دکتر سعید پارسیان‌فر – نظام پزشکی 109316

تزریق چربی به گونه

این روزها عمل‌های زیبایی متعددی وجود دارند که علاوه بر افزایش زیبایی، پیری چهره را نیز تا حدودی رفع خواهند کرد. تزریق چربی به گونه نیز یکی از جدید‌ترین عمل‌های زیبایی است که از آن به عنوان روشی خاص برای ترمیم مشکلات صورت استفاده می‌شود.

کاشت گونه به چه معناست؟

کاشت گونه یک اصطلاح رایج در دنیای عمل‌های زیبایی است که با روش‌های مختلفی انجام می‌شود.

تزریق ژل و فیلر

رایج‌ترین عمل برای کاشت گونه و برجسته‌سازی آن، تزریق ژل و فیلر است که با توجه به حجم تزریق، حجم گونه نیز تغییر خواهد کرد.

استفاده از پروتز برای کاشت گونه

یکی دیگر از روش‌هایی که برای کاشت گونه مورد استفاده قرار می‌گیرد، استفاده از پروتزهای مصنوعی است. پروتز مصنوعی گاهی ممکن است با صورت و چهره فرد هماهنگ نباشد، به همین دلیل در موارد خاص از آن استفاده می‌شود.

استفاده از چربی برای کاشت گونه

استفاده از سلول‌های چربی برای کاشت گونه، یک راهکار موثر و کم خطر در مقایسه با سایر روش‌ها است. به این دلیل که چربی بدن خود فرد برای افزایش حجم گونه استفاده می‌شود، در نتیجه بیمار با عوارض و مشکلات کمتری مواجه خواهد شد.

چه زمان تزریق چربی به گونه تجویز می شود؟

عوامل مختلفی می‌توانند باعث شوند تا افراد مختلف تمایل داشته باشند تا عمل‌های زیبایی چهره از جمله تزریق چربی به گونه انجام دهند اما مهم‌ترین آنها شامل موارد زیر است:

ایجاد تقارن میان اعضای صورت

نخستین موردی که باعث شده تا افراد زیادی تمایل داشته باشند تا تزریق چربی به ناحیه گونه انجام دهند، ایجاد تقارن و هماهنگی بیشتر در میان اعضای صورت است. در واقع با توجه به معیارهایی که برای زیبایی در نظر گرفته می‌شود، داشتن گونه‌هایی برجسته می‌تواند باعث افزایش زیبایی چهره شود.

همچنین گاهی نیز با تزریق ژل به گونه و برجسته‌سازی آنها، سایر اجزای صورت از جمله حالت چشم و لب‌ها نیز تغییر خواهند کرد که برای بسیاری از افراد خوشایند است و تاثیرات مثبتی بر روی چهره آنها خواهد داشت.

جوان سازی

دومین موردی که تمایل افراد را به تزریق ژل به ناحیه گونه را افزایش داده، جوان‌سازی پوست و چهره است. متاسفانه با گذشت زمان و افزایش سن در بسیاری از افراد کلاژن‌سازی پوست کاهش پیدا می‌کند و از طرفی عضلات صورت تحلیل می‌روند و پس از آن چین چروک بر روی سطح پوست آشکار می‌شود. معمولاً در چنین مواردی تزریق چربی به گونه با هدف کاهش چین و چروک و افزایش حجم عضلات صورت انجام می‌شود.

تزریق چربی به گونه در تهران
تزریق چربی به گونه در تهران

به این مورد توجه داشته باشید زمانی که چربی به ناحیه گونه تزریق می‌شود، پس از گذشت حدود یک ماه و یا گاهی کمتر، بسیاری از چروک‌های سطحی از بین خواهند رفت و چروک‌های عمیق پوست نیز تا حد زیادی محو می‌شوند.

تزریق ژل یا چربی؟

به طور کلی برای تغییر فرم اجزای صورت و برجسته‌‌سازی گونه‌ها از چربی و ژل استفاده می‌شود و معمولاً این سوال برای بسیاری از افراد وجود دارد که تزریق ژل نتیجه بهتری دارد یا تزریق چربی؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که تزریق ژل و یا چربی در عمل‌های زیبایی، بستگی به تشخیص پزشک متخصص دارد، اما در بسیاری از موارد دیده می‌شود که استفاده از چربی برای برجسته‌سازی گونه‎‌ها نتایج بهتری داشته و در واقع چربی، سازگاری بیشتری با بدن فرد داشته است.

آیا نیاز به تزریق ژل یا چربی به گونه دارید؟ برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با کلینیک تخصصی دکتر پارسیان‌فر به شماره 09303839919 تماس بگیرید.

تزریق چربی به گونه چگونه انجام می شود؟

همانطور که در ابتدا به آن اشاره شد، هدف از تزریق چربی به گونه‌ها برجسته‌سازی و کاهش چین و چروک است. تزریق چربی به گونه به عنوان یک عمل غیر تهاجمی شناخته می‌شود که تنها با استفاده از یک ابزار ساده مانند سرنگ، چربی به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود.

تزریق چربی به اجزای صورت، یک عمل پیوند ساده محسوب می‌شود که در آن با برداشت چربی از مناطق مختلف بدن فرد، چربی مورد نیاز برای تزریق به گونه‌ها نیز تامین می‌شود.

به این مورد توجه داشته باشید در صورتی که از چربی بدن دیگر افراد برای تزریق به گونه‌ها استفاده شود، احتمال بروز مشکلات بسیار خطرناک از جمله عفونت و آسیب به بافت‌های سالم نیز وجود خواهد داشت. در نتیجه توصیه می‌شود تا از سلول‌های چربی بدن فرد برای برجسته‌سازی گونه‌ها استفاده شود.

استفاده از فیلر و ژل برای برجسته سازی گونه

گاهی ممکن است با توجه به شرایط بیمار، پزشک تشخیص دهد که به جای استفاده از سلول‌های چربی، از فیلر و یا ژل استفاده شود. فیلر و ژل تفاوت‌های زیادی با سلول‌های چربی دارند که برخی از آنها شامل موارد زیر است:

عدم سازگاری کمتر با بدن انسان

در برخی از موارد دیده می‌شود که پس از تزریق ژل و فیلر، نتیجه مورد نظر حاصل نمی‌شود و حتی گاهی ممکن است فیلر و ژل منجر به ایجاد آلرژی شود.

ماندگاری کمتر نسبت به سلول های چربی

به این مورد توجه داشته باشید که تزریق ژل یا چربی به گونه‌ها هیچ‌کدام نمی‌توانند ماندگاری دائمی ایجاد کنند، اما نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که سلول‌های چربی که به ناحیه گونه تزریق می‌شود،‌ ماندگاری و اثر بخشی طولانی‌تری نسبت و به ژل و فیلر دارد.

تزریق چربی به گونه چه مشکلاتی را رفع می کند؟

به طور کلی استفاده از چربی برای افزایش حجم گونه‌ها اغلب با هدف افزایش زیبایی انجام می‌شود و کمک می‌کند تا مشکلات زیر در چهره فرد از بین برود:

رفع مشکلات گونه

گاهی ممکن است به دلایل مختلفی از جمله افزایش سن و یا به طور مادرزاد، فرد در ناحیه گونه با مشکلاتی مواجه باشد که چهره وی را تحت تاثیر قرار داده باشد. در چنین مواردی تزریق چربی می‌تواند تا حد زیادی مشکلات مربوط به ناحیه گونه را رفع کند.

زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت یا کانتورینگ یک روش برای افزایش زیبایی چهره است که کمک می‌کند تا برخی از ایرادات چهره برطرف شود. گاهی نیز در عمل کانتورینگ، نیاز است تا با تزریق چربی به گونه‌های فرد، ایرادات چهره رفع شود.

قرینه سازی

در برخی موارد ممکن است که فرد بر اثر یک حادثه و یا به طور مادرزاد، با مشکل عدم تقارن در چهره خود مواجه باشد. در چنین مواردی نیز تزریق چربی به گونه‌ها می‌تواند تا حد زیادی مشکل عدم وجود تقارن در ناحیه گونه‌ها را رفع کند.

اصلاح فرم صورت

گاهی ممکن است که برای اینکه بتوانید یک چهره طبیعی با اعضای متقارن داشته باشید، علاوه بر تزریق چربی به گونه‌ها، به سایر بخش‌های صورت نیز چربی تزریق شود. البته نیاز است تا عمل اصلاح فرم صورت حتماً توسط یک پزشک متخصص و با تجربه انجام شود، زیرا حجم چربی که به صورت تزریق می‌شود بسیار مهم است.

مراحل انجام تزریق چربی به گونه

به طور کلی افرادی که قصد دارند تا تزریق چربی به گونه انجام دهند باید مراحل زیر را طی کنند:

مراجعه به یک کلینیک معتبر

در گام نخست افرادی که می‌خواهند تزریق چربی به گونه انجام دهند، نیاز است تا به یک کلینیک معتبر زیبایی مراجعه کنند، تا با توجه به تشخیص پزشک متخصص مناسب‌ترین روش را برای کاشت گونه انتخاب کنند.

ارائه شرح حال به پزشک متخصص

در صورتی که مراجعه کننده برای کاشت گونه، مبتلا به بیماری خاص از جمله دیابت و یا بیماری‌های خود ایمنی است، باید پزشک خود را مطلع کند تا تزریق چربی به گونه در شرایط خاص انجام شود. گاهی نیز ممکن است طبق تشخیص پزشک، بیمار را به طور قطعی از انجام عمل کاشت گونه منع کند.

ضد عفونی کردن محل تزریق

زمانی که برای انجام تزریق چربی یا ژل به گونه مراجعه می‌کنید، باید به این مورد توجه داشته باشید که پوست صورت و به خصوص ناحیه گونه به طور کامل پاکسازی و ضد عفونی شود.

تزریق بیحسی موضعی

به این دلیل که تزریق چربی در برخی از موارد با کمی درد همراه خواهد بود، معمولاً پیش از انجام تزریق چربی از بیحسی موضعی استفاده می‌کند تا بیمار درد کمتری احساس کند. دقت داشته باشید که اثرات بیحسی پس از حدود 1 الی 2 ساعت پس از تزریق چربی از بین خواهد رفت.

استخراج چربی

به این دلیل که برای برجسته‌سازی گونه از سلول‌های چربی بدن خود فرد استفاده می‌شود، معمولاً پیش از انجام عمل از نقاط مشخصی از بدن مقداری چربی برداشته می‌شود.

تزریق چربی

مرحله آخر شامل تزریق سلول‌های چربی به گونه است. در این این مرحله با توجه به تشخیص پزشک، حجم مورد نظر از چربی به گونه فرد تزریق می‎‌شود.

آیا تزریق چربی به گونه عوارض دارد؟

به طور کلی می‌توان گفت که در مقایسه با سایر روش‌ها و راهکارهای کاشت گونه، تزریق چربی با عوارض کمی همراه خواهد بود اما با این حال ممکن است در برخی از افراد علائم زیر آشکار شود:

  • ایجاد تورم و درد شدید
  • تجمع چربی در برخی از نقاط گونه به صورت دایره‌های سفت
  • ایجاد عفونت

پس از تزریق چربی به گونه، در صورت مواجه شدن با هر یک از علائم گفته شده، نیاز است تا در اسرع وقت به پزشک متخصص مراجعه کنید. گاهی نیز ممکن است برای پیشگیری از بروز برخی از مشکلات جدی، چربی به طور کامل تخلیه شود.

هزینه تزریق چربی به گونه چه قدر است؟

هزینه تزریق چربی به گونه بستگی به میزان چربی دارد. برای دریافت هزینه و مشاوره رایگان با کلینیک تخصصی دکتر پارسیان فر با شماره 09303839919 تماس بگیرید یا در واتس اپ پیام دهید.

برای مشاهده نمونه کارهای تزریق چربی اینجا کلیک کنید.

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز است.
[تعداد امتیازها 16 عدد و میانگین امتیازها 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *