دکتر سعید پارسیان‌فر – نظام پزشکی 109316

راهنمای کامل پیرسینگ گردن

پیرسینگ گردن در بین طرفداران مد جایگاه ویژه‌ای دارد. اگر به دنبال این هستید که با یک کار زیبایی از دیگران متمایز شوید، سوراخ کردن سطح گردن می‌تواند گزینه جالبی برای شما باشد. از مزایای پیرسینگ پشت گردن این است که می‌توان آن را با موهای بلند یا یقه بلند در صورت نیاز پنهان کرد؛ اما اگر می‌خواهید سوراخی را همیشه در معرض دید قرار دهید، می‌توانید پیرسینگ گلو یا مدل نیش خون آشام را انتخاب کنید.

پس می‌بینید که پیرسینگ گردن به دلیل اینکه نوعی پیرسینگ سطحی محسوب می‌شود، می‌تواند در محل‌های مختلفی انجام شود، اما با توجه به وجود اعصاب حساس در گردن، باید در انتخاب محل دقت شود. بسیاری از نقاط سطح گردن در نزدیکی رگ‌های خونی قرار دارند، به همین دلیل ارزش دارد که پرسینگ گردن را نزد یک پیرسر متخصص و حرفه‌ای انجام دهید. دکتر سعید پارسیان‌فر متخصص پیرسینگ گردن تهران بهترین گزینه برای شما است. اگر می‌خواهید در مورد پرسینگ گردن و انواع آن بیشتر بدانید، تا پایان مقاله همراه ما باشید.

پیرسینگ گردن چیست؟

یکی از پرطرفدارترین انواع پیرسینگ بعد از پیرسینگ گوش، مربوط به ناحیه گردن است. این تکنیک فقط برای بانوان نیست اما آقایان هم بیشتر از پیرسینگ ابرو و گوش به آن تمایل دارند.

پیرسینگ گردن یک پیرسینگ کمتر شناخته شده است و به افراد احساس منحصر به فردی می‌دهد. پيرسینگ ناپ (پشت گردن) نوعی پيرسینگ سطحی است که در پشت گردن قرار می‌گیرد. این پيرسینگ در واقع از دو سوراخ تشکیل شده است و جواهرات از یک طرف وارد پوست شده و از طرف دیگر خارج می‌شود. گاهی اوقات به پيرسینگ گردن، “پيرسینگ ناپ” نیز گفته می‌شود، زیرا رایج‌ترین انتخاب برای آن ناحیه است.

پیرسینگ برای گردن
پیرسینگ برای گردن

سوراخ کردن ناپ در پشت گردن انجام می‌شود و میله به صورت افقی یا عمودی درست زیر سطح پوست قرار می‌گیرد. میله‌های سطحی رایج‌ترین سبک جواهراتی است که برای این پرسینگ استفاده می‌شود. آنها یکی از معدود پیرسینگ‌های سطحی هستند که به طور معمول برای چندین دهه بدون مهاجرت یا مسائل دیگر در جای خود باقی می‌مانند.

انواع پیرسینگ گردن

سوراخ کردن گردن را می‌توان در نقاط مختلف گردن انجام داد؛ فقط باید توسط یک پزشک مجرب انجام شود. انواع پرطرفدار پریسینگ گردن به شرح زیر است:

نوع پیرسینگمحل
پیرسینگ پشت گردن یا پیرسینگ ناپ (Nape)در قسمت پشت گردن در زیر خط مو و نزدیک به پایه جمجمه
پیرسینگ گلوجلوی گردن یا پیرسینگ روی گردن است
پیرسینگ زیر گردنپیرسینگ زیر گلو یا به عبارتی پیرسینگ گودی گردن است
پیرسینگ نیش خون‌آشامدر کنار گردن؛ طوری طراحی شده است که انگار یک خون‌آشام شما را گاز گرفته است!
مدل‌های پیرسینگ کردن

آیا سوراخ کردن گردن خطرناک است؟

این یک تصور اشتباه رایج است که سوراخ کردن پشت گردن با اعصاب بالای گردن تداخل می‌کند. برخی می‌گویند سوراخ کردن گردن می‌تواند شما را فلج کند، اما این بر اساس شواهد علمی‌ ثابت نشده است. سوراخ کردن گردن یا یا پرسینگ گلو مانند هر سوراخ کردن سطحی مثل پیرسینگ ترقوه خطراتی را به همراه دارد، اما از آنجایی که سوراخ کردن سطحی است، فقط از قسمت کوچکی از اطراف پوست عبور می‌کند و به عمق بافت نمی‌رود، بنابراین با پایانه‌های عصبی شما تداخلی ایجاد نمی‌کند.

همیشه برای پیرسینگ خود به یک سوراخ کننده حرفه ای مراجعه کنید زیرا می‌تواند جای مطمئنی را برای پیرسینگ شما انتخاب کند. اگر به هر دلیلی امکان سوراخ کردن گردن برای شما وجود ندارد، می‌توانید پیرسینگ گردن فیک استفاده کنید. پیرسینگ فیک گردن را در هر جایی که دوست داشته باشید می‌توانید قرار دهید.

پیرسینگ گردن نشانه چیست؟

پیرسینگ‌ها معانی مختفی برای افراد در فرهنگ‌های مختلف دارند؛ شاید برای کسی نشان دهنده وابستگی به گروه خاص باشد و برای دیگری فقط برای زیبایی یا مثلاً کنار آمدن با یک تروما یا ضربه روحی باشد. همان طور که در مورد سایر پیرسینگ‌ها مثل پیرسینگ دست این موضوع صادق است، معنی پیر سینگ گردن یا پیرسینگ روی گلو هم به نگرش فرد و جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کند بستگی دارد.

پیرسینگ گردن چگونه انجام میشود؟

نحوه قرار دادن سوراخ گردن بسیار شبیه به پیرسینگ ناف است. این ناحیه با یک اسکراب یا صابون جراحی آماده شده و محل قرارگیری آن مشخص شده است. سوراخ کننده از فورسپس یا انگشتان خود برای محکم کردن بافت استفاده می‌کند؛ سپس با استفاده از یک سوزن استریل و یکبار مصرف کار پیرسینگ را انجام می‌دهد. سوزن از یک سوراخ به زیر پوست وارد و از سوراخ دیگر خارج می‌شود. سپس جواهرات در آن قرار می‌گیرد.

جواهرات استفاده شده برای پیرسینگ گردن و یا پیرسینگ پشت گردن مانند پیرسینگ زبان به فرم گوی فلزی است. اگر بخواهید جای خاصی از گردن‌تان را پیرسینگ کنید که امکان سوراخ کردن آن وجود ندارد، می‎توانید میکرودرمال را امتحان کنید.

برای انجام پیرسینگ گردن در تهران با شماره 09303839919 تماس بگیرید یا در واتساپ یا تلگرام پیام دهید.

ایا پیرسینگ گردن درد دارد؟

سوراخ کردن گردن اگرچه یک سوراخ سطحی است، اما به طور کلی نسبتاً دردناک تلقی می‌شود. هرچند که در مقایسه با پیرسینگ واژن دردناک نیست! پزشک این کار را با بی‌حسی انجام می‌دهد تا در حین کار اذیت نشوید.

پیرسینگ گردن قابل جداسازی است؟

پیرسینگ گردن با استفاده از یک دستگاه مخصوص انجام می‌شود. دستگاه، سوزن را وارد کرده و نگهدارنده‌ای که در سر آن قرار دارد وارد بافت شده و سپس گوی یا جواهر بر روی آن قرار می‌گیرد. بنابراین خارج کردن و تغییر آن باید توسط پزشک انجام شود.

چگونه با پیرسینگ گردن بخوابم؟

اگر پرسینگ پشت گردن انجام دادید، بهتر است تا مدتی به پهلو بخوابید تا ناحیه پیرسینگ در اثر اصطکاک با بالش تحریک نشود.

جواهرات مناسب برای پیرسینگ گردن

پرسینگ گردن را می‌توان با دو نوع جواهرات مختلف، لنگر سطحی یا میله سطحی انجام داد. میله سطحی رایج‌ترین روش برای انجام این مدل بوده و در واقع یک ‌هالتر معمولی است که انتهای آن تا زاویه نود درجه می‌رسد. پیر گردن از نوع میله سطحی فقط زمانی خوب عمل می‌کند که به صورت افقی قرار گیرد، اما بسیار بادوام است و در مقایسه با لنگر سطحی، احتمال افتادن یا کشیده شدن آن کمتر است. لنگرهای سطحی را می‌توان در هر الگوی افقی یا عمودی قرار داد.

پیرسینگ گردن
پیرسینگ گردن

عوارض پیرسینگ گردن

طبق آمارهای بدست آمده از تحقیقات، درصد افرادی که در سالن‌های زیبایی پیرسینگ گردن انجام دادند و به عفونت دچار شدند و به هر حال ناچار شدند که برای بررسی‌های بیشتر به پزشک مراجعه کنند، حدود 20 درصد بوده و تنها 3 درصد از افرادی که توسط پزشک این کار را انجام دادند، با مشکلاتی رو‌به‌رو شدند. عوارض پیرسینگ گردن هم مانند پیرسینگ پا یا پیرسینگ بینی است که در جدول زیر می‌توانید به طور خلاصه آن‌ها را ببینید:

عارضهتوضیح
جای زخماحتمال ایجاد جای زخم یا اسکار در صورت تحریک یا کشیدن شدن پیرسینگ در دوره بهبود وجود دارد. همچنین استفاده از میله بسیار بزرگ یا سنگین توسط فرد پیرسر می‌تواند باعث ایجاد جای زخم شود.
کلوئیدکلوئید نوعی از جای زخم است که به صورت برجستگی‌های دردناک و بزرگ در اطراف محل پیرسینگ ایجاد می‌شود. کلوئید به عنوان واکنش بیش از حد بدن به آسیب ناشی از پیرسینگ ایجاد شده و شدت آن می‌تواند از دردناک و مشکل‌ساز تا صرفاً ظاهری ناخوشایند باشد.
عفونتعدم رعایت مراقبت‌های بعد از پیرسینگ و تجمع باکتری در محل سوراخ جدید می‌تواند باعث عفونت پیرسینگ گردن شود. علائمی مانند قرمزی، سوزش، خارش، چرک، درد شدید یا تورم طولانی مدت نشانه عفونت هستند. عفونت ممکن است منجر به عوارض جدی مانند جای زخم، تب، لرز و حتی بستری شدن در بیمارستان شود. در صورت مشکوک شدن به عفونت، باید به سرعت به پزشک مراجعه کنید تا آنتی‌بیوتیک تجویز کند.
عوارض پیرسینگ گردن

من تاکنون مراجعه کننده‌ای ناراضی از بابت عوارض نداشتم؛ اما باید توجه کنید که نکات مراقبتی اهمیت بسیار دارند و باید مورد توجه قرار گیرند.

آیا بعد از پیرسینگ گردن باید آنتی بیوتیک مصرف کنید؟

مصرف آنتی‌بیوتیک بعد از انجام پیرسینگ گردن به نظر پزشک با توجه به شرایط شما بستگی دارد. بنابراین از مصرف خودسرانه آنتی‌بیوتیک خودداری کنید.

مراقبت های پیرسینگ گردن

در طول دوره بهبودی 2 تا 3 ماهه، مهم است که پیرسینگ شما یک یا دو بار در روز تمیز شود. در حالت ایده‌آل، باید تمیز کردن یک بار در صبح و یک بار در شب با محلول آب نمک استریل یا سرم شستشو انجام شود. تا دو هفته نباید محل پرسینگ گردن و یا پشت گردن را تحریک کنید؛ چرخاندن یا بازی کردن با پیرس گردن در سوراخ ممکن است برای شما دردسرساز باشد.

ممکن است ایجاد سوراخ در این قسمت از بدن مانند پیرسینگ لب به نقاهت طولانی‌تری نسبت به انواع دیگر پیرسینگ داشته باشد. شما باید در این دوران مراقب باشید تا به پیرسینگ گردن خود فشار وارد نکنید و احتیاط کنید که به یقه لباستان گیر نکند.

مراقبت از پیرسینگ پشت گردن سخت‌تر از جلوی گردن است زیرا شما دسترسی و دید کافی به آن ندارید. حتماً برای ضدعفونی کردن جای پیرسینگ پشت گردن خود از یک نفر کمک بگیرید.

پیرسینگ پشت گردن
پیرسینگ پشت گردن

به دلیل اینکه گردن شما به طور کامل بر روی بالشت قرار می‌گیرد، باید روبالشتی خود را هر 3 تا 5 روز تعویض نمایید. لباس‌های یقه آزاد بپوشید تا اذیت نشوید.

دوره نقاهت پیرسینگ گردن

شاید شما در هفته اول تصور کنید که جای پیرسینگ در بخش گردن کاملاً خوب شده است اما اینگونه نیست زیرا بافت باید از درون نیز ترمیم شود و فقط بهبود ظاهری برای کنار گذاشتن مراقبت‌‌ها کافی نیست. زمان بهبودی می‌تواند بین 2 تا 6 ماه باشد. بسته به اینکه چگونه از سوراخ کردن گردن خود مراقبت می‌کنید به مدت زمان آن بستگی دارد.

سوراخ‌های سطحی مستعد رد شدن هستند که می‌تواند حتی با بهترین مراقبت‌های پس از آن هم رخ دهد؛ زیرا بدن شما در تلاش است هر جسم خارجی را بیرون بزند. مراقبت‌های درست به پیرسینگ شما شانس بهتری برای بهبودی می‌دهد، اما حتی پس از بهبودی پیرسینگ هم هنوز احتمال کمی ‌وجود دارد که در نهایت پیرسینگ توسط سیستم ایمنی شما رد شود.

هزینه پیرسینگ گردن

قیمت پیرسینگ گردن بسته به نوع جواهراتی که انتخاب می‌کنید و تخصص پیرسر متفاوت است. همیشه جواهرات با کیفیت بالاتر را انتخاب کنید، حتی اگر هزینه آن بیشتر باشد؛ زیرا این کار شانس بهبودی سریع‌تر و بدون عوارض را به شما می‌دهد و ممکن است در بلندمدت هم احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

سخن پایانی

همان طور که در این مقاله دیدیم، ایجاد سوراخ در گردن برای قرار دادن جواهرات در آن، بسیار کار حساسی است و باید توسط پزشک انجام شود تا هیچ عفونتی برایتان ایجاد نشود. دانستن نکات و رعایت مراقبت‌های بعد از پیرسینگ گردن و پشت گردن نیز بسیار مهم است؛ زیرا در صورتی که عفونت ایجاد شود، بهبود آن بسیار سخت و دشوار خواهد بود.

بنابراین توجه کنید که به هیچ وجه این کار را در سالن‌های زیبایی، آرایشگاه‌ها و باشگاه‌های بدنسازی انجام ندهید. برای انجام پیرسینگ گردن در تهران می‌توانید به کلینیک پیرسینگ گردن در تهران مراجعه کنید. با شماره 09303839919 تماس بگیرید و از دکتر پارسیان‌فر بهترین دکتر پیرسینگ گردن در تهران با بیش از 15 سال سابقه مشاوره و نوبت دریافت کنید.

منابع این مطلب

Urbanbodyjewelry.com/pages/nape-piercing-information-aftercare/

Byrdie.com/nape-piercing-5101204/

Popsugar.com/beauty/nape-piercing-48834447/

Bluebanana.com/en_US/section/neck-surface-piercing-jewellery/

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز
[تعداد امتیازها 4 عدد و میانگین امتیازها 4.5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

  • kim_lona گفت:

    منی که میخوام لاله گوشمو سوراخ کنم🥲خیلی مفید بود واسم متن….