مراقبت‌های بعد از پیرسینگ لب اهمیت بسیار زیادی دارد؛ باید ناحیه را تمیز و خشک نگه دارید، آن را دستکاری نکنید و از برخی غذاها و فعالیت‌ها اجتناب کنید. همچنین بسیار مهم است که یک پزشک مجرب کار سوراخ کردن لب را انجام دهد و جواهرات مناسب و باکیفیت انتخاب کنید.

برای پاسخ به برخی از رایج‌ترین سوالات در مورد پیرسینگ لب، از جمله مراقبت‌های بعد از آن، زمان بهبودی و موارد دیگر با ادامه مطلب همراه ما باشید.

پیرسینگ لب چیست؟

پیرسینگ لب به هر سوراخی که در ناحیه لب ایجاد شود، گفته می‌شود. مناطق مختلفی از لب را می‌توان سوراخ کرد؛ از پیرسینگ وسط لب تا پیرسینگ گوشه لب.

مثلاً اصطلاح “لابرت” به طور کلی به یک سوراخ لب که در زیر مرکز لب پایین، تقریباً در نیمه بین زیر لب پایین و چین بالای چانه قرار می‌گیرد، اشاره دارد و یکی از انواع پرسینگ لب محسوب می‌شود.

یکی از دلایلی که پیرسینگ لب همیشه انتخاب محبوبی بوده، این است که به لطف تعداد زیاد گزینه‌ها، امکان ایجاد سبک دلخواه با سفارشی کردن آن‌ وجود دارد. در واقع در بین انواع مختلف پیرسینگ لب هیچ مکانی بهتر از دیگری نیست، اما هر کدام که با سبک شخصی شما مطابقت داشته باشد، برای شما بهترین گزینه است. بسیاری از افراد از پیرسینگ لب فیک بدون ایجاد سوراخ استفاده می‌کنند؛ اما اگر به دنبال روشی ماندگار هستید، تکنیک اصلی را توسط یک پزشک متخصص انجام دهید تا به بهترین نتیجه بدون هر گونه عارضه برسید.

پیرسینگ لب
پیرسینگ لب

طبق آمار، پیرسینگ لب نسبت به پیرسینگ ابرو طرفداران بیشتری دارد. اگر شما هم به پیرسنگ لب علاقه‌ دارید و به دنبال انتخاب متخصص پیرسینگ لب تهران برای انجام این کار هستید، ما به شما دکتر پارسیان فر را پیشنهاد می‌کنیم. برای دریافت نوبت و انجام پیرسینگ لب در تهران با شماره 09303839919  تماس بگیرید.

پیرسینگ لب نشانه چیست؟

پیرسینگ لب بسته به نوع پیرسینگ، فرهنگ و دیدگاه فردی اشخاص معانی مختلفی داشته و می‌تواند بیان‌گر یک دیدگاه خاص باشد. برخی افراد فقط به دلیل جذابیت و زیبایی پیرسینگ لب انجام می‌دهند و به دنبال فلسفه یا معنای خاصی از این کار نیستند، اما در برخی از فرهنگ‌ها، پیرسینگ لب به عنوان نمادی از تمرد و عصیان علیه هنجارهای اجتماعی تلقی می‌شود.

از رایج‌ترین معانی پیرسینگ لب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نشانه ابراز وجود، فردیت و تمایز از سایر افراد
 • نمادی از وابستگی به یک گروه یا فرهنگ خاص
 • تمرد و عصیان
 • معنای مذهبی یا معنوی

فواید پیرسینگ لب

پیرسینگ لب هم مانند سایر پیرسینگ‌ها مثل پیرسینگ بینی دارای مزایا و ویژگی‌های خاصی برای هر فردی است. از جمله مزیت‌های پیرسینگ لب می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • افزایش زیبایی و جذابیت چهره
 • ایجاد تنوع در ظاهر
 • تنوع در نمونه‌های مختلف پیرسینگ لب و امکان انتخاب بهترین نمونه
 • جلب توجه به سمت لب‌ها جهت تأثیرگذاری کلامی ‌و رفتاری بیشتر روی دیگران

از طرفی این نوع پیرسینگ نسبت به پیرسینگ زبان یا پیرسینگ گردن ریسک بسیار کمتری دارد.

انواع پیرسینگ لب

برخی از نواحی لب برای استفاده از پیرسینگ پرطرفدارتر هستند و اغلب افراد این نواحی را برای پیریسینگ در نظر می‌گیرند. از جمله این نواحی می‌توان به بخش‌های زیر اشاره کرد:

 • پپرسینگ بالای لب
 • پرسینگ پایین لب
 • پیرسینگ داخل لب
 • پیرسینگ روی لب
 • پیرسینگ پشت لب
 • پیرسینگ بغل لب

طبق گفته برایان کیث تامپسون، چندین محل محبوب برای سوراخ کردن لب وجود دارد که به ترتیب عبارتند از:

 1. لابرت، که نوعی پیرسینگ پایین لب است و معمولاً در زیر لب پایین در مرکز قرار دارد، اما می‌تواند از وسط لب پایین نیز خارج شود (لابرت عمودی).
 2. فیلتروم (معروف به مدوسا) که در مرکز فرو رفتگی زیر سوراخ‌های بینی شما قرار دارد.
 3. سوراخ‌های لب کناری زمانی که روی لب بالایی هستند، بسته به سمت صورت، به آنها مونرو یا مدونا گفته می‌شود.

در جدول زیر 12 مورد انواع مدل‌های سوراخ کردن لب را برای شما لیست کردیم:

نام پیرسینگمحل قرارگیریتوضیحات
پیرسینگ لابرت (Labret)پیرسینگ زیر لب؛ درست بالای چانهسوراخ کلاسیک لب که می‌توان آن را در مرکز یا کمی به سمت چپ یا راست قرار داد.
پیرسینگ مونرو (Monroe)پیرسینگ بالای لب؛ سمت چپ لب بالایی، بالای گودی لببه نام مرلین مونرو نامگذاری شده است، زیرا این پیرسینگ تلاشی برای شبیه شدن به خال زیبایی او است.
پیرسینگ مدونا (Madonna)پرسینگ بالای لب؛ سمت راست لب بالایی، بالای گودی لبشبیه به پیرسینگ مونرو، اما در سمت دیگر لب قرار می‌گیرد.
پیرسینگ مدوسا (Medusa piercing)پیرسینگ وسط لب؛ وسط لب بالایی، درست بالای فرورفتگی فیلتروم (فرورفتگی شیار کوچک بین بینی و لب) نام این پیرسینگ به مدوسا، یکی از موجودات افسانه‌ای در اساطیر یونان اشاره دارد. بین پیرسینگ‌های مونرو و مادونا قرار می‌گیرد.
پیرسینگ لابرت عمودی (Vertical Labret)پرسینگ وسط لب؛ مستقیماً از وسط لب پایین عبور می‌کندظاهری جسورانه و منحصر به فرد دارد.
پیرسینگ اسنیک بایت (Snake Bites)پیرسینگ کنار لب؛ دو سوراخ در دو طرف لب پایین، به صورت قرینهظاهری خشن و راک اند رول دارد.
پیرسینگ دوجانبه (Dahlia)پرسینگ کنار لب؛ چهار سوراخ در دو طرف لب پایین، به صورت دو به دو قرینهظاهری بسیار جسورانه و خاص دارد.
پیرسینگ آفست (Offset)پرسینگ زیر لب؛ دو سوراخ در دو طرف لب پایین، با کمی فاصله از یکدیگرظاهری منحصر به فرد و غیرمعمول دارد.
پیرسینگ لتیشیا (Leticia)پیرسینگ گوشه لب؛ یک سوراخ در گوشه لب بالا، سمت چپ یا راستظاهری ظریف و زنانه دارد.
پیرسینگ آشلی (Ashley)یک سوراخ در گوشه لب پایین، سمت چپ یا راستظاهری جسورانه و راک اند رول دارد.
پیرسینگ آمبرا (Amber)یک سوراخ در مرکز لب بالا، زیر گودی لبظاهری ظریف و منحصر به فرد دارد.
مدل‌های پیرسینگ لب
محل‌های انجام پیرسینگ لب
محل‌های انجام پیرسینگ لب

کدام مدل پیرسینگ لب برای من مناسب است؟

نمونه‌های مختلف سوراخ کردن لب یا پیرسینگ وجود دارند. بعضی از افراد صرفاً این کار را برای تغییر جزئی در چهره انجام می‌دهند؛ بنابراین به سراغ نمونه‌های ساده‌تر می‌روند، اما برای برخی از افراد پیرس‌های نگین دار و خاص را انتخاب می‌کنند. برخی از پرطرفدارترین انواع مدل پیرسینگ لب به شرح زیر است:

پیرسینگ لب ساده

در پیر لب ساده یک سوراخ در قسمت چپ، راست یا میانی لب ایجاد شده و پیرس حلقه‌ای ساده در این بخش قرار می‌گیرد. در این روش، پزشک از یک آنژیوکت برای پیرسینگ لب استفاده می‌کند و با بی‌حسی انجام می‌دهد.

پیرسینگ کنار لب
پیرسینگ کنار لب

پیرسینگ لبخند یا پیر اسمایل

پیرسینگ‌ اسمایل معمولاً در قسمت زیرین لب و ناحیه اتصال لب و لثه قرار می‌گیرند، اما آیا می‌دانید پیرسینگ اسمایل نشانه چیست؟ این نوع پیرسینگ به دلیل قرار گرفتن در محل لبخند، توجه زیادی را به خود جلب می‌کند. این پیرس‌ لب دارای یک حلقه نیمه و دو نگین هستند. در واقع این مدل نوعی پیرسینگ لب حلقه‌ای است و با توجه به اینکه پیرسینگ اسمایل کجاست، احتمال بروز عفونت و مشکلات لثه برای فرد بیشتر خواهد شد.

پیرسینگ لب نگینی

نگین روی لب یکی دیگر از نمونه‌های پیرسینگ است که به عنوان مدل پیرسینگ لب دخترانه طرفداران زیادی دارد. با قرار دادن یک یا چند نگین در نواحی اطراف لب، چهره‌ای متفاوت و جذاب‌تر خواهید داشت.

پیرسینگ بالای لب
پیرسینگ بالای لب

بهترین جواهرات برای پیرسینگ لب

بهترین گزینه برای لب، پرسینگ‌هایی از جنس طلا و نقره هستند، ولی به علت گران بودن ممکن است خرید آن برای همه مقدور نباشد. در این صورت از پیرسینگ با جنس استیل و تیتانیوم استفاده کنید. توجه به این نکته ضروری است که پرسینگ‌های از جنس نیکل معمولاً آلرژی‌زا هستند بنابراین در افرادی که سابقه آلرژی دارند، توصیه نمی‌شود. این موضوع برای سایر پیرسینگ‌ها مانند پیرسینگ ناف، پیرسینگ پا، پیرسینگ دست، پیرسینگ ترقوه و پیرسینگ واژن صادق است.

آیا میتوانم پیرسنگ لب را از گل میخ به حلقه تغییر دهم؟

تغییر پیرسینگ لب برای اولین بار می‌تواند چالش بر انگیز باشد. قبل از اینکه اقدام به تعویض جواهرات کنید، باید مطمئن شوید که سوراخ ایجاد شده کامل و 100٪ بهبود یافته است. همچنین بهتر است با پزشک مشورت کنید.

پیرسینگ برای لب
پیرسینگ برای لب

مراحل انجام پیرسینگ لب

پیرسینگ کردن لب شاید از نظر برخی افراد ساده به نظر برسد؛ اما توجه داشته باشید که باید توسط پزشک انجام شود. پزشک قبل از انجام پیرسینگ، ناحیه لب‌ها را با محلول آنتی باکتریال ضدعفونی می‌کند؛ سپس با استفاده از سوزن‌های مخصوص بسیار نازک با قطر ½ میلی‌متر کار سوراخ کردن لب را انجام می‌دهد. برخی از پزشکان به جای سوزن از آنژیوکت برای سوراخ کردن استفاده می‌کنند.

طرز انجام پیرسینگ برای لب
طرز انجام پیرسینگ برای لب

طرز انجام پیرسینگ برای لب به این صورت است که باید لب‌ها به سمت بالا کشیده شوند تا سوراخ به درستی ایجاد شود. سوراخ را از یک سمت بافت لب تا انتها انجام نمی‌شود؛ بلکه بعد از اینکه سوزن به نصف بافت وارد شد، آن را خارج کرده و از قسمت پشتی بافت لب ادامه کار انجام می‌شود تا قطر سوراخ از هر طرف یکسان باشد. پس از آن با عبور وسیله مخصوص از بافت لب در نقاط خاصی که احتمال آسیب عروق و اعصاب لب وجود نداشته باشد، پیرسینگ جاگذاری می‌شود.

گاهی ممکن است به جای پیرسینگ لازم باشد از میکرودرمال استفاده کنید.

آیا جای پیرسینگ میماند؟

جای پیرسینگ لب برای همیشه باقی خواهد ماند؛ بنابراین قبل از زدن پیرس حتماً از انجام این کار مطمئن شوید.

آیا پیرسینگ لب درد دارد؟

میزان درد به نوع سوراخ کردن بافت لب و آستانه تحمل درد افراد بستگی دارد؛ اما ما از بی‌حسی استفاده می‌کنیم که موجب می‌شود دردی در حین انجام کار احساس نشود. ممکن است زیباجو بعد از پایان این فرآیند و از بین رفتن اثر بی‌حسی با کمی‌ درد و ناراحتی در ناحیه لب‌های خود مواجه شود که بعد از گذشت ساعاتی این حس از بین می‌رود.

چه مدت طول میکشد تا سوراخ کردن لب بهبود یابد؟

اکثر پیرسینگ‌های لب بین 6 تا 8 هفته طول می‌کشند تا به طور کامل بهبود یابند؛ اما پیرسینگ مونرو و پیرسینگ مدوزا ممکن است 3 ماه یا بیشتر طول بکشند تا کامل خوب شوند. همچنین بسته به اینکه چقدر در مراقبت از پیرسینگ لب خود کوشا هستید و اینکه آیا مشکلی در پیرسینگ لب دارید یا خیر، زمان بهبودی در افراد متفاوت است.

آیا پیرسینگ لب دائمی است؟

این روش در دسته تکنیک‌های زیبایی نیمه دائمی قرار دارد، زیرا در برخی اشخاص سوراخ ایجاد شده با عدم مراقبت صحیح، در مدت زمان کوتاهی رو به انسداد می‌رود اما در بعضی افراد پیرسینگ ایجاد شده بدون هیچ مشکلی مداوم باقی خواهد ماند. همچنین هر چه مدت زمان سوراخ ایجاد شده بر بافت لب بیشتر باشد، بسته شدن آن سخت‌‌تر خواهد شد.

مدت زمان انجام پیرسینگ لب چقدر است؟

مدت زمان انجام این کار بین 5 تا 20 دقیقه است که بیشترین زمان صرف بیحسی می‌شود. در واقع انجام پیرسینگ یک دقیقه طول می‌کشد.

هزینه پیرسینگ لب چقدر است؟

هزینه پرسینگ لب به عوامل مختلفی مثل نوع پیرسینگ، ناحیه مورد نظر و دستمزد پزشک بستگی دارد. در کل هزینه پیرسینگ زیاد نیست؛ برای صرفه‌جویی در هزینه، به آرایشگاه‌ها و مراکز نامعتبر مراجعه نکنید. در اطراف لب عصب وجود دارد و ممکن است در مراکز غیر تخصصی به آن‌ها آسیب جبران ناپذیر وارد شود.

مراقبت های پیرسینگ لب

حتی اگر تحت نظر پزشک متخصص سوراخ کردن لب را انجام داده باشید، باز هم ممکن است با عوارضی مواجه شوید که احتمال بروز عفونت را افزایش می‌دهد. بنابراین لازم است که مراقبت های بعد از پیرسینگ لب را به شدت جدی بگیرید:

 • طرف خارجی پیرسینگ لب خود را 3 تا 6 بار در روز با یک محلول نمکی مثل سرم شستشوی سالین اسپری کنید.
 • اگر پیرسینگ لب شما سمت دهانی دارد، 3 تا 6 بار در روز، به خصوص بعد از غذا، دهان خود را با یک دهانشویه‌ بدون الکل بشویید.
 • از سوراخ لب خود در برابر ضربه محافظت کنید. دندان‌های خود را به آرامی‌ مسواک بزنید و نخ دندان بکشید تا از کوبیدن یا گیر کردن حلقه لب خود جلوگیری کنید. همچنین با جواهرات خود بازی نکنید.
 • در حین دوره بهبودی به خصوص اگر پیرسینگ لب حلقه‌ای دارید، غذا را به آرامی ‌و با احتیاط بجوید. در طی 1 تا 2 هفته اول پس از سوراخ کردن، غذاهای نرم مانند سوپ و ماست بخورید.
 • پوسته‌ها (لنف خشک شده) را ابتدا با اسپری سرم شستشو نرم کرده و سپس به آرامی‌ با دستمال تمیز پاک کنید.
 • اگر پوست اطراف قسمت بیرونی سوراخ لب خشک شد، به جای استفاده از کرم‌ها یا روغن‌ها که می‌توانید فیستول شما را مسدود کند و باکتری‌ها را به دام بی‌اندازند، آن را با محلول نمک دریایی تقویت شده با روغن درخت چای مرطوب کنید.
 • از رابطه جنسی دهانی خودداری کنید؛ غذا یا نوشیدنی را با افراد دیگر به اشتراک نگذارید، اشیای خارجی مانند کلاهک خودکار را نجوید؛ شنا نکنید. همه این موارد می‌تواند پیرسینگ شما را تحریک کند و آن را در معرض باکتری‌های مضر و در نتیجه بروز عفونت قرار دهد.

عوارض پیرسینگ لب

مقداری درد، تورم و کمی ‌خونریزی در روزهای اولیه بعد از پیرسینگ طبیعی هستند. با گذشت زمان، کاهش همه این علائم نشانه خوبی است که پیرسینگ شما به خوبی بهبود می‌یابد. ترشح کمی‌ مایع شفاف که گاهی به پوسته تبدیل می‌شود نیز طبیعی است؛ این مایع لنفاوی است و روشی است که بدن برای رساندن گلبول‌های سفید اضافی برای تسریع بهبودی به آن ناحیه می‌رساند و برخلاف چرک، نشانه عفونت نیست.

اگر مراقبت‌های بعدی را به دقت انجام دهید، بیشتر پیرسینگ‌های لب خیلی زود خوب می‌شوند. با این حال، ممکن است در مواردی به خصوص اگر پیرسینگ لب توسط پزشک انجام نشده باشد مشکلاتی پیش بیاید که به برخی از رایج‌ترین آنها در جدول زیر می‌پردازیم:

عارضهتوضیحاتراه‌حل‌های پیشگیریراه‌حل‌های درمانی
عفونتشایع‌ترین عارضه پیرسینگ لب است و می‌تواند با علائمی مانند قرمزی، تورم، چرک، درد و تب ظاهر شود.انتخاب یک پزشک ماهر و معتبر – استفاده از جواهرات استریل و ضد حساسیت – شستشوی منظم محل پیرسینگ با محلول نرمال سالین – عدم دست زدن یا لمس بیش از حد پیرسینگآنتی‌بیوتیک‌های موضعی یا خوراکی – کمپرس گرم
تورمتورم در محل پیرسینگ در چند روز اول طبیعی است، اما اگر بیش از حد شدید یا طولانی شود، می‌تواند نشانه عفونت باشد.استفاده از کمپرس سرد برای کاهش تورم – عدم دست زدن یا لمس بیش از حد پیرسینگداروهای ضد التهاب بدون نسخه
خونریزیخونریزی جزئی در هنگام انجام پیرسینگ طبیعی است، اما خونریزی شدید یا مداوم می‌تواند نشانه‌ای از مشکل باشد.اعمال فشار ملایم برای متوقف کردن خونریزیمراجعه به پزشک در صورت خونریزی شدید یا مداوم
واکنش آلرژیکبرخی از افراد ممکن است به فلز جواهرات یا مواد شوینده‌ای که برای تمیز کردن پیرسینگ استفاده می‌شود، آلرژی داشته باشند.انتخاب جواهرات ساخته شده از فلزات ضد حساسیت مانند تیتانیوم یا استیل ضد زنگ – استفاده از محلول‌های تمیز کننده بدون عطر و ضد حساسیتداروهای ضد حساسیت بدون نسخه – در صورت شدید بودن واکنش، مراجعه به پزشک
آسیب به لثه یا دندانپیرسینگ‌های لب پایین، به خصوص پیرسینگ‌های اسنیک بایت و دوجانبه، می‌توانند به لثه یا دندان‌ها آسیب برسانند.استفاده از جواهرات کوتاه‌تر که با لثه یا دندان‌ها تماس پیدا نکنند – مسواک زدن و نخ دندان کشیدن منظم برای حفظ سلامت دهان و دندانمراجعه به دندانپزشک در صورت مشاهده هر گونه علائم آسیب به لثه یا دندان
سایر عوارضسایر عوارض احتمالی پیرسینگ لب شامل زخم شدن، کیست، گرانولوم و عفونت‌های جدی مانند سپسیس است.انتخاب پزشک ماهر و معتبر – استفاده از جواهرات استریل و ضد حساسیت – شستشوی منظم محل پیرسینگ با محلول نمک استریل – عدم دست زدن یا لمس بیش از حد پیرسینگبسته به نوع عارضه، درمان‌های مختلفی از جمله آنتی‌بیوتیک‌ها، داروهای ضد التهاب و جراحی ممکن است لازم باشد.
عوارض پیرسینگ لب

درمان عفونت پیرسینگ لب

ممکن است به دلیل پیرسینگ در محل غیرمجاز و استفاده از ابزار غیر استریل یا عدم رعایت نکات بهداشتی پس از سوراخ کردن لب دچار عفونت شوید؛ در این صورت اقدام سریع برای درمان عفونت پیرسینگ لب از هر چیزی مهم‌تر است. باید محلی که دچار عفونت شده را مدام ضدعفونی کرده و تمیز کنید. بهترین پماد برای عفونت پیرسینگ لب پماد موپیروسین است که بهتر است با تجویز پزشک از آن استفاده کنید.

برای پیشگیری از ایجاد عفونت و دیگر عوارض احتمالی ناشی از پیرسینگ لب، توصیه می‌کنیم به کلینیک پیرسینگ لب در تهران مراجعه کنید تا در شرایط استریل و توسط پزشک مجرب و دارای مجوز بهترین خدمات را دریافت کنید.

سخن پایانی

پیرسینگ راهی برای ابراز وجود و آراستن چهره شماست، اما گاهی می‌تواند خطراتی را به همراه داشته باشد. لازم است پیش از انجام آن به تمام جوانب بهداشتی و ایمنی توجه کنید. انتخاب یک پیرسر حرفه‌ای و آگاهی از روش‌های مراقبت بعد از پیرسینگ، می‌تواند به کاهش خطرات و تضمین تجربه‌ای مثبت و رضایت‌بخش کمک کند. به عبارتی پیرسینگ لب می‌تواند مانند پیرسینگ گوش راحت و بی‌دردسر باشد، اگر در کلینیک معتبر و توسط پزشک باتجربه انجام شود.

منابع این مطلب

Painfulpleasures.com/community/blog/client/everything-you-need-know-about-lip-piercings

Healthline.com/health/infected-lip-piercing

Freshtrends.com/pages/lip-piercing

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز
[تعداد امتیازها 43 عدد و میانگین امتیازها 4.3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‫291 نظر

 • Leylaaa گفت:

  سلام پرسینگ لب نقره دارین شما چجور میتونم ببینمشون؟؟ حس میکنم لبم ب استیل حساسیت داره

 • Gh ❤️ گفت:

  سلام من یکماه پیش پرسینگ لب زدم درد نمیکنه ولی لبم خیلی کم ورم داره ی دونه ریز زده پایین سوراخ خاستم بدونم از حساسیت ب پرسینگ میتونه باشه! شما پرسینگ نقره ندارید ی توضیح بدین ممنون میشم!!!! حس میکنم ب پرسینک حساسیت دارم دومین پرسینگه

  • مدیریت گفت:

   سلام وقت بخیر
   دلایلی زیادی میتونه داشته باشه. مثلاً یکی اینکه حساسیت به پیرسینگ و دیگری عفونت است. بهتر است برای معاینه یا درمان به پزشک معالج خودتان مراجعه کنید.

 • Erfanm💝 گفت:

  سلام من ۴ هفته پیش پرسنگ زدم ولی یکم باد داره درد نمیکنه بادش خیلی کمه خاستم بدونم طبیعیه!

 • Lena گفت:

  سلام. میخواستم بدونم اگر پیرسینگ لب بزنم و بعد بخوام درش بیارم جوری که جاش بسته شه باید چیکار کنم؟ مثلا اگر چند سال بگذره سوراخش بسته میشه اگه بخوام؟ و اینکه جاش میمونه؟

 • ناشناس گفت:

  سلام وقت بخیر من سه هفته پیش پرسینگ لب زدم عفونت نکردن همچنان درد میکنه دلیلش چیه

  • مدیریت گفت:

   سلام. اگر عفونت ندارد و فقط کمی درد میکند، معمولاً بعد از مدتی خوب میشود اما اگر این درد طولانی شد، باید به پزشک خود مراجعه کنید.

 • فائزه گفت:

  سلام من پیرسینگ اسمایل زدم بعد پاره شده.. دیگه ترمیم نمیشه ؟

 • مارینا گفت:

  سلام وقت بخیر من رو دو سه روزه خودم لبم رو پیرسینگ زدم فقط نمیخوام سوراخش دیده بشه باید چیکار کنم؟؟

 • مارال گفت:

  خسته نباشید. من پایین لبم پرسینگ زدم. بعد عفونت کرده. پرسینگ رنگش رفته. لبم جای پرسینگ زرد و اینکه چرک داره. راهشم از جلو بسته شده. میشه بگید چیکار کنم چه دارویی بگیرم؟ ممنون میشم.

 • سارینا گفت:

  سلام وقتتون بخیر من گوشه لب پاینم پرسینگ زدم بعد دیروز زدم شبش الکل خوردم بعد امروز خیلی باد کرده میشه بگین چیکار کنم ولی اصلا قرمز اینا یا زخم نشده فقد باد کرده ممنون میشم بگین چیکار کنم.

 • rhi گفت:

  سلام من ۲ سال پیش پیرسینگ لبخند زدم
  به مدت ۲ هفته الان ۲ سال میشه که پیرسینگ ندارم ولی سوراخ پیرسینگم بسته نمیشه و چون یکم از حد معمول گشاد شده نمیتونم پیرسینگ بزنم میترسم پاره شه چجری میتونم ببندم جای سوراخشو؟

 • سارا گفت:

  سلام من یه سه چهار ماهه پرسینگ زدم زیر لبم خاستم ببینم تا چن وقت در بیارم جاش بسته نمیشه؟؟

 • فاطمه گفت:

  سلام من ی هفتس پرسینگ زدم و پشت لبم پوست افتاده روی پرسینگ نمیتونم درش بیارم چیکار کنم؟

 • ناشناس گفت:

  ببخشید هزینه یک پیرسینگ معمولی چقد میشه ؟

  • مدیریت گفت:

   سلام وقت بخیر
   لطفاً برای دریافت قیمت و مشاوره رایگان با شماره ۰۹۳۰۳۸۳۹۹۱۹ تماس بگیرید یا در تلگرام یا واتس‌اپ پیام دهید.
   با تشکر

 • ناشناس گفت:

  سلام
  من میخام پیرسینگ لب side labret بزنم ولی تو محل کارم بیمارستان ممنوعه.
  میخاستم بدونم زمانی که درش بیارم سوراخش معلومه؟ دیده میشه؟

  • مدیریت گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله. سوراخ آن دیده میشود اما خیلی واضح نیست.

   • الینا گفت:

    سلام وقت بخیر من پیرسینگو دو 3هفتس زدم برای عکس اداری باید درش بیارم بسته نمیشه ۳.۴ساعت؟

    • مدیریت گفت:

     سلام وقت بخیر
     با 4 ساعت یا حتی 1 روز در آوردن بسته نمیشود اما گاهی اوقات ممکن است به دلایلی مانند در یک راستا نبودن سوراخها، پیرسینگ کمی سخت جا برود.

    • SAHAR گفت:

     سلام من نزدیک یکماه گوشه لبم پرسینگ داشتم ولی تورم داشت درد نمیکرد انقد اذیتم کرد درش اوردم امشب ، حالا تصمیم دارم فردا اونور لبم بزنم،خاستم بدونم مشکلی نداره !

     • مدیریت گفت:

      سلام وقت بخیر
      احتمالاً مشکلی در انجام پیرسینگ شما وجود داشته است، به همین دلیل دچار تورم شدید. برای آن طرف لبتان باید توسط پزشک معاینه شود تا مشخص شود مشکلی پیش می‌آید یا نه. اگر مشکلی پیش آید ، به احتمال زیاد باید از طلا یا نقره استفاده کنید.

 • آرزو گفت:

  سلام میخوام پرسینگ لبمو عوض کنم نگینی بزارم خودم و هنوز یک هفته نگذشته مشکلی نداره عفونت نمیکنه؟؟

 • Mahan گفت:

  سلام من تقریبا ۴ هفته میشه پیرسینگ زدم از داخل دهان بالای پیرسینگ سفید شده ورم کرده چه مشکلیه ک براش به وجود اومده ؟

 • رزا قاسمی گفت:

  سلام من دیروز پیرسینگ زدم لبم یکم باد کرده مشکلی نیست !

 • مینا گفت:

  سلام من یک روزه لبمو پیرسینگ زدم اما میلش برام خیلی بلنده نمیشه تعویضش کرد؟ چون کسی که برام پیرسینگ زد گفت سه چهار هفته باید عوض نشه

 • ملینا گفت:

  خسته نباشید من چند روزه زیر لبمو پیرسینگ زدم ولی میلش خیلی بلنده به طوری که حرف میزنم یا میخندم نگینش فاصله میگیره میلش مشخص میشه چیکار باید بکنم؟و همچنین کنار سوراخ داخل یکم پارگی ایجاد شده

 • نازنین یوسفی گفت:

  سلام من یک هفته پیش پرسینگ لب زدم. الان در اومده و سریع بسته شد. چند وقته دیگه میتونم باز همونجا پرسینگ بزنم؟