دکتر سعید پارسیان‌فر – نظام پزشکی 109316

جالپرو

مقدمه

مزوتراپی پلی کامپوننت (چند ترکیبی) در قرن اخیر جایگاه ویژه‌ای در فیلد زیبایی پیدا کرده است. در این روش داروهای ویژه به شکل کوکتل متشکل از چند داروی مختلف به زیر پوست تزریق می‌گردد. این داروها باعث آبرسانی قوی پوست، معکوس کردن پروسه پیری و ترمیم آسیب‌های پوستی ناشی از اشعه خورشید می‌گردند.

از طرف دیگر استفاده از دسته‌ای از فیلرها با عنوان فیلرهای هیالورونیک اسید نیز به عنوان ماده پرکننده در حال گسترش است.

در کنار این دو دسته داروها، داروهای جدیدی به نام مزوژل‌ها نیز به بازار عرضه شده است که کارایی بینابینی مزوتراپی و تزریق فیلر هیالورونیک اسید را دارد. برخلاف داروهای مزوتراپی کمی خاصیت پرکنندگی (Filling) دارند البته نه به اندازه فیلرها و برخلاف فیلرها که بیشتر نقش پرکنندگی دارند بیشتر نقش جوانسازی طبیعی پوست را دارند.

یکی از این مزوژل‌ها پروفایلو (Profhilo) است که قبلاً در مورد این محصول صحبت کردیم.

از دیگر مزوژل‌های مورد استفاده در فیلد زیبایی جالپرو (Jalupro) است که امروزه به طور گسترده برای جوانسازی کاربرد دارد. جالپرو از ترکیبات مختلف مانند آمینواسیدها، هیالورونیک اسید و… تشکیل شده است.

مکانیسم اثر جالپرو چیست؟

جالپرو - Jalupro
جالپرو – Jalupro

پس از تزریق این ماده فعالیت سلول‌هایی موسوم به فیبروبلاست‌ها که وظیفه کلاژن‌سازی و تولید الاستین و… را بر عهده دارند افزایش می‌یابد. این فعالیت باعث افزایش میزان هیالورونیک اسید، الاستین و… پوست که نقش مهمی در جوانسازی و افزایش قوام پوست دارند می‌گردد. در عین حال هیالورونیک اسید موجود در این فراورده، جایگزین مناسبی برای هیالورونیک اسید از دست رفته پوست است. مجموع این عوامل باعث آبرسانی قوی پوست، کاهش چین و چروک‌های ریز پوست و افزایش قوام پوست و در نتیجه معکوس شدن پروسه پیری پوست می‌گردد.

جالپرو برای چه نواحی کاربرد دارد؟

کاربرد جالپرو
کاربرد جالپرو

تزریق این مزوژل در نواحی مختلف صورت، گردن، دکلته و پشت دست با میزان رضایت قابل قبول مراجعین همراه است.

انواع مختلف جالپرو کدام است؟

داری دو نوع مختلف است:

  • جالپرو کلاسیک
  • جالپرو HMW

موارد کاربرد انواع مختلف جالپرو چیست؟

نوع کلاسیک آن برای افراد جوان‌تر مناسب است و بیشتر نقش پیشگیری کننده از پیری زودرس پوست دارد. در مقابل مدل HMW حاوی اسید هیالورونیک بیشتری است که برای افراد با سن بیشتر و خشکی پوست شدیدتر به کار می‌رود.

تعداد جلسات درمانی چه قدر است؟

تزریق جالپرو کلاسیک بسته به نیاز و شرایط مراجعین در سه جلسه با فاصله زمانی ۱۰ تا ۱۴ روز و جالپرو HMW در دو جلسه با فاصله زمانی ۲۰ روز تزریق می‌گردد. البته تعداد جلسات و فواصل با نظر پزشک معالج می‌تواند متغیر باشد.

مدت زمان انجام کار چه قدر است؟

با توجه به ناحیه تزریقی مدت زمان لازم برای انجام این کار بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه که بخش عمده آن برای بی‌حسی موضعی صرف می‌شود. تقریباً بلافاصله پس از تزریق می‌توانید بهبود وضعیت پوست را مشاهده نمایید اما نتیجه بیشتر پس از سه هفته شروع و تا ۶ ماه بعد ادامه خواهد یافت.

عوارض جانبی

عوارض احتمالی تزریق بسیار کم و محدود به آلرژی و واکنش‌های افزایش حساسیت تاخیری به دارو و عفونت در صورت عدم رعایت مراقبت‌های توصیه شده است.

مراقبت‌های بعد از تزریق جالپرو

  • از ماساژ ناحیه تزریق خودداری نمایید.
  • به مدت ۲۴ ساعت از انجام ورزش و فعالیت بدنی شدید پرهیز نمایید.
  • در صورت تورم و یا کبودی زیاد از کمپرس سرد به صورت متناوب استفاده نمایید.

موارد منع تزریق جالپرو

موارد منع تزریق جالپرو
موارد منع تزریق جالپرو
  • کسانی که باردار هستند.
  • کسانی که نقص سیستم ایمنی بدن و یا بیماری‌های اتوایمیون دارند.
  • کسانی که به ترکیبات هیالورونیک اسید و آمینواسیدها آلرژی دارند.
  • عفونت فعال در منطقه تزریق مثل تب خال و یا جوش فعال.
سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز
[تعداد امتیازها 34 عدد و میانگین امتیازها 4.3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *