دکتر سعید پارسیان‌فر – نظام پزشکی 109316

تزریق چربی به باسن و هزینه آن

محتوای این مطلب

تزریق چربی باسن یا لیفت باسن برزیلی، برای فرم‌دهی و حجم‌دهی باسن، رفع مشکل باسن صاف و افزایش اعتماد به نفس کاربرد دارد. در این روش، از لیپوساکشن برای خارج کردن چربی‌های بدن از نواحی شکم یا ران، و سپس تزریق این چربی شکم به باسن استفاده می‌شود. این روش بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که چربی کافی و قابل استخراج در نواحی دیگر بدن خود دارند. برای تزریق چربی باسن در تهران، می‌توانید به مطب دکتر پارسیان فر در تهران مراجعه کنید.

در این مطلب می‌خواهیم به سوال پرتکرار «تزریق باسن چیست» پاسخ دهیم. همچنین تفاوت‌های این روش را با سایر روش‌های زیباسازی باسن مثل مزوتراپی، بوتاکس، لیفت، تزریق ژل و لیپوساکشن شرح می‌دهیم. در نهایت درباره مزایا و معایب، مراقبت‌های قبل و بعد و هزینه تزریق چربی باسن در تهران نیز صحبت می‌کنیم.

تزریق چربی به باسن چیست؟

در تزریق چربی باسن از چربی بدن خود فرد برای برجسته‌سازی و بهبود فرم باسن صاف استفاده می‌شود. در این روش پزشک با استفاده از تکنیک لیپوساکشن، از چربی‌های اطراف شکم، پایین کمر یا کناره‌های ران برمی‌دارد و آن‌ها را به باسن تزریق می‌کند.

برای تزریق کردن چربی باسن در تهران با مطب دکتر پارسیان فر با بیش از 15 سال سابقه به شماره 09303839919 تماس بگیرید یا در واتساپ و تلگرام پیام دهید.

تفاوت تزریق چربی باسن با لیفت باسن چیست؟

در روش لیفت باسن، پزشک پوست و چربی‌های اضافی نواحی باسن را خارج می‌کند. این عمل معمولاً همراه با تزریق چربی یا ایمپلنت باسن انجام می‌شود و به‌تنهایی برای حجیم‌تر شدن باسن کافی نیست.

تزریق چربی به باسن در تهران
تزریق چربی به باسن در تهران

تفاوت تزریق چربی باسن با پروتز باسن چیست؟

در روش پروتز، پزشک در باسن برشی را ایجاد می‌کند؛ سپس از طریق آن، قطعات سیلیکونی را وارد باسن می‌کند. این قطعات سیلیکونی به حجم‌دهی باسن کمک می‌کنند. این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که چربی کافی برای انجام عمل لیفت برزیلی باسن را ندارند.

تفاوت تزریق چربی با تزریق بوتاکس به باسن چیست؟

بوتاکس ماده‌ای است که معمولا برای کاهش چین‌وچروک صورت کاربرد دارد؛ اما از آن برای کاهش افتادگی باسن و چین‌وچروک‌های آن نیز استفاده می‌شود. نکته مهم این است که بوتاکس به افزایش حجم باسن کمک نمی‌کند. در مقاله تزریق بوتاکس به باسن درباره کاربردهای این روش بیشتر صحبت کردیم.

تفاوت تزریق چربی به باسن و تزریق ژل به باسن چیست؟

مهم‌ترین تفاوت این دو روش، نوع ماده به کار رفته و کاربردهای آن‌ها است. در تزریق ژل، به جای چربی طبیعی بدن، از ماده‌ای صنعتی به نام «هیالورونیک اسید» استفاده می‌شود. کاربرد این روش بیشتر برای هیدراته کردن پوست، رفع سیاهی باسن و بهبود میزان کشیدگی پوست است. در مطلب تزریق ژل باسن به همه کاربردهای این روش زیبایی پرداختیم.

تفاوت تزریق چربی باسن با مزوتراپی باسن چیست؟

مزوتراپی روشی برای لاغری باسن و رفع ناهمواری‌های پوست آن است؛ بنابراین، استفاده از این روش برخلاف لیفت و تزریق ژل یا چربی در باسن، به کاهش حجم باسن منجر می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با این روش، مقاله دیگر ما را با عنوان مزوتراپی باسن هم مطالعه کنید.

تفاوت تزریق چربی در باسن با لیپوساکشن باسن چیست؟

لیپوساکشن باسن هم مثل مزوتراپی برای لاغری این ناحیه کاربرد دارد. در این روش، پزشک چربی‌های اضافی باسن را خارج می‌کند تا ظاهر گردتری ایجاد شود.

تزریق چربی به باسن بهتر است یا پروتز باسن؟

پروتز باسن روش تهاجمی‌تری است. تزریق چربی، ایمن‌تر از پروتز بوده و احتمال بروز حساسیت در آن کمتر است.

تزریق چربی به باسن چگونه انجام میشود؟

مراحل انجام تزریق چربی در باسن عبارت‌اند از:

 1. عمل لیفت باسن برزیلی معمولا با بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود؛ اما در مواردی که مقدار تزریق چربی خیلی کم است، ممکن است فقط داروی بی‌حسی موضعی تزریق شود.
 2. در مرحله بعدی، لیپوساکشن برای برداشتن چربی انجام می‌شود. برای لیپوساکشن، برش‌های کوچکی در نواحی شکم، پهلو و یا اطراف ران ایجاد شده و با استفاده از لوله‌های مخصوصی به نام «کانولا»، مقداری چربی از بافت برداشته می‌شود. برش‌هایی که برای برداشت چربی ایجاد می‌شوند، بسیار کوچک و فقط به اندازه‌ای هستند که کانولا قابل وارد شدن به بافت باشد.
 3. هنگامی که چربی مورد نیاز را از بدن استخراج کردند، باید آن را تصفیه کنند تا خون از آن خارج شود.
 4. بعد از اینکه چربی پاک‌سازی شد، زدن چربی به باسن شروع می‌شود. برای این کار، چربی با استفاده از سرنگ به ناحیه باسن تزریق شده و طی عملیات فرم‌دهی، برجستگی یکدستی ایجاد می‌شود.
 5. در مرحله آخر، برش‌های ناشی از لیپوساکشن و تزریق چربی شکم به باسن، بخیه زده می‌شوند.

مراقبت های قبل از تزریق چربی به باسن

 • حداقل 4 هفته قبل از عمل تزریق چربی به باسن مصرف سیگار را قطع کنید.
 • از 2 هفته قبل، مصرف غذاها، نوشیدنی‌ها و مکمل‌های گیاهی را که خطر خون‌ریزی و کبودی را افزایش می‌دهند،‌ قطع کنید.
 • از مصرف آسپیرین، ایبوپروفن، ناپروکسن، داروهای ضدلخته خون، ویتامین E، روغن ماهی، الکل و امگا-۳ پرهیز کنید. (مصرف داروها را فقط طبق دستور پزشک قطع کنید.)

مراقبت های بعد از تزریق چربی به باسن

 • بعد از انجام عمل، پزشک گن فشرده‌ای را دور محل جراحی می‌بندد تا از خون‌ریزی جلوگیری شود. سپس بیمار وارد اتاق ریکاوری می‌شود. در این اتاق، وضعیت سلامتی او تا زمان به‌هوش آمدن بررسی می‌شود.
 • بعد از به‌هوش آمدن، ممکن است بیمار احساس گیجی یا درد داشته باشد. چند ساعت بعد، فرد ترخیص می‌شود و می‌تواند به خانه برگردد. برای برگشتن به خانه، باید باید فردی او را همراهی کند.
 • حداقل طی 24 ساعت بعد از عمل، لازم است اعضای خانواده یا دوستان، از فرد در خانه مراقبت کنند.
 • طی هفته اول بعد از عمل تزریق چربی باسن، احساس درد، کبودی، ورم و بیحسی در محل تزریق طبیعی است؛ مصرف داروهای مسکن،‌ به کاهش درد کمک می‌کند.
 • بسیاری از بیماران می‌توانند بعد از 10 تا 14 روز، فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرند. بعد از 2 تا 3 هفته،‌ این عوارض تا حد زیادی از بین می‌روند. در این دوران، فرد می‌تواند بسیاری از فعالیت‌های قبلی خود مثل ورزش کردن را از سر بگیرد. بعد از 6 هفته، دوره نقاهت کامل می‌شود.
 • در دوران نقاهت باید از نشستن یا خوابیدن روی باسن پرهیز کنید. همچنین حداقل 2 هفته، نباید ورزش سنگین انجام دهید. در 6 هفته ابتدایی، به جز زمان دوش‌گرفتن، گن فشاری را خارج نکنید.
 • تا 6 هفته، برای استحمام از وان یا صندلی استفاده نکنید و ایستاده دوش بگیرید.
 • حداقل تا 4 هفته بعد از تزریق چربی باسن، سیگار را ترک کنید. سیگار کشیدن به جریان طبیعی خون در بدن آسیب می‌زند.
 • رعایت رژیم غذایی سرشار از پروتئین و مواد مغذی و انجام تمرین‌های پایین‌تنه با تمرکز روی باسن نیز در تسریع روند بهبود موثر هستند.

چه مقدار چربی برای تزریق به باسن لازم است؟

پزشک باید تقریباً دو برابر میزان چربی مورد نیاز برای تزریق به باسن از بدن فرد خارج کند تا تکنیک به درستی انجام شود و نتیجه فوق‌العاده‌ای به همراه آورد. البته این مورد باز هم به نظر پزشک و چربی مورد نیاز برای تزریق بستگی دارد.

تزریق چربی به باسن چقدر زمان میبرد؟

تزریق کردن چربی به باسن حدود 2 تا 3 ساعت زمان لازم دارد. انجام این تکنیک به زمان بیشتری نسبت به تزریق ژل باسن نیاز دارد، زیرا بخشی از فرآیند به برداشتن چربی از بدن مربوط می‌شود.

آیا تزریق چربی به باسن درد دارد؟

تزریق چربی با بیحسی موضعی انجام می‌شود و طی انجام آن دردی حس نمی‌کنید. بعد از اینکه اثر داروها از بین رفت، کمی احساس درد و ورم خواهید داشت که طبیعی است و بعد از چند ساعت برطرف میشود.

چه مقدار چربی بعد از تزریق به باسن جذب میشود؟

تقریبا 20 درصد از چربی تزریق شده به باسن به مرور زمان جذب بدن می‌شود و حدود 80 درصد باقی مانده آن، به همان شکل فرم‌دهی شده حفظ می‌شود. چربی بخشی از بافت طبیعی بدن است و به همین دلیل بعد از تزریق داخل باسن، مقداری از آن جذب می‌‌شود.

تزریق چربی به باسن برای چه افرادی مناسب است؟

این روش برای افرادی مناسب است که باسن صاف و تختی دارند و اعتماد به نفس آنها از این بابت پایین است. همچنین افرادی که دچار گودی کنار باسن (چال باسن) هستند نیز می‌توانند با تزریق چربی باسن، نقص آن را درمان کنند.

کاندید مناسب برای تزریق چربی به باسن

 1. افرادی که باسن آن‌ها به دلیل تغییر مداوم وزن، شکل طبیعی خود را از دست داده است.
 2. افرادی که به دلیل شکل غیرطبیعی باسن، نمی‌توانند لباس مناسب اندام خود را پیدا کنند.
 3. افرادی که به مقدار کافی چربی در اطراف شکم، پهلو یا نواحی ران دارند. باید توجه داشته باشید که نمی‌توان از چربی‌های بدن افراد دیگر برای تزریق به باسن استفاده کرد و باید از بدن خود فرد گرفته شود.
 4. افرادی که سیگاری نیستند.
 5. افرادی که وزن طبیعی دارند.
 6. افرادی که اخیرا دچار عفونت یا عوارض ناشی از جراحی نشده‌اند.
 7. افرادی که سبک زندگی سالمی دارند و از راه‌هایی مثل رژیم سالم و ورزش‌کردن، برای تناسب اندام خود تلاش کرده‌اند.
 8. افرادی که به بیماری‌های مزمنی مثل دیابت مبتلا نیستند؛ این بیماری‌ها، ممکن است در روند بهبود زخم‌ها اختلال ایجاد کنند.

مزایای تزریق چربی به باسن

 • جای هیچ برش یا سوراخی در سطح بدن، چه در نواحی برداشت چربی و چه در نواحی تزریق آن باقی نمی‌ماند.
 • مدت زمان نقاهت این روش بسیار کوتاه است.
 • این روش به اندازه تکنیک جراحی پروتز باسن تهاجمی و سخت نیست و در دسته تکنیک‌های ایمن قرار دارد.
 • نتیجه انجام این فرآیند بسیار سریع‌تر از سایر تکنیک‌ها نمایان می‌شود.
 • نتایج تزریق چربی به باسن بسیار طبیعی و ماندگار خواهد بود.
 • تزریق چربی به باسن دارای هزینه‌های بسیار معقول است.
 • به دلیل اینکه چربی با بدن فرد سازگار است، واکنش‌های آلرژیک و حساسیتی به همراه ندارد.

تزریق چربی به باسن چه عوارضی دارد؟

 • فرد معمولا تا سه هفته بعد از انجام عمل، تورم، زخم، التهاب و کبودی خواهد داشت.
 • در صورت عدم رعایت بهداشت ممکن است فرد با عفونت در ناحیه تزریق مواجه شود.
 • ممکن است در برخی اشخاص مقدار چربی که جذب بدن می‌شود، بیشتر از 20 درصد باشد. چربی جذب شده، دیگر به فرم‌دهی باسن کمک نمی‌کند.
 • اگر این تکنیک توسط پزشک بی‌تجربه انجام شود، ممکن است که فرد دچار عدم تقارن در باسن شود.
 • تغییر در حس لامسه و بی‌حسی
 • گلوله‌گلوله شدن زیر پوست
 • تغییر رنگ یا شلی پوست به خصوص در نواحی لیپوساکشن
مزایای تزریق چربی باسنعوارض تزریق چربی باسن
باقی نماندن جای برش یا سوراختورم، زخم، التهاب، بی‌حسی موقت و کبودی (شایع و طبیعی)
زمان نقاهت کماحتمال عفونت به دلیل عدم رعایت بهداشت
ایمن‌تر و غیرتهاجمی‌تر بودن نسبت به سایر روش‌های زیبایی باسناحتمال جذب بیشتر چربی در بدن و کاهش اثر فرم‌دهی
ظاهرشدن سریع‌تر نتایج مثبتعدم تقارن که بستگی به تجربه پزشک دارد
ماندگارتر و طبیعی‌تر بودن نتایج نسبت به سایر روش‌هابی‌حسی و تغییر لامسه
هزینه مناسبگلوله‌گلوله شدن زیر پوست
نداشتن خطر بروز واکنش آلرژیکتغییر رنگ یا شلی پوست
مزایا و معایب تزریق کردن چربی به باسن

هزینه تزریق چربی به باسن چقدر است؟

قیمت چربی باسن به عوامل مختلفی بستگی دارد. به همین دلیل نمی‌توان عدد یکسانی را برای هزینه آن در نظر گرفت. شهر محل طبابت پزشک روی تعیین قیمت تاثیر زیادی دارد. برای مثال تزریق چربی باسن در تهران نسبت به سایر شهرهای کشور، کمی گران‌تر است. حتی در برخی موارد ممکن است منطقه مطب هم روی قیمت اثرگذار باشد. همچنین سابقه پزشک و شهرت او در انجام عمل تزریق نیز، روی تعیین قیمت اثر دارد. نکته مهم دیگر میزان برداشت چربی و اندازه محل تزریق است؛ در واقع پیچیدگی عمل نیز روی تعیین قیمت آن اثر دارد.

برای دریافت هزینه‌های تزریق چربی به باسن، می‌توانید با مطب دکتر پارسیان فر به شماره 09303839919 تماس بگیرید با در واتساپ و تلگرام پیام دهید.

آیا تزریق چربی به باسن تحت پوشش بیمه قرار میگیرد؟

خیر. تزریق چربی باسن جزء عمل‌های زیبایی است و بیمه‌ها پرداخت هزینه آن را تقبل نمی‌کنند.

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز
[تعداد امتیازها 4 عدد و میانگین امتیازها 4.5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‫2 نظر

 • سحر داوودی گفت:

  سلام. تزریق چربی باسن بهتره یا ژل؟ کدامش را انجام بدهم؟ با کدامش باسن خوش فرم تر میشه؟

  • سلام وقت بخیر. خوش فرم شدن بستگی به کار کردن ما هم دارد. صرفاً نمبشه گفت چربی یا ژل باعث بهتر شدن میشود. اینکه شما چربی تزریق کنید یا ژل ، بستگی به موارد مختلفی مانند میزان چربی در نواحی مختلف بدن دارد. بهتر است حضوری تشریف بیاورید تا همه موارد را بررسی کنیم.