کلینیک دکتر پارسیان‌فر – نظام پزشکی 109316

تزریق ژل چانه

مقدمه

نقش چانه در زیبایی و جذابیت صورت بسیار مهم است. گاهی تغییراتی که بعد از تزریق ژل چانه ایجاد می‌شود با هیچ تزریقی قابل مقایسه نیست. البته همه مراجعین از تزریق ژل به چانه به یک اندازه سود نمی‌برند و انتخاب کیس مناسب بسیار اهمیت دارد چرا که گاهی نه تنها تزریق چانه زیبایی خاصی به فرد نمی‌دهد بلکه تناسب صورت فرد را هم، به هم می‌زند‌.

اصلاح فرم چانه با استفاده از تزریق ژل چانه
اصلاح فرم چانه با استفاده از تزریق ژل چانه

به طور خلاصه موقعیت چانه به وسیله خطوطی خاص مانند خطوط عمودی و افقی واقعی و … توسط پزشک معالج شما مشخص می‌گردد که تشخیص این امر نیازمند علم و تجربه کافی است.

در صورتی که چانه نیاز به تزریق داشته باشد می‌توان از فیلرهای هیالورونیک اسید و غیر هیالورونیک اسید استفاده کرد.

فیلرهای هیالورونیک اسید دقیقاً از همان ماده‌ای تشکیل شده‌اند که در ساختار پوست بدن به شکل طبیعی وجود دارند، بنابراین دارای عارضه جدی نمی‌باشند.

برندهای معتبر این نوع فیلر دارای تاییدیه FDA می‌باشند. از برندهای معتبر می‌توان به بلوترو، استایلیج، الیاکسین، الاینا، نورامیس و رووفیل اشاره کرد. از فیلرهای غیر هیالورونیک اسید می‎توان به فیلر الانسه اشاره کرد که در مبحث معرفی الانسه به طور کامل به آن پرداخته‌ایم.

حجم ژل مورد نیاز برای تزریق چانه

بسته به میزان نقص چانه، میزان فیلر تزریقی مورد نیاز می‌تواند متفاوت باشد ولی معمولاً برای یک تزریق چانه حداقل حدود یک سی‌سی ژل و در اغلب موارد ۲ سی‌سی مورد نیاز است. برای نواقص زیاد گاهی ۳ تا ۵ سی‌سی نیز می‌شود که برای حصول نتیجه بهتر می‌توان تزریق را در دو مرحله و به فاصله یک ماه انجام داد.

عوارض تزریق ژل چانه

از عوارض شایع می‌توان به تورم و کبودی اشاره کرد که معمولاً حداکثر تا یک هفته برطرف می‌شود.

عارضه دیگر گلوله شدن ژل است که کاملاً به تکنیک تزریق و نوع فیلر بستگی دارد، بنابراین تزریق ژل چانه توسط پزشک متخصص زیبایی با فیلر استاندارد چنین عارضه‌ای نخواهد داشت.

عارضه دیگر عفونت است که با ژل‌های چینی که در شرایط غیر استریل تولید و توسط bulk (بشکه) وارد می‌شوند و در شرایط غیر استریل به سرنگ انتقال داده می‌شوند بسیار شایع است.

درمان فرم چانه

در صورت ایجاد عارضه و یا عدم رضایت از فرم چانه امکان درمان وجود دارد البته در صورتی که از فیلر هیالورونیک اسید استاندارد استفاده شده باشد.

مدت زمان تزریق ژل چانه چقدر است؟

حدود ۳۰ الی ۴۰ دقیقه که بخش عمده آن صرف بی‌حسی می‌گردد مگر اینکه از بی‌حسی عصبی استفاده کنیم. با این نوع بی‌حسی، درد تزریق تقریباً صفر خواهد بود و مدت زمان مورد نیاز برای تزریق به شدت کاهش خواهد یافت.

آیا تزریق ژل به چانه درد دارد؟

بسته به نوع بی‌حسی می‌تواند بدون درد و یا با درد مختصر باشد اما توجه داشته باشید که در صورت عدم مهارت پزشک در به کار گیری بی‌حسی مناسب می‌تواند دردناک و گاهی غیر قابل تحمل باشد.

هزینه تزریق ژل به چانه چقدر است؟

قیمت تزریق ژل بستگی به نوع ژل و حجم ژل تزریقی دارد. برای اطلاعات بیشتر لطفاً با ما تماس بگیرید.

برای تزریق ژل چانه چه کار کنیم؟

برای تزریق ژل به چانه می‌توانید با کلینیک تخصصی زیبایی ما در تهران با شماره 02126203015 یا 09303839919 تماس بگیرید.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل چانه

  • در صورت مشاهده کبودی کمپرس سرد کنید.
  • به مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت از نوشیدن مایعات و غذاهای خیلی گرم خودداری کنید.
  • روزانه چند بار چانه خود را با پماد تجویزی توسط پزشک معالج چرب کنید.
  • از ماساژ شدید منطقه تزریق خودداری نمایید.
  • در صورتی که در منطقه تزریق یا مناطق مجاور درد شدید یا تغییر رنگ پوست احساس کردید به پزشک معالج خود اطلاع دهید.
سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز است.
[تعداد امتیازها 13 عدد و میانگین امتیازها 4.8]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.