دکتر سعید پارسیان‌فر – نظام پزشکی 109316

تزریق چربی به باسن

تناسب اندام برای بانوان از گذشته تا به حال دارای اهمیت بوده و خانم‍ها از روش های گوناگونی برای حفظ این مسئله استفاده می‌کنند. شاید شما هم دارای اندام‌های غیر برجسته هستید و از این مسئله راضی نباشید. برخی افراد در ناحیه باسن خود هیچ برجستگی ندارد و سطح باسن آنها صاف و تخت است. این اشخاص معمولاً دارای اعتماد به نفس پایین در دورهمی‌ها و مهمانی‌ها هستند زیرا هیچ زیبایی اندامی در انواع لباس‌های مجلسی ندارند. امروزه این مسئله با استفاده از تکنیک تزریق چربی به باسن قابل حل است. در این مقاله در رابطه با تمامی جزئیات این روش و مزایا و معایب آن صحبت خواهیم کرد.

تزریق چربی به باسن چیست؟

در تزریق چربی به باسن از چربی بدن خود فرد برای برجسته‌سازی باسن استفاده می‌شود. در این روش با استفاده از تکنیک لیپوساکشن، از چربی‌های اطراف شکم یا کناره‌های ران برداشته و بعد از عملیات تصویه کردن، آن را به باسن تزریق می‌کنند.

با استفاده از این تکنیک هر چقدر که مد نظر فرد باشد، قابلیت بزرگ کردن باسن وجود دارد. با تزریق چربی به باسن دیگر نیاز نیست که از صاف بودن سطح باسن خود احساس نارضایتی داشته باشید و به راحتی می‌توانید اندامی خوش فرم با ساده‌ترین دوران نقاهت برای خود بسازید.

آیا نیاز به تزریق چربی باسن در تهران دارید؟ برای اینکار میتوانید با مطب ما به شماره 09303839919 تماس بگیرید.

تزریق چربی به باسن چگونه انجام میشود؟

در ابتدا پزشک نواحی مورد نظر را که باید از آن چربی بردارد، مشخص کرده و پس از ضدعفونی، بیحس خواهد کرد. افرادی که تحمل گذراندن این فرآیند را ندارند می‌توانند با بیهوشی به انجام آن بپردازند. در مرحله بعدی، برش‌های کوچکی در نواحی شکم، پهلو و یا اطراف ران ایجاد می‌شود و با استفاده از لوله‌های مخصوص کانولا مقداری چربی از بافت برداشته می‌شود. برش‌هایی که برای برداشت چربی ایجاد می‌گردد، بسیار کوچک بوده و فقط به اندازه‌ای است که کانولا قابل وارد شدن به بافت باشد.

تزریق چربی به باسن در تهران
تزریق چربی به باسن در تهران

حال شاید از خود بپرسید که چگونه چربی را با یک لوله از بافت جدا می‌کنند؟ این لوله را چندین بار تحت کنترل به سمت عقب و مجدد جلو می‌برند تا مقداری چربی از بافت جدا گردد.

هنگامی که چربی مورد نیاز را از بدن استخراج کردند، باید خالص‌سازی کنند زیرا در آن مرحله با خون همراه است. بعد از اینکه چربی خالص شد، با استفاده از سرنگ به ناحیه باسن تزریق می‌گردد و طی عملیات فرم‌دهی، برجستگی یکدستی ایجاد می‌گردد.

چه مقدار چربی برای تزریق به باسن لازم است؟

پزشک باید تقریباً دو برابر میزان چربی مورد نیاز برای تزریق به باسن از بدن فرد خارج کند تا تکنیک به درستی انجام شود و نتیجه فوق‌العاده‌ای به همراه آورد. البته این مورد باز هم به نظر پزشک و چربی مورد نیاز برای تزریق بستگی دارد.

مشاهده نمونه کارهای تزریق چربی

تزریق چربی به باسن چقدر زمان میبرد؟

انجام این تکنیک مدت زمان بیشتری نسبت به تزریق ژل باسن نیاز دارد زیرا بخشی از آن به برداشت چربی از بدن مربوط می‌شود. تزریق چربی به باسن حدود 2 تا 3 ساعت زمان لازم دارد. اگر در حال ترمیم تزریق چربی به باسن باشید، این زمان نیز به همین اندازه است زیرا همان فرآیندها باید تکرار شود.

چه مقدار چربی بعد از تزریق به باسن جذب میشود؟

چربی بخشی از بافت طبیعی بدن است و به همین دلیل بعد از پذیرفته شدن از جانب بدن، مقداری از آن جذب می‌گردد. تقریبا 20 درصد از چربی تزریق شده به باسن به مرور زمان جذب بدن شده و حدود 80 درصد باقی مانده به همان شکل فرم‌دهی شده، حفظ می‌گردد. نتیجه‌ای که بعد از تزریق چربی باسن برای فرد ماندگار می‌شود، بسیار طبیعی‌تر و زیباتر از نتیجه جراحی پروتز باسن است.

تزریق چربی به باسن برای چه افرادی مناسب است؟

این روش برای افرادی مناسب است که باسن ساف و تختی دارند و اعتماد به نفس آنها از این بابت پایین است، اما باید توجه داشته باشید که نمی‌توان از چربی‌های افراد دیگر برای تزریق به باسن یک شخص استفاده کرد و باید از بدن خود فرد گرفته شود، بنابرای این تکنیک برای اشخاصی مناسب است که مقداری چربی در اطراف شکم، پهلو و یا در نواحی ران داشته باشند.

مزایای تزریق چربی به باسن

تزریق چربی باسن علاقمندان زیادی را به خود اختصاص داده است زیرا مزایایی را علاوه بر زیباسازی اندام به همراه دارد که برخی از آنها عبارتند از:

  • جای هیچ برش و یا سوراخی در سطح بدن یعنی چه در نواحی برداشت چربی و چه در نواحی تزریق چربی باقی نمی‌ماند.
  • به دلیل اینکه چربی با بدن فرد سازگار است، واکنش‌های آلرژیک و حساسیتی به همراه ندارد. ریسک انجام این روش حتی از تکنیک تزریق ژل به باسن نیز کمتر است.
  • مدت زمان نقاهت این روش بسیار کوتاه بوده و در دسته تکنیک‌های ایمن قرار دارد.
  • این روش به اندازه تکنیک جراحی پروتز باسن تهاجمی و سخت نیست و همچنین نتیجه ناشی از انجام این فرآیند بسیار سریع‌تر از سایر تکنیک‌ها نمایان می‌شود. نتایج تزریق چربی به باسن بسیار طبیعی و ماندگار خواهد بود.
  • تزریق چربی به باسن دارای هزینه‌های بسیار معقول است و یکی از دلایل جذب طرفدارن این روش، همین موضوع است.

تزریق چربی به باسن چه عوارضی دارد؟

انواع روش‌های زیبایی نیز همانند تمامی تکنیک‌های درمانی دارای عوارضی هستند. تزریق چربی به باسن درست همانند سایر روش‌ها در عرصه زیبایی، با عوارضی رو به رو است:

  • کاندید تزریق چربی به باسن معمولاً تا مدت سه هفته بعد از انجام این تکنیک، با تورم و کبودی همراه هستند.
  • در صورت عدم رعایت بهداشت ممکن است که فرد با عفونت در ناحیه تزریقی مواجه شود.
  • ممکن است در برخی اشخاص مقدار چربی که جذب بدن می‌گردد بیشتر از 20 درصد باشد.
  • فرد در نواحی که چربی از آن قسمت برداشته شده است، کبودی و التهاب خواهد داشت.
  • اگر این تکنیک توسط پزشک بی‌تجربه انجام شود، ممکن است که با عدم تقارن رو به رو باشد.

برای تزریق چربی به باسن چکار کنیم؟

برای تزریق چربی به باسن در تهران میتوانید با مطب دکتر پارسیان‌فر با بیش از 15 سال سابقه به شماره 09303839919 تماس بگیرید.

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز
[تعداد امتیازها 3 عدد و میانگین امتیازها 4.3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *