دکتر سعید پارسیان‌فر – نظام پزشکی 109316

میکرودرمال و تفاوت آن با پیرسینگ

میکرودرمال امروزه میان نوجوانان، جوانان و همچنین افراد میانسال طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. انجام این تکنیک زیبایی دیگر مانند گذشته دارای تصورات و معانی بد نیست و به عنوان یک روش برای زیبایی مورد استفاده بسیاری از اشخاص قرار می‌گیرد. این روش زیبایی یک سوراخ نقطه‌ای است که در هر سطحی از بدن قابل انجام است. در این مقاله در ارتباط با جزئیات این روش زیبایی، نحوه انجام آن، عوارض و سایر موارد صحبت کردیم.

تفاوت میکرودرمال با پیرسینگ

میکرودرمال مشابه پیرسینگ است. سوراخ میکرودرمال در هر نقطه از بدن ایجاد می‌شود و تفاوت‌هایی با پیرسینگ دارد. در تکنیک Microdermal معمولاً شما مهره‌های بسیار کوچک را می‌توانید بر سطح پوست خود داشته باشید.

برای نگه داشتن سوراخ میکرودرمال، از لنگر استفاده می‌کنند اما در پیرسینگ‌های معمولی، از جواهراتی که از یک سر وارد می‌شوند و از سر دیگر خارج می‌شوند، استفاده می‌کنند. میکرودرمال‌ها در واقع سوراخ‌های عمیق‌تری هستند که یک لنگر درون آنها تعبیه شده است تا انتهای جواهرات در آن قرار بگیرد و در جای خود ثابت باقی بمانند.

برای انجام میکرودرمال با مطب دکتر پارسیان فر با بیش از 15 سال سابقه به شماره 09303839919 تماس بگیرید.

میکرودرمال امروزه بسیار محبوب شده زیرا برای تمامی نواحی بدن قابل استفاده است. برای برخی نواحی بدن می‌توان پیرسینگ انجام داد اما میکرودرمال دارای این محدودیت نیست. شما با استفاده از میکرودرمال می‌توانید هر نقطه از بدن خود را با مهره و جواهرات زیبا کنید.

میکرودرمال در تمام نواحی بدن قابل انجام است.
میکرودرمال در تمام نواحی بدن قابل انجام است.

برخی از افراد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی تصور دارند که این دو روش یکسان است، اما در واقع یکی از این روش‌ها دارای سوراخ سطحی و دیگری دارای سوراخ عمیق‌تر است.

میکرودرمال چقدر درد دارد؟

همه نوع پیرسینگ با کمی درد همراه است اما ممکن است که شما حین انجام میکرودرمال کمی درد بیشتری نسبت به پیرسینگ معمولی تجربه کنید، میزان درد در زمان انجام میکرودرمال به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله موارد زیر:

محل انجام این تکنیک

هر چه ناحیه انتخاب شده استخوانی‌تر باشد، شما درد بیشتری را احساس می‌کنید.

آستانه تحمل درد

بسیاری از افراد بعد از انجام این تکنیک اظهار می‌کنند که درد چندانی احساس نکرده‌اند که آنها را اذیت کند.

تجربه پزشک

برخی افراد این کار را در سالن‌های زیبایی انجام می‌دهند که چندان مناسب نیست، زیرا پزشکان از تخصص و مهارت بیشتری برخوردار هستند و همچنین احتمال بروز عفونت در مراکز پزشکی کمتر است.

نکته مهم این است که درد را شما زمانی احساس می‌کنید که لنگر را با پنس وارد سوراخ کردند و بعد از آن یک فشار نسبی ایجاد می‌کنند تا لنگر در سر جای خود قرار بگیرد. انتخاب اندازه سوزن برای ناحیه مورد نظر به تشخیص پزشک بستگی دارد.

مشاهده نمونه کارهای پیرسینگ

میکرودرمال چگونه انجام میشود؟

شاید از خود پرسیدید که این تکنیک چگونه انجام می‌شود که هیچ نقطه خروجی برای جواهرات ندارد؟ ابتدا ناحیه مورد نظر ضدعفونی می‌شود و سپس با استفاده از سوزن دستگاه، سوراخ نقطه‌ای در ناحیه مورد نظر ایجاد می‌شود. لنگر در درون این سوراخ قرار می‌گیرد و جواهرات بر روی لنگر پیچ می‌شوند. لنگر با استفاده از پنس به درون سوراخ منتقل می‌شود. چیزی که شما بعد از انجام میکرودرمال مشاهده می‌کنید فقط مهره یا جواهرات است.

میکرودرمال با سوزن چگونه است؟

این روش تقریباً مشابه با پیرسینگ است، اما با این تفاوت که سوزن یک سوراخ معمولی برای میکرودرمال ایجاد نمی‌کند و یک کیسه L شکل در پوست ایجاد خواهد کرد.

میکرودرمال پوستی چگونه در جای خود قرار میگیرد؟

در این روش از لنگرهای پوستی استفاده می‌شود که جواهرات را در زاویه 90 درجه نگه می‌دارند. این پایه‌ها دارای سوراخ بزرگ و برخی از آنها دارای سوراخ کوچک هستند. لنگر بعد از قرارگیری در پوست شروع به ترمیم کرده و بعد از ترمیم پوست، این وسیله به پوست تا حدودی متصل می‌شود.

چه مراقبت هایی بعد از میکرودرمال لازم است؟

  • باید تا چند روز بعد از انجام این تکنیک، سطح آن با باند پوشانده شود تا دچار عفونت باکتریایی نشود.
  • آن را روزی 2 بار با محلول آب و نمک رقیق ضدعفونی کنید.
  • بعد از هر مرتبه تمیز کردن سطح رویی سوراخ، آن را با یک پارچه تمیز خشک کنید تا زیر پانسمان رطوبت باقی نماند.
  • به دلیل ضدعفونی شدن این ناحیه ممکن است که پوست این سطح کمی خشک شود، در این زمان مراقب باشید که مداوم آن را با صابون نشویید تا خشک‌تر از این حد نشود.
  • اگر پوسته‌هایی را بر روی سطح سوراخ مشاهده کردید، جای نگرانی ندارد، فقط سعی نکنید آنها را به زور بردارید.

آیا پس زدن میکرودرمال امکان دارد؟

لنگر یک وسیله غیرطبیعی است و این احتمال وجود دارد که از جانب بدن به عنوان یک جسم خارجی شناخته شود، اما این مورد بسیار نادر است و اغلب افراد با این‌گونه مشکلات مواجه نمی‌شوند. برای اینکه همچین مسئله‌ای به وجود نیاید، این کار را توسط متخصص زیبایی انجام دهید.

چقدر زمان می برد که میکرودرمال بهبود یابد؟

این مورد زمان مشخص و دقیقی ندارد اما بین 2 هفته تا 2 ماه ممکن است که به طول انجامد. بهبود زخم سوراخ به رعایت مراقبت‌ها و نکات مربوط به ضدعفونی بستگی دارد. هر چه شما پوسته‌های اطراف را نکنید و تورم برای آن ایجاد نکنید، در زمان کوتاه‌تری بهبود می‌یابد.

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز
[تعداد امتیازها 1 عدد و میانگین امتیازها 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *