دکتر سعید پارسیان‌فر – نظام پزشکی 109316

معرفی فیلر الانسه

مقدمه‌ای در مورد الانسه

الانسه (Ellansse) ساخت کشور هلند و شرکت سینکلر است. این فیلر در سال ۲۰۰۹ موفق به کسب CE معتبر اروپا گردید. اخیراً به شکل گسترده در اروپا و بسیاری کشورهای دیگر از جمله ایران مورد استفاده قرار گرفته است.

الانسه Ellanse
الانسه Ellanse

این فیلر از دسته فیلرهای نیمه دائمی (Semi Permanent) و غیر هیالورونیک اسید است. ماده اصلی تشکیل دهنده این فیلر میکروسفرهای پُلی‌کاپرولاکتون (PLC) است که از فراورده‌ای سازگار با پوست و قابل جذب است که سال‌های متمادی در نخ‌های جراحی و نخ‌های لیفت مورد استفاده قرار گرفته است. این میکروسفرها در ژلی ساخته شده از کربوکسی متیل سلولز (CMC) معلق هستند.

االانسه چگونه عمل می‌کند و چه کاربردی دارد؟

  1. بخش کربوکسی‌متیل‌سلولز مانند فیلرهای هیالورونیک اسید نقش حجم‌دهی را بر عهده دارد که کارکرد آن بلافاصله بعد از تزریق مشهود خواهد بود.
  2. کاربرد مهمتر این ژل تحریک کلاژن‌سازی و یا اصطلاحاً بیواستیمولیتری آن است که به واسطه جز پلی‌کاپرولاکتون صورت می‌گیرد و بسته به نوع ژل (S,M,L,E) یک الی ۴ سال ادامه خواهد داشت. این ماده باعث بالا رفتن میزان کلاژن‌سازی پوست و در نتیجه برعکس کردن روند پیری می‌گردد.

مکانسیم عمل

جز کربوکسی‌متیل‌سلولز دوازده هفته بعد از تزریق جذب می‌شود، درست زمانی که میکروسفرهای پلی کاپرولاکتون، پوست را برای تولید حداکثری کلاژن آماده نموده‌اند و ادامه عملکرد جز پلی کاپرولاکتون از افت نتیجه تزریق نه تنها پیشگیری می‌کند بلکه آن را بهبود می‌بخشد.

بر خلاف فیلرهای هیالورونیک اسید که بیشتر خاصیت پرکنندگی و حجم‌دهی دارند، عملکرد الانسه به وسیله تحریک فرآیند تولید کلاژن به شکل طبیعی در پوست است بنابراین الانسه فیلری است با قابلیت جوان‌سازی طبیعی پوست و در افراد با سن بالاتر گزینه ایده عالی است.

انواع مختلف الانسه

SMLE نوع S یک ساله، نوع M دو ساله، نوع L سه ساله و نوع E چهار ساله است. بدین معنی که نوع S به مدت ۱ سال، نوع M به مدت ۲ سال و نوع L به مدت ۳ سال و نوع E به مدت ۴ سال روند کلاژن‌سازی و بیواستیمولیتری را ادامه می‌دهند.

کاندید مناسب برای تزریق کیست؟

برای کسانی که نیاز به جوانسازی طبیعی صورت و پشت دستها دارند الانسه می‌تواند یک گزینه ایده‌آل باشد ولی برعکس کسانی که به دنبال تغییرات زیاد و اصطلاحاً Exaggerate شده در صورت هستند از تزریق این فیلر رضایت نخواهند داشت.

تزریق فیلر Ellanse در صورت
تزریق فیلر Ellanse در صورت

به شرط انتخاب کیس مناسب و مشاوره صحیح و نیز تکنیک درست تزریق، میزان رضایت از این فیلر بسیار بالا است.

مناطق تزریق الانسه و تزریق در نواحی ممنوعه

تزریق در اغلب مناطق صورت امکان‌پذیر است از جمله گونه، خط خنده، شقیقه، چانه، زاویه فک و…

تزریق این فیلر در برخی مناطق صورت ممنوع است از جمله لب، خط اخم و اطراف چشم.

عوارض الانسه

هر پروسیجر زیبایی به موازات نتایج خوب می‌تواند عوارضی نیز به همراه داشته باشد و برخلاف فیلرهای هیالورونیک اسید، در صورت بروز عارضه، آنزیمی برای تجزیه و از بین بردن این فیلر وجود ندارد بنابراین تزریق این فیلر باید توسط پزشک مجرب و با تسلط کامل به تزریق فیلر و رعایت اصول ایمنی مخصوص هر فیلر انجام گردد.

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز
[تعداد امتیازها 27 عدد و میانگین امتیازها 4.4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *