دکتر سعید پارسیان‌فر – نظام پزشکی 109316

پیرسینگ گردن

در سال‌های اخیر بیشتر شاهد این هستیم که نوجوانان و جوانان به انواع پیرسینگ بیشتر علاقمند شدند و این مسئله برای ایجاد زیبایی بسیار میان آنها رواج پیدا کرده است. در گذشته شاید اگر شما فردی را با پیرسینگ در صورت مشاهده می‌کردید، برایتان تعجب‌آور بود اما اکنون دیگر این تصورات از بین رفته و به عنوان یک تکنیک ساده برای ایجاد زیبایی دارای محبوبیت است.

پیرسینگ گردن چیست؟

پرسینگ گردن به معنای سوراخ کردن ناحیه‌ای از گردن و قرار دادن جواهرات در آن است. جواهرات استفاده شده برای پیرسینگ گردن و یا پیرسینگ پشت گردن همانند پیرسینگ زبان به فرم گوی فلزی ماست.

پیرسینگ گردن
پیرسینگ گردن

یکی از پرطرفدارترین انواع پیرسینگ بعد از پیرسینگ گوش، مربوط به ناحیه گردن است. این تکنیک فقط برای بانوان نیست اما آقایان بیشتر از پیرسینگ ابرو و گوش استفاده می‌کنند و گاهی نیز پشت گردن خود را پیرسینگ می‌زنند.

ایجاد سوراخ در گردن برای قرار دادن جواهرات در آن، بسیار کار حساسی است و باید توسط پزشک انجام شود تا هیچ عفونتی برایتان ایجاد نشود. دانستن نکات و رعایت مرقبت‌های بعد از پیرسینگ گردن و پشت گردن بسیار مهم است زیرا در صورتی که عفونت ایجاد شود، بهبود آن بسیار سخت و دشوار است. بنابراین توجه کنید که به هیچ وجه این روش را در سالن‌های زیبایی، آرایشگاه‌ها و باشگاه‌های بدنسازی انجام ندهید.

امروزه افراد سودجو برای کسب درآمد بیشتر، این تکنیک‌های زیبایی و انواع تزریقات زیبایی نظیر تزریق بوتاکس، ژل لب و یا سایر کارهای زیبایی را در هر مکانی انجام می‌دهند اما شما باید هوشیار باشید و توجه کنید که این کار را توسط پزشک زیبایی انجام دهید.

آیا نیاز به پیرسینگ د رتهران دارید؟ برای اینکار با شماره 09303839919 تماس بگیرید.

پیرسینگ گردن چه عوارضی دارد؟

طبق آمارهای بدست آمده از تحقیقات، درصد افرادی که در سالن‌های زیبایی پیرسینگ گردن انجام دادند و به عفونت دچار شدند و به هر حال ناچار شدند که برای بررسی‌های بیشتر به پزشک مراجعه کنند، حدود 20 درصد بوده و تنها 3 درصد از افرادی که توسط پزشک این کار را انجام دادند، با مشکلاتی رو به رو شدند.

تاکنون مراجعه کننده‌ای ناراضی از بابت عوارض نداشتیم اما باید توجه کنید که نکات مراقبتی اهمیت بسیار دارند و باید مورد توجه قرار گیرند.

برای اینکه جای پیرسینگ گردن زودتر خوب شود چکار کنیم؟

شما برای بهبود جای پیرسینگ خود در هر ناحیه‌ای، فقط باید از محلول‌های ضدعفونی کننده‌ای که پزشک تجویز می‌کند، استفاده کنید. به هیچ عنوان برای ضدعفونی کردن جای سوراخ پیرسینگ، از محلول آب و نمک درست شده در منزل استفاده نکنید زیرا نمک خیلی غلیظ می‌تواند عوارضی را برای شما و جای این نوع سوراخ‌ها به همراه داشته باشد.

پیرسینگ برای گردن
پیرسینگ برای گردن

تا دو هفته نباید محل پیرسینگ گردن و یا پشت گردن خود را تحریک کنید زیرا ناحیه‌ای بسیار حساس است.

دوره نقاهت پیرسینگ گردن

ممکن است ایجاد سوراخ در این قسمت از بدن همانند پیرسینگ لب به نقاهت طولانی‌تری نسبت به انواع دیگر پیرسینگ داشته باشد. شما باید در این دوران مراقب باشید تا به پیرسینگ گردن خود فشار وارد نکنید و احتیاط کنید که به یقه لباستان گیر نکند.

شاید شما در هفته اول تصور کنید که جای پیرسینگ در بخش گردن کاملاً خوب شده است اما اینگونه نیست زیرا بافت باید از درون نیز ترمیم شود و فقط بهبود ظاهری برای کنار گذاشتن مراقبت‌‌ها کافی نیست.

مراقبت از پیرسینگ پشت گردن سخت‌تر از جلوی گردن است زیرا شما دسترسی و دید کافی به آن ندارید. حتماً برای ضدعفونی کردن جای پیرسینگ پشت گردن خود از یک نفر کمک بگیرید.

به دلیل اینکه گردن شما به طور کامل بر روی بالشت قرار می‌گیرد، باید روبالشتی خود را هر 3 تا 5 روز تعویض نمایید. لباس‌های یقه آزاد بپوشید تا اذیت نشوید.

مشاهده نمونه کارهای پیرسینگ

پیرسینگ گردن درد دارد؟

برای انجام پیرسینگ گردن و پشت گردن از بیحسی موضعی استفاده می‌کنند اما با این حال تا حدودی با درد همراه است. این درد حتی اگر آستانه تحمل شما پایین باشد، با مسکن قابل تحمل است و اذیت کننده نیست.

آیا بعد از پیرسینگ گردن باید آنتی بیوتیک مصرف کنید؟

مصرف آنتی‌بیوتیک بعد از انجام پیرسینگ گردن الزامی است و هر پزشک آنتی‌بیوتیک مورد نظر خود را تجویز می‌کند. مقدار مصرفی آنتی‌بیوتیک مربوط به هر پیرسینگ متفاوت است و باید این میزان را پزشک برای هر شخص تعیین کند.

پیرسینگ گردن قابل جداسازی است؟

پیرسینگ گردن با استفاده از یک دستگاه مخصوص انجام می‌شود و سوراخی بر ظاهر پوست باقی نمی‌ماند. دستگاه، سوزن را وارد کرده و نگهدارنده‌ای که در سر آن قرار دارد وارد بافت شده و سپس گوی یا جواهر بر روی آن قرار می‌گیرد.

پیرسینگ پشت گردن
پیرسینگ پشت گردن

پیرسینگ گردن از انواعی نیست که همانند پیرسینگ بینی یا پیرسینگ دست هر زمان که خواستید آن را خارج کنید. خارج کردن و تغییر آن باید بر عهده پزشک باشد. برای وارد شدن به مکان‌هایی چون اتاق عمل، باید هر نوع پیرسینگی که بدنتان دارد را خارج کنید.

برای پیرسینگ گردن در تهران چکار کنیم؟

برای انجام پیرسینگ گردن میتوانید با مطب دکتر پارسیان‌فر با بیش از 15 سال سابقه به شماره 09303839919 تماس بگیرید.

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز
[تعداد امتیازها 3 عدد و میانگین امتیازها 4.3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

  • kim_lona گفت:

    منی که میخوام لاله گوشمو سوراخ کنم🥲خیلی مفید بود واسم متن….